Solskjaer: Nasz terminarz ułożyli ludzie nie rozumiejący futbolu

» 6 maja 2021, 23:37 - Autor: Rio5fan - źródło: MUTV
Ole Gunnar Solskjaer był zachwycony awansem do finału Ligi Europy, który Manchester United wywalczył w czwartkowy wieczór w Rzymie.
» Czerwone Diabły w finale Ligi Europy zmierzą się z Villarrealem
Norweski szkoleniowiec jednocześnie nie ukrywał frustracji spowodowanej bardzo napiętym terminarzem gier swojego zespołu w końcówce sezonu 2020/2021.

Awans do finału
– Wiele razy znaleźliśmy się blisko finału, więc dobrze jest w końcu w nim być. Kiedy wyjedziemy do Gdańska, zdecydowanie zapomnimy o drugiej połowie dzisiejszego meczu. Spodziewaliśmy się otwartego spotkania, ponieważ Roma musiała nas zaatakować. Na szczęście mamy napastnika, który ma dopiero 34 lata! Poruszanie się oraz wykańczanie akcji przed Edinsona to topowy poziom.

Interwencje Davida de Gei
– David wpuścił 3 gole. Nie podobała mi się nasza postawa w obronie. Pozwoliliśmy Romie na oddanie 22 strzałów, z których 10 David obronił. Niektóre z tych obron były wyjątkowe. David udowodnił wielu krytykom, że się mylą.

Konfrontacja z Villarrealem
– Każdy zespół, który jest w stanie awansować do finału, gra na wysokim poziomie. Wyeliminowanie Arsenalu nie było łatwym zadaniem. Czeka nas trudny mecz, ale nie możemy się już doczekać. Bardzo chcemy zdobyć to trofeum.

Napięty terminarz
– Zostaliśmy potraktowani bardzo surowo przez ludzi, którzy nigdy nie grali w piłkę. Oni zupełnie nie rozumieją piłki nożnej. Muszę robić swoje. Zobaczymy, jak sobie z tym poradzimy. 2 mecze w 3 dni? Nie ma sprawy. 3 mecze w 5 dni? To bardzo trudne. 4 mecze w 8 dni? Niemożliwe.