6 ciekawostek po meczu Manchester United - Atalanta 3:2

» 21 października 2021, 09:45 - Autor: matheo - źródło: OptaJoe, twitter.com
Manchester United po emocjonującym meczu pokonał Atalantę (3:2) w 3. kolejce Ligi Mistrzów. Kilka ciekawostek na temat środowego spotkania na Old Trafford przedstawili w mediach społecznościowych statystycy Opta.
» Marcus Rashford wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie meczu z Atalantą
12 – Manchester United nie zachował czystego konta w 12. spotkaniu z rzędu na Old Trafford we wszystkich rozgrywkach. To najdłuższa seria Czerwonych Diabłów od lutego 1964 (13).

29 – Manchester United po 29 minutach przegrywał z Atalantą 0:2. Czerwone Diabły w rozgrywkach Ligi Mistrzów tak szybko dały sobie wbić dwie bramki na Old Trafford po raz pierwszy od meczu z Bragą w październiku 2012 roku (20 minut). Tamto spotkanie zakończyło się zwycięstwem United 3:2.

300 – Manchester United zdobył 300 bramek we wszystkich rozgrywkach za kadencji Ole Gunnara Solskjaera. Pierwszego i trzysetnego gola za kadencji Norwega strzelił ten sam piłkarz, Marcus Rashford.

3 – Cristiano Ronaldo trafił do siatki w trzech meczach Manchesteru United z rzędu w Lidze Mistrzów. Portugalczykowi ta sztuka udała się po raz drugi w karierze. Wcześniej dokonał tego w listopadzie 2007 roku.

3 – Manchester United wygrał trzeci mecz w Lidze Mistrzów, w którym przegrywał przynajmniej dwiema bramkami. Żadnej innej drużynie nie udało się dokonać tej sztuki więcej razy. Trzy takie zwycięstwa ma również Arsenal.

8 – Bruno Fernandes w meczu z Atalantą wykreował osiem szans swoim kolegom. To najlepszy wynik piłkarza Manchesteru United w meczu Ligi Mistrzów od sezonu 2003/2004.