MŚ 2022: Kapitalny mecz Rashforda, dublet skrzydłowego Manchesteru United

» 29 listopada 2022, 22:38 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Marcus Rashford rozegrał kapitalne spotkanie w barwach reprezentacji Anglii. Synowie Albionu pokonali Walię 3:0, a skrzydłowy Manchesteru United dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Anglicy wygrali rywalizację w grupie B.
» Marcus Rashford we wtorek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu z Walią
W wyjściowym składzie Anglików znalazło się trzech piłkarzy Manchesteru United – Marcus Rashford, Luke Shaw i Harry Maguire.

Marcus Rashford wynik spotkania otworzył w 50. minucie, popisując się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Nie minęła minuta, a Walijczycy wyciągali piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem na 2:0 podwyższył Phil Foden.

Rashford dorobek bramkowy poprawił w 68. minucie. Tym razem Anglik popisał się indywidualną akcją i mocnym strzałem z lewej nogi założył „siatkę” bramkarzowi Walijczyków. Kwadrans przed końcem Rashforda zmienił Jack Grealish.

Luke Shaw przebywał na placu gry do 65. minuty, a Harry Maguire rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

Marcus Rashford po końcowym gwizdku odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza wtorkowego meczu.

Anglicy dzięki wygranej z Walią zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie B. W 1/8 finału MŚ Synowie Albionu zmierzą się z Senegalem (4 grudnia o 20:00).