8 ciekawostek po meczu Young Boys – Manchester United 2:1

» 15 września 2021, 10:07 - Autor: matheo - źródło: OptaJoe, twitter.com
Manchester United przegrał z Young Boys (1:2) w 1. kolejce Ligi Mistrzów. Kilka ciekawostek na temat spotkania w Bernie przedstawili w mediach społecznościowych statystycy Opta.
» Jesse Lingard w ostatniej akcji meczu sprezentował zwycięstwo drużynie Young Boys
Manchester United szybko objął prowadzenie na stadionie Wankdorf za sprawą bramki Cristiano Ronaldo. Czerwone Diabły od 35. minuty grały w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Aaron Wan-Bissaka.

36 – Young Boys jest 36. zespołem, któremu Cristiano Ronaldo strzelił bramkę w Lidze Mistrzów. Żaden inny piłkarz nie strzelił goli większej liczbie zespołów. Takim samym wynikiem co Ronaldo może pochwalić się tylko Lionel Messi.

63 – Cristiano Ronaldo zanotował swój 68. występ w Lidze Mistrzów odkąd skończył trzydzieści lat. Od tego czasu strzelił 63 bramki w Champions League.

2013 – Aaron Wan-Bissaka jest pierwszym piłkarzem Manchesteru United, który obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę w Lidze Mistrzów od czasu wyrzucenia z boiska Naniego w marcu 2013 roku (mecz przeciwko Realowi Madryt).

40 – Donny van de Beek zanotował 38 występów w Manchesterze United, ale na boisku spędził tylko 1510 minut. To daje średnią zaledwie 40 minut na mecz.

1 – Manchester United zachował czyste konto tylko w 1 meczu na 11 spotkań pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera w Lidze Mistrzów.

94:22 – Theoson Siebatcheu trafił do siatki w 94. minucie i 22. sekundzie wtorkowego meczu. To najpóźniej strzelony gol w Lidze Mistrzów od czasu trafienia Lucasa Moury (95 minuta i 1 sekunda) w meczu Tottenhamu z Ajaxem w maju 2019 roku.

2 – Manchester United oddał tylko dwa celne strzały na bramkę w meczu z Young Boys. To najsłabszy wynik od sezonu 2003/2004. Ostatni celny strzał Czerwonych Diabłów na bramkę miał miejsce w 25. minucie spotkania w Bernie.

13% – Manchester United przegrał 7 z 11 meczów w Lidze Mistrzów pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. 13% wszystkich porażek w tych rozgrywkach przypada na kadencję Solskjaera (7/54), choć Norweg prowadził zespół w zaledwie 4,8% wszystkich spotkań (11/231).