U-18: Bardzo młody Manchester United uległ Derby County

» 27 lutego 2021, 14:50 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Derby County w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się wygraną gości 1:3. Na listę strzelców po stronie United wpisał się Charlie McNeill.
» Czerwone Diabły zanotowały 3. ligową porażkę w sezonie 2020/2021
Czerwone Diabły przystąpiły do tej rywalizacji po odniesieniu 4 zwycięstw w 5 poprzednich kolejkach ligowych. Ekipa Baranów miała za sobą 2 triumfy, 2 porażki oraz 1 remis.

Pierwsza znakomita szansa do zdobycia bramki dla gości miała miejsce w 11. minucie. Bliski wpisania się na listę strzelców był polski napastnik, Bartosz Cybulski. Uderzenie 19-latka zostało jednak zablokowane, a z dobitką poradził sobie Johan Guadagno.

W odpowiedzi celny strzał po upływie pół godziny gry oddał Daniel Gore. Młodzieżowemu reprezentantowi Anglii zabrakło jednak siły, by sprawić problemy bramkarzowi Derby.

Chwilę potem do bramki przyjezdnych mógł trafić Charlie McNeill. Napastnik United oddawał jednak strzał z dość trudnej pozycji, dlatego piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Anglik miał więcej szczęścia w 36. minucie. Futbolówkę na połowie rywali odzyskał wówczas Alejandro Garnacho. McNeill dopadł do niej i chociaż przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, to skutecznie dobił piłkę do bramki.

Do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie mocnym strzałem doprowadził Malik Mothersille.

Po wznowieniu gry Guadagno wykazał się czujnością po niefortunnej interwencji Maximilano Oyedele, który był bliski wpakowania piłki do własnej bramki.

Drużyna Derby wyszła na prowadzenie w 52. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił wówczas Courtney Clarke.

Prowadzenie Baranów ładnym strzałem z rzutu wolnego w 71. minucie podwyższył Osazee Aghatise. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz.

Zespół do lat 18 Manchesteru United wróci do zmagań w lidze w sobotę 6 marca. Podopiecznych Neila Ryana czeka wówczas wyjazdowa konfrontacja z Liverpoolem.

Premier League do lat 18
Aon Training Complex, Manchester

Manchester United – Derby County 1:3 (1:3)
Bramki: Charlie McNeill 36' | Malik Mothersille 44', Courtney Clarke 52',Osazee Aghatise 71'

Manchester United: Guadagno - Hughes (McAllister 20'), Jackson, Hardley, Murray - Oyedele, Savage - Mainoo (Kilner 65'), Gore (Mather 78'), Garnacho - McNeill

Derby County: Roberts - Moloney, Clarke, Jinkinson, Grewall-Pollard - Brailsford, Kelly (Rogers 86'), Aghatise, Ibrahim - Cybulski, Mothersille (Borkovic 80')