Old Trafford, stadion Manchesteru United, ostatnią poważną przebudowę przeszedł 15 lat temu. Czerwone Diabły nie wykluczają powiększenia obiektu w przyszłości.
» Ostatnia rozbudowa Old Trafford miała miejsce w 2006 roku
Pojemność stadionu Manchesteru United wynosi obecnie około 76 tysięcy miejsc. Liczba krzesełek nie zwiększyła się znacząco od czasu wybudowania północno-zachodnich i północno-wschodnich narożników w maju 2006 roku.
W ostatnim tygodniu stan Teatru Marzeń skrytykował Gary Neville, który stwierdził, że obiekt Czerwonych Diabłów powoli „gnije”. Old Trafford jest zestawiany z nowoczesnym stadionem Tottenhamu Hotspur, który został otwarty w 2019 roku, czy z Anfield, którego główna trybuna została przebudowana w 2016 roku.
Temat modernizacji Old Trafford został poruszony na ostatniej wideokonferencji klubu z kibicami. W notatkach ze spotkania czytamy: „W związku z tym, że na trybunach nie było kibiców od ponad 12 miesięcy, czy wykorzystana została szansa, aby poczynić znaczące usprawnienia na stadionie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz? Jak przedstawiają się plany klubu, jeśli chodzi o modernizację stadionu i zwiększenie pojemności? Obiekt wygląda na przestarzały, jeśli porównamy go do innych stadionów, na przykład nowego stadionu Tottenhamu”.
Na to pytanie odpowiedziała Collette Roche, dyrektor operacyjna Manchesteru United. – Od 2005 roku ponad 100 milionów funtów zostało zainwestowanych w stadion, wliczając w to 20 milionów włożonych w obiekt w ostatnim sezonie. Przyglądamy się planowi inwestycyjnemu, a jednocześnie chcemy utrzymać to, co czyni Old Trafford wyjątkowym.
– Częścią uroku Old Trafford jest fakt, że to stadion wybudowany w 1910 roku. Nasza wizja zakłada renowację stadionu, ale bez straty poczucia, że to wciąż Old Trafford. To dla nas idealne rozwiązanie.
– Nie ma obecnie planów znacznego zwiększenia pojemności stadionu, ale nie wykluczamy tego scenariusza całkowicie w perspektywie długoterminowej. Cały czas trwają prace, aby nieznacznie zwiększyć pojemność w wielu lokalizacjach, choć są one wstrzymane do czasu, aż znów zyskamy odpowiedni dostęp do stadionu.
– Warto zanotować kilka rzeczy: warte 11 milionów funtów ulepszenia w sektorze dla niepełnosprawnych kibiców zostały zakończone. Będą one jednymi z najlepszych w Europie. Gdy tylko kibice wrócą, to będziemy mogli je przetestować i oficjalnie otworzyć.
– Nadal naszym celem jest instalacja miejsc stojących w północno-wschodnim narożniku. Prace te zostały wstrzymane przez pandemię. Rozpoczną się natomiast latem. Będziemy pracować z Radą Trafford nad finalizacją tego projektu i mamy nadzieję, że miejsca stojące z barierkami pojawią się, gdy stadion będziemy mogli zapełnić w pełni.
– Poczynione zostały inwestycje, aby stadion był zabezpieczony w kwestiach związanych z COVID-em. W to wliczają się ulepszenia związane z biletami, punktami dostępu, nowe oznaczenia, a także kwestie związane z reżimem sanitarnym, aby fani mogli czuć się bezpiecznie na Old Trafford.
– Jak zawsze, przeprowadzamy coroczny przegląd obiektu, w który wchodzi malowanie, wymiana oświetlenia, aby stadion był w dobrym stanie na powrót naszych kibiców – dodaje Roche.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.