„Facundo Pellistri powinien częściej pojawiać się na boisku”

» 10 marca 2023, 09:30 - Autor: matheo - źródło: BT Sport
Facundo Pellistri dał świetną zmianę w czwartkowym meczu Manchesteru United z Realem Betis (4:1). Pod wrażeniem występu urugwajskiego skrzydłowego byli Paul Scholes i Owen Hargreaves, którzy pełnili rolę ekspertów w studiu telewizji BT Sport.
» Paul Scholes był pod wrażeniem występu Facundo Pellistriego w meczu z Realem Betis | Fot. Press Focus
Pellistri zameldował się na boisku w 81. minucie i już chwile później zanotował udany drybling w polu karnym Betisu. Urugwajczyk dograł piłkę do Scotta McTominaya, ten oddał strzał, a po chwili ze skuteczną dobitką pospieszył Wout Weghorst i ustalił wynik meczu na 4:1.

– Facundo Pellistri pokazał, że powinien częściej pojawiać się na boisku – stwierdził Scholes w studiu BT Sport.

– Był piekielnie szybki na prawej stronie. Natychmiast odwrócił się z piłką, obiegł rywali, minął obrońcę dzięki swojej szybkości i wypracował sytuację strzelecką.

– Jestem przekonany, że możemy zobaczyć Pellistriego w wyjściowym składzie w przyszłym tygodniu. Erik ten Hag nie lubi jednak dokonywać zbyt wielu zmian. Woli, kiedy piłkarze czują rytm gry.

– Biorąc pod uwagę liczbę spotkań, którą rozegrali ci piłkarze, potrzebny jest odpoczynek. Luke Shaw wygląda na zawodnika, który mógłby odsapnąć. Podobnie ma się sprawa z Casemiro. Młodzi piłkarze mogą więc posmakować europejskiego futbolu, co byłoby korzystne w przyszłości.

Z oceną Scholesa zgodził się Owen Hargreaves, były pomocnik Czerwonych Diabłów: – Nie wiem, czego Facundo Pellistri nie gra częściej. Byłem pod wrażeniem tego, jak szybkim jest zawodnikiem. Zawodnicy tacy jak Jadon Sancho i Antony chcą zwalniać i akcję i dryblować. Facundo podchodzi do tego zupełnie inaczej.

– Chce schodzić na zewnątrz, mijać rywali w starym stylu. To była wspaniała zmiana. Kibice Manchesteru United z pewnością chcieliby go oglądać częściej – dodał Hargreaves.

Manchester United rewanżowe spotkanie z Realem Betis rozegra w czwartek 16 marca o godzinie 18:45.

Weghorst po debiutanckim golu na Old Trafford: Magiczna atmosfera
Pellegrini po meczu z Manchesterem United: Damy z siebie wszystko w rewanżu

Komentarze (16)

Halbrand: W przyszłości założy koszulkę z numerem 7.
» 10 marca 2023, 16:27 #16
misieq96: Wczoraj naprawdę pokazał się z dobrej strony. Myślę, że Erik powinien częściej go wpuszczać na boisko po tym co zaprezentował wczoraj i ogrywać jak najczęściej w pierwszym zespole. Może to być bardzo ciekawy zawodnik z którego będziemy mieli dużo pożytku ;)
» 10 marca 2023, 15:14 #15
Klimaa: Dziwi mnie właśnie fakt że Erik nie chce dawać więcej szans Pellistriemu. Chłopak świetnie operuje piłką która jest właściwie przyklejona do jego nogi.
» 10 marca 2023, 14:09 #14
BekaaZPL: Niech łysy wymyśli taktykę gdzie będzie 4 skrzydłowych na boisku
» 10 marca 2023, 12:09 #13
Michau38: Antony 3 bramki, 0 asyst... Mam nadzieję, że Pellistri zacznie dostawać więcej szans na wejście z ławki. Skończy się tym, że odejdzie i jego talent rozkwitnie
» 10 marca 2023, 12:02 #12
karlito1992: Mam nadzieje że za tydzień zagra od początku, wtedy będzie można więcej powiedzieć jak sobie radzi
» 10 marca 2023, 09:54 #11
MadBuzzer: Facundo wczoraj pokazał ile może wnieść do naszej drużyny. Jest szybki, przebojowy, piłka dobrze leży mu przy nodze. To było tylko 10 minut, ale w te 10 minut zrobił więcej niż Antony przez kilkadziesiąt minut (pomijając fakt, że zdobył bramke). Myślę, że powinien zacząć być wdrażany stopniowo tak jak Garnacho. Dostawać te 30 minut przez pierwsze kilka męczy i jeśli będzie je wykorzystywał to myślę, że w następnym sezonie Antony będzie robił po kalesonach :D
» 10 marca 2023, 09:54 #10
Krzyk: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.03.2023 09:49

Ja chłopakowi trochę współczuję.
Ciężko porównać Pellistriego z Antonym, bo jest zbyt duża różnica w liczbie rozegranych minut. Osobiście uważam, że chłopak ma większy potencjał niż Antony, ale...
Antony to człowiek EtH, do tego transfer za 100mln. Pellistri musiałby być znacznie lepszy od Antosia żeby mieć szansę wygryźć go ze skladu
» 10 marca 2023, 09:49 #9
jaratkow: O ile w pełni zgadzam się ze Scholesem, że Pellistri powinien dostawać więcej szans, to nie jestem pewien czy od razu powinien trafić do wyjściowego składu. Nie wiemy (przynajmniej w tej chwili) czy jego przewaga szybkości nie wynikała z faktu, że wszedł na mocno już podmęczonego (81min) rywala. Nie ma rytmu meczowego więc na początek proponowałbym wpuszczać go ok.60-tej minuty i stopniowo zwiększał czas na boisku.
» 10 marca 2023, 09:44 #8
Michau38: Mógłby wejść na 2 połowę za Antonego. Przy sytuacjach jakie marnował wczoraj Antony, Pellistri miałby asystę i bramkę co najmniej
» 10 marca 2023, 09:40 #7
Pyra: I tu jest największy błąd logiczny, czy ten zawodnik stworzyłby sobie te okazje?
» 10 marca 2023, 09:50 #6
Michau38: Czy podałby Weighorstowi na pustą zamiast lobować bramkarza?
» 10 marca 2023, 11:53 #5
AgentBartezz: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.03.2023 13:45

"Pellistri miałby asystę i bramkę co najmniej"
Ale po jasny kabaret w ogóle takie gdybanie?? Równie dobrze prawdopodobnie wcale nie strzeliłby takiej bramki na 2:1 jak Antony i z racji braku ogrania meczowego tym bardziej mógłby kolejnych sytuacji nie wykończyć. Ale to nadal jest tylko bezsensowne gdybanie..

"Czy podałby Weighorstowi na pustą (..)?"
A czy w ogóle znalazłby się w tej sytuacji?
Gdybanie samo w sobie to jest jeden wielki błąd logiczny bo nie ma miarodajnej metody na to by porównać zachowanie dwóch różnych osób w przypadku gdy dla jednej osoby ta sytuacja się wydarzyła, a dla drugiej... sobie można co najwyżej wymyślić co by się stało gdyby się wydarzyła.
» 10 marca 2023, 13:43 #4
atotrikos: Fajnie, że coraz więcej osób to zauważa i głośno o tym mówi. Koniec z czerstwymi kasztanami jak Elanga - ale to wychowanek.
» 10 marca 2023, 09:31 #3
Manmanchesrer: Największym kasztanem w tej druzynie to jest przez wszystkich tutaj głaskany po jajkach wielki i potężny czarodziej z Brazylii - Antony.
» 10 marca 2023, 09:48 #2
atotrikos: W porządku, jeszcze w tym sezonie pobije najlepszy sezon długowiecznego talentu Lingarda.