U-18: Cztery gole McNeilla, derby Manchesteru dla United

» 13 lutego 2021, 13:57 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Wszystkie bramki dla United strzelił były gracz The Citizens, Charlie McNeill.
» Czerwone Diabły wyszły zwycięsko ze starcia z lokalnym rywalem
Czerwone Diabły przystąpiły do tej rywalizacji po niespodziewanej porażce z Burnley i przerwaniu passy 9 kolejnych ligowych wygranych.

Ekipa The Citizens miała za sobą 4 triumfy w 5 ostatnich kolejkach ligowych.

Mimo sporej przewagi gości w posiadaniu piłki, to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 12. minucie piłkę do bramki swojego byłego klubu posłał Charlie McNeill. Anglik wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Chwilę później McNeill mógł strzelić drugiego gola po prostopadłym podaniu Noama Emerana. 17-latkowi tym razem zabrakło jednak precyzji.

Anglik dopiął swego w 19. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za faul w polu karnym The Citizens. Do piłki podszedł właśnie wychowanek City. Choć strzał McNeilla został obroniony, to dobitka okazała się już skuteczna.

Jeszcze w pierwszej połowie gracze City zdobyli bramkę kontaktową w bardzo dziwnych okolicznościach. Czerwone Diabły wybiły piłkę na aut ze względu na uraz Ryana Bennetta. Goście, zamiast oddać futbolówkę, przejęli ją, a gola strzelił Tai Sodje.

The Citizens postanowili zachować się honorowo i pozwolili Manchesterowi United na zdobycie bramki. Hat-tricka w tak nietypowych okolicznościach skompletował Charlie McNeil.

Goście znakomicie rozpoczęli drugą część gry. Gola kontaktowego strzelił Tai Sodje, który dobił piłkę do pustej bramki po dograniu z lewego skrzydła.

Mimo kilku niezłych sytuacji, piłkarze City nie zdołali doprowadzić do wyrównania i musieli uznać wyższość graczy Neila Ryana. Ostatnim akcentem było za to czwarte trafienie Charliego McNeilla, który wykorzystał fatalny błąd obrońcy.

Manchester United umocnił się tym samym na 1. miejscu w tabeli Premier League. Kolejnym rywalem United w lidze będzie ekipa Derby County.