Oceny pomeczowe: Manchester United - Charlton Athletic 3:0

» 10 stycznia 2023, 23:38 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United wygrał z Charltonem Athletic (3:0) i awansował do półfinału Pucharu Ligi. Jak występ Czerwonych Diabłów został oceniony przez dziennikarzy Manchester Evening News i użytkowników DevilPage.pl? Oto oceny za wtorkowe spotkanie.
» Marcus Rashford dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu z Charltonem
Tom HeatonTom Heaton
Bronił pewnie w swoim pierwszym występie w Manchesterze United od pierwszego gwizdka. Imponował w walkach o górne piłki i zachował czyste konto.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.34

Diogo DalotDiogo Dalot
Miał kilka irytujących wymian z Antonym. Zszedł z boiska z kontuzją w 35. minucie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.19

Harry MaguireHarry Maguire
Zagrywał przebojowe piłki i nie brakowało mu pewności siebie. W drugiej połowie nie wyglądał tak pewnie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.44

Lisandro MartinezLisandro Martinez
Przyzwoity powrót do gry w wyjściowej jedenastce. Kilka razy zawinił w drugiej połowie. Cenne 90 minut przed starciem z Erlingiem Haalandem w sobotę.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.68

Tyrell MalaciaTyrell Malacia
Raczej nie będzie wykonywał już rzutów rożnych. Grał praktycznie jak skrzydłowy, ale brakowało mu dobrych dograń. Kartka za cyniczny faul.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.93

Scott McTominayScott McTominay
Przegrał zbyt wiele pojedynków z rywalami z League One. Kiepskie podania, jeśli zestawimy je z zagraniami Freda.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.04

FredFred
Wychodził z inicjatywą i zanotował asystę przy golu Antony’ego. Trafił z rzutu wolnego w słupek. Zmieniony po godzinie gry.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 6.39

AntonyAntony
Strzelił swojego piątego gola w Manchesterze United. To było najładniejsze z dotychczasowych trafień. Później zniknął.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.74

Kobbie MainooKobbie Mainoo
Wytrwał godzinę w debiucie. Kilka razy przyzwoicie wymieniał piłkę z kolegami w ostatnim sektorze boiska. Zmieniony przez Casemiro.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.86

Alejandro GarnachoAlejandro Garnacho
Zaczął udanie, oddał dwa strzały i stworzył jedną okazję w pierwszych 10 minutach. Chwilami grał zbyt frywolnie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.56

Anthony ElangaAnthony Elanga
Praktycznie nie dotykał piłki w pierwszej połowie. Był na wyraźnym spalonym, kiedy wpakował piłkę do bramki. Gol słusznie został nieuznany.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 3.86

Zmiennicy:
Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka (za Dalota 34’)
Wygwizdany przez kibiców Charltonu za związki z Crystal Palace. W defensywie znów solidny.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.46

Christian EriksenChristian Eriksen (za Freda 60’)
Był groźny, gdy miał piłkę przy nodze. Zmusił bramkarza rywali do wysiłku.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.04

CasemiroCasemiro (za Mainoo 60’)
Klasa i opanowanie. Asysta przy golu Rashforda.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.79

Marcus RashfordMarcus Rashford (za Antony’ego 60’)
Jego pierwszy gol zamknął mecz, a później trafił jeszcze raz.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.93

Facundo PellistriFacundo Pellistri (za Elangę 84’)
Po dwóch latach doczekał się debiutu w Manchesterze United. Pełen energii, zanotował asystę przy golu Rashforda.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.98

Kiedy losowanie półfinałów Pucharu Ligi?
Ten Hag po meczu z Charltonem: Musieliśmy awansować do półfinału i to zrobiliśmy

Komentarze (9)

Greenlife: Ktoś może coś napisać więcej o debiucie Mainoo? Wykorzystał według was dobrze swoją szansę?
» 11 stycznia 2023, 07:36 #9
MikeMU: Nic nie pokazał nadzwyczajnego jeden głupi faul przed własnym polem karnym. Wszystkie podania do tyłu
» 11 stycznia 2023, 08:14 #8
smutny87: Anthony ładna bramka widać, że ma dobrze ułożoną nogę ale jakiś taki irytujący jest w tej swojej grze. Drybling kiepski a w zasadzie brak, wrzutek brak, podania często niedokładne to już Facundo lepiej wyglądał przez te parę minut.
» 11 stycznia 2023, 06:44 #7
waletpl: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.01.2023 08:57

Przecież Martial nie grał, a Elanga nie strzelił.
» 11 stycznia 2023, 08:57 #6
smutny87: Słuszna uwaga, "h" wykreślamy, jak Ty go oceniasz?
» 11 stycznia 2023, 09:25 #5
waletpl: Ciężko ocenić gościa za 100 baniek po meczu z trzecioligowcem ;)
» 11 stycznia 2023, 15:48 #4
dobrodziej: Garnacho taka sama nota jak Mainoo i Wan-Bissaka? Kogoś chyba sutki pieką w tym MEN xD. Nie zagrał idealnego meczu, ale 7/10 to wg mnie odpowiednia nota. W pierwszej połowie prawie każdy groźny atak był z jego udziałem, lub z jego inicjatywy. Wkręcał obrońców w ziemię jak świder, zabrakło szczęścia i precyzji żeby zaliczył kilka goli i asysty. Jeżeli Garnacho 6, to wspomniana przeze mnie dwójka max 4/10
» 11 stycznia 2023, 01:42 #3
Number10: W końcu mamy środek pola na światowym poziomie (Casemiro, Eriksen i Bruno). Nie są to indywidualności, a kolektyw - wady jednego są rekompensowane przez błędy drugiego. Dodatkowo linia defensywna złożona z dwóch mistrzów świata. W tym meczu wróciły wspomnienia z McFreda. Fred jest wartościowym zmiennikiem i w tym meczu zagrał dobrze , ale to nie jest gracz na miarę pierwszej 11 mistrzowskiego zespołu. Dodatkowo oglądaliśmy Harrego. Jego brak zwrotności jest tragiczny. Moim zdaniem ma tylko dwa atuty - dalekie podanie i siłę. Dla mnie powinien odejść z klubu. Do Garnacho podchodziłem sceptycznie, ponieważ mieliśmy już wielu wonderkindow ale chłopak bardzo pozytywnie zaskakuje. Elanga mnie od początku nie zachwycał , a w tym meczu tego nie zmienił. Moim zdaniem można sprzedać . Co do Rasha, ja byłem przeciwny jego krytyce. Każdy klub nam go zazdrościl s kibice się go pozbywali. Mam nadzieje ze podobnie będzie z Sancho - Ten Hag musi go odbudować mentalnie. Premier League to nie Bundesliga, a United to nie BVB. Co do Antonego ma wielkie umiejętności i jest waleczny. Czasami jego bycie show manem przeradza się w błazenadę . Widać ze walczy z presja mediów i stara się udowodnić swoja wartość . Trzymam za niego kciuki. Zastanawia mnie, że w szkółce nie mamy utalentowanych napastników . Charlie McNeill wyrabiał liczby lepsze od Greenwooda , gdy ten grał w juniorach. Czy może ktoś mi opisać sytuacje tego chłopaka albo podesłać jakieś linki? Wierzyłem w niego. P.S. Niesamowicie żałuję, że Greenwood swoim zachowaniem tak spieprzył swój talent. Wychowanek, Anglik, obunozny, z zabójczym wykończeniem i instynktem kilkera. Bardzo dużo bym dał żeby oglądać jego rozwój pod okiem Ten Haga.
» 11 stycznia 2023, 01:26 #2
Seba0619: Nie no ocenienie Garnacho na równi z Mainoo to lekka przesada
» 10 stycznia 2023, 23:57 #1