Oceny pomeczowe: Manchester United vs AS Roma 6:2

» 29 kwietnia 2021, 23:37 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United rozbił AS Romę 6:2 (1:2) w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili użytkownicy DevilPage.pl i redaktorzy Manchester Evening News? Oto oceny za czwartkowe spotkanie na Old Trafford.
» Manchester United pokonał AS Romę 6:2 w pierwszym półfinale Ligi Europy
David de GeaDavid de Gea
Po raz 21. z rzędu wpuścił bramkę z rzutu karnego. Ustawienie przy golu Edina Dżeko dyskusyjne. Poza tym nie miał zbyt wiele pracy.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.04

Luke ShawLuke Shaw
Dał się złapać w blokach startowych, gdy piłkę do bramki wpakował Dżeko. Kluczowy w atakach United lewą stroną boiska.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.98

Harry MaguireHarry Maguire
Nie przypilnował bliższego słupka przy dośrodkowaniu Pellegriniego, po którym bramkę zdobył Dżeko. Przy stanie 2:2 dobrze powstrzymał Bośniaka.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.84

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Dał się wyciągnąć z linii obrony, co Roma wykorzystała przy bramce na 2:1. Kilka razy odcięty od gry, ale ogólnie trzymał Edina Dżeko w ryzach po golu Bośniaka.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.33

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Zastanawiające, dlaczego nie wrócił na swoją pozycję, przy drugiej bramce dla Romy. W drugiej połowie bez większych problemów.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.47

FredFred
Stracił piłkę w akcji, która zaowocowała karnym dla Romy. Przyglądał się biernie Mychitarianowi, gdy ten posłał przeszywające podanie przy drugim golu.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.4

Scott McTominayScott McTominay
Postawienie na duet McTominay – Fred było logiczne, ale Szkot znów wyglądał na przygaszonego. W drugiej połowie było lepiej.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.63

Marcus RashfordMarcus Rashford
Widać było chęci w pojedynkach z Leonardo Spinazzolą, ale Anglik nie wszedł na swoje wysokie obroty.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.79

Bruno FernandesBruno Fernandes
Wrócił do swojej najlepszej formy. Fantastyczny finisz przy bramce otwierającej wynik meczu. Asysta przy golu Cavaniego. Później rzut karny i asysta przy bramce Pogby.
MEN: 9/10 DevilPage.pl: 9.45

Paul PogbaPaul Pogba
Duży wkład w bramkę otwierającą spotkanie. Na swojej połowie nadal natomiast pozostaje zagrożeniem dla United. Później pozbierał się, zdominował grę i wpisał na listę strzelców.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.73

Edinson CavaniEdinson Cavani
Świetne podanie do Fernandesa, ale zmarnował sytuację jeden na jednego przed przerwą. Odkupił winy pięknym trafieniem na 2:2, a później dał gospodarzom prowadzenie.
MEN: 9/10 DevilPage.pl: 9.61