Ten Hag po meczu z Arsenalem: Popełniliśmy błędy, których nie możemy popełniać

» 22 stycznia 2023, 20:25 - Autor: matheo - źródło: BBC Sport
Erik ten Hag nie mógł być zadowolony z wyniku niedzielnej konfrontacji z Arsenalem (2:3), ale w grze Manchesteru United zobaczył sporo pozytywów. Czerwone Diabły i Kanonierzy stworzyli świetne widowisko w szlagierze 21. kolejki Premier League.
» Erik ten Hag był niepocieszony z bramki straconej w samej końcówce spotkania z Arsenalem
Manchester United ma czego żałować, bo w drugim spotkaniu z rzędu stracił gola w 90. minucie spotkania. Tym razem gola na wagę zwycięstwa zdobył Eddie Nketiah i punkty zostały na Emirates Stadium.

– To było wspaniałe spotkanie, dobre tempo i publiczność jest wielkim wygranym. Dwie topowe drużyny, ale jesteśmy oczywiście zawiedzeni, gdy przegrywasz mecz na tak późnym etapie. Wszystkie gole straciliśmy po błędach, to nie może się powtarzać – stwierdził Ten Hag w rozmowie z BBC Sport.

– Nawet w poprzednim tygodniu byliśmy bardzo trudni do pokonania w takich sytuacjach. Dziś tak nie było. Mogliśmy uniknąć każdej z trzech bramek.

– Arsenal gra bardzo dobrze z piłką przy nodze, ale my potrafimy dobrze bronić. Nie było zbyt wielu okazji z otwartej gry. Popełniliśmy błędy, których nie możemy popełniać. Ten mecz rozstrzygnął się w drobnych detalach, ale i podejmowaniu decyzji. Trudno to zaakceptować, trzeba wyciągnąć wnioski.

– Pragnę wygrywać. Obecna pozycja nie jest wystarczająca. Chcemy być numerem 1, ale popełniamy błędy. To oczywiste i to powiedziałem piłkarzom – dodał Ten Hag.

Manchester United kolejne spotkanie rozegra w środę 25 stycznia. Czerwone Diabły zmierzą się na wyjeździe z Nottingham Forest w pierwszym meczu półfinałowym Carabao Cup.