Oceny pomeczowe: Newcastle United vs Manchester United 1:1

» 27 grudnia 2021, 23:35 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United zremisował z Newcastle United (1:1) w 19. kolejce Premier League. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili użytkownicy DevilPage.pl i redaktorzy Manchester Evening News? Oto oceny za poniedziałkowe spotkanie na St James’ Park.
» Manchester United zremisował z Newcastle United 1:1 w 19. kolejce Premier League
David de GeaDavid de Gea
Zanotował kluczowe interwencje w drugiej połowie, które utrzymały Manchester United w grze. Najlepsze zachował na strzał Miguela Almirona. Strach pomyśleć, gdzie ten zespół byłby bez niego.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.82

Alex TellesAlex Telles
Miał problemy z Fraserem w pierwszej połowie i w drugiej dał się kilka razy złapać w niebezpiecznym sektorze. Nie przejawiał inicjatywy w ofensywie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.16

Harry MaguireHarry Maguire
Starał się zablokować Saint-Maximina, ale nic z tego nie wyszło. Chwilami uwidaczniał się u niego brak szybkości. Upomniany kartką za faul na strzelcu gola.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.79

Raphael VaraneRaphael Varane
Zgubiła go ambicja, bo próbował przetrzymać futbolówkę, ale zanotował stratę i Manchester United stracił gola.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.13

Diogo DalotDiogo Dalot
Miał problemy z Allanem Saint-Maximinem, ale jest bardziej ofensywnie usposobiony niż Aaron Wan-Bissaka. Zaangażowany w akcję bramkową Manchesteru United.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.42

FredFred
Energiczny pressing musi ustąpić miejsca decydującym podaniom w takie wieczory. Fatalne rozgrywanie piłki.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 2.85

Scott McTominayScott McTominay
Shelvey i Longstaff wygrali pojedynek o środek boiska. Walczył ostro, w drugiej połowie się poprawił, gdy grał jako pojedynczy defensywny pomocnik.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.15

Bruno FernandesBruno Fernandes
Wkrótce jego miejsce w zespole może być zagrożone. Pokazał, co potrafi zrobić z piłką przy bramce Edinsona Cavaniego. Oprócz tego marnował futbolówkę i popisywał się zbyt ambitnymi zagraniami.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.04

Marcus RashfordMarcus Rashford
Próbował w drugiej połowie, ale jego ostatnie zagranie jest fatalne odkąd drużynę przejął Ralf Rangnick. Nie poprawił tego elementu. Miał szczęście, że nie został zdjęty w przerwie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.55

Mason GreenwoodMason Greenwood
Miał pecha, że to on zszedł w przerwie. Nie dlatego, że grał świetnie, ale dlatego, że był najlepszy z całej kiepsko grającej ofensywy. Żywiołowy w okolicach pola karnego.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 2.86

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo
Upomniany za ostry atak na Fraserze. Nic dziwnego, że był sfrustrowany. Koledzy nie zagrywali mu piłek, nie był w meczu.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 2.96

Zmiennicy:
Edinson CavaniEdinson Cavani (za Greenwooda 46’)
Miał najlepsze okazje w Manchesterze United dzięki umiejętnemu poruszaniu się po boisku i znajdowaniu przestrzeni w szesnastce.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 5.99