Oceny: Manchester United vs Southampton 9:0

» 2 lutego 2021, 23:44 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United rozgromił Southampton aż 9:0 (4:0) w 22. kolejce Premier League. Jak występ piłkarzy Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Manchester United rozbił Southampton 9:0 w 22. kolejce Premier League
David de GeaDavid de Gea
Solidna interwencja po strzale Jamesa Warda-Prowse’a. Oprócz tego był biernym widzem w tym jednokierunkowym meczu.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.83

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Prawdopodobnie jego najlepszy ofensywny występ w koszulce United. Grał praktycznie jak skrzydłowy. Strzelał i stwarzał sytuacje.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.94

Harry MaguireHarry Maguire
Utrzymał intensywność i koncentrację. Był głośny na boisku i pilnował, aby United nie ściągali nogi z gazu.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.11

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Nie miał żadnych problemów w spokojnym wieczorze dla środkowych obrońców. Po raz pierwszy od Boxing Day zagrał w dwóch meczach ligowych z rzędu.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.72

Luke ShawLuke Shaw
Kolejny wyśmienity występ. Wykreował dwie bramki i Southampton nie było w stanie go powstrzymać. Jest tak kluczowym graczem, że został oszczędzony i zmieniony w przerwie.
MEN: 9/10 DevilPage.pl: 9.23

FredFred
Cały czas zagrywał piłki do przodu. Później przesunięty na lewą stronę obrony w drugiej połowie, aby na boisko wszedł Van de Beek. Nie jest natomiast Roberto Carlosem.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.88

Scott McTominayScott McTominay
Pozbierał się po brutalnym wejściu Alexa Jankewitza. Strzelił świetnego gola.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.72

Marcus RashfordMarcus Rashford
Zmarnował sytuację tuż po czerwonej kartce, ale odkupił winy swoim 16. golem w sezonie. Zmieniony po godzinie.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.26

Bruno FernandesBruno Fernandes
Dość dziwne było to, że zagrał całe spotkanie, choć mecz rozstrzygnął się do przerwy. Strzelił karnego.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.5

Mason GreenwoodMason Greenwood
Asysta przy bramce Rashforda i dopiero po raz drugi w tym sezonie zagrał w lidze całe spotkanie.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.8

Edinson CavaniEdinson Cavani
Był dobrym punktem centralnym w ataku United i strzelił po profesorsku gola z główki. Raczej nie spodobało mu się zejście w przerwie, ale to podkreśla jego znaczenie dla zespołu.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.35

Zmiennicy:

Donny van de BeekDonny van de Beek (za Shawa 46’)
Nie podkręcał tempa i został ukarany żółtą kartką.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.99

Anthony MartialAnthony Martial (za Cavaniego 46’)
Uzasadnione wejście na boisko. Wpisał się na listę strzelców, po czym zmarnował okazję. Później znów trafił do siatki.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.43

Daniel JamesDaniel James (za Rashforda 60’)
Ustalił wynik spotkania.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.9

Solskjaer: Różnica bramek potrafi być niezwykle istotna
James: Przez całe 90 minut naciskaliśmy i chcieliśmy więcej

Komentarze (21)

HarryBrown: W pierwszej połowie MOTM Luke Shaw. W drugiej połowie absolutnie najlepszy był Scott. W pewnym momencie zwolnił samego Bruno z dyrygowania orkiestrą. I ciągle napędzał szturm na zdziesiątkowanych Świętych. A Święci mogli tego uniknąć gdyby nie chcieli się go pozbyć już w 2 minucie meczu.
» 3 lutego 2021, 17:04 #20
Klimaa: AWB i Shaw naprawdę profesorskie występy - chcemy więcej.
Fred na lewej stronie obrony mam nadzieje zagrał ostatni raz - dziwny eksperyment Norwega ale grać trzeba tam gdzie trener chce.
» 3 lutego 2021, 12:10 #19
Reddevil6969: Te opisy i oceny to jak zawsze spostrzeżenie ludzi którzy oglądają inne mecze oceny mega z d**** . VDB typowy grajek na klepkę i zmianę pozycji u nas Nie za bardzo się tak gra . O wiele lepiej radził by sobie w city czy w barcie . Oby się przystosował jak fred po roku .
» 3 lutego 2021, 07:19 #18
Oficer: Przy takim wyniku, po wejściu Donnego oglądałem gościa bardzo uważnie. Liczyłem na błysk bo przecież rywal rozbity. Błysku nie było. Ale..mówcie co chcecie ale Donny tyle razy wchodził w pole karne i nie dostał żadnej piłki. Z Martialem grali jak z nut mimo ze ten na 10 piłek nie straci może 2. Z czego wynika takie pomijanie Donnego? Chłop sie serio nie miał jak wykazać cały czas poza grą.
» 3 lutego 2021, 01:17 #17
DevoMartinez: No właśnie Donny w ogóle nie grał w pomocy tylko właściwie równo z linia ataku i piłka go omijała. Dla tego ja go nie oceniam za ten mecz.
» 3 lutego 2021, 01:29 #16
MikeMU: Może dlatego że nie jest napastnikiem? Donny ucieka od gry, a że gra była wysoko to już dalej uciec nie mógł. Nie wychodzi na krótko grę po piłkę, a z całym szacunkiem nie ma ta kiego przyjęcia jak nasze ofensywne trio tym bardziej nie ma prędkości, więc jego próba gry na 9 pokazuje jak bardzo chłopak jest zagubiony
» 3 lutego 2021, 06:48 #15
Ciechanek: @DevoMartinez "dla tego"? Nie napisałeś dla którego? mamy się domyślać?
» 3 lutego 2021, 07:55 #14
DevoMartinez: No dla tego, że piłką go omijała. Czego tu się trzeba domyślać?
» 3 lutego 2021, 10:12 #13
Oficer: My praktycznoe graliśmy na ich polu karnym. Kilka razy fajnie sie pokazał wchodząc w pole karne ale piłki nie dostał. Na boisku był Bruno i to on miał rozgrywać piłke razem ze Scottem. Donny był poza grą ale nie ze swojej winy bo biegał i sie pokazywał a reszta miała to gdzies.
» 3 lutego 2021, 11:40 #12
Bukajowaty: W sumie oceny MEN nie sugerują, żeby był to pogrom.
» 3 lutego 2021, 00:26 #11
LTMek: A moze po prostu biora pod uwage fakt gry w przewadze przez cale spotkanie...? :)
» 3 lutego 2021, 06:56 #10
NoLogo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.02.2021 00:24

Scotty ładnie trzymał środek pola (aczkolwiek przeciwnicy mu tego nie utrudniali zbytnio), najbardziej co mi się podobało to non stop w pierwszej połowie wyganiał AWB do przodu, ciągle pokazywał, żeby siedział pod polem karnym.

Cavani jak dla mnie za nisko oceniony, pięknie kilkukrotnie rozprowadzał akcje tymi zagraniami z pierwszej piłki, a bramka to wisienka na torcie jego występu.

Rashford... jeśli włączy myślenie, będzie kosmiczne liczby wykręcał. Czasami gra jak totalny amator, a i tak nastukał bramek w sezonie, paradoks.

Aaa no i Donny, póki co młodsza wersja Lingarda, tu pobiegne, tu zagram z klepki, tam pobiegne. Trochę wiatru bez jakiejś większej korzyści, no ale oby się z czasem rozkręcił jak Fred.
» 3 lutego 2021, 00:23 #9
Klimaa: Scott baaaaardzo się rozwinął piłkarsko i mentalnie. Jeśli utrzyma rozwój jak dla mnie może być przyszłym kapitanem lub numerem dwa. Ma gadanie, nie boi się rywali i potrafi ustawiać kolegów.
» 3 lutego 2021, 12:14 #8
PastaDoCiasta: Bruno: gol i 2 asysty
MEN: I'm gonna hand you that 7 note
» 3 lutego 2021, 00:02 #7
DevoMartinez: Dla tego wole oceny whoscored wyliczane z algorytmów. Tam Bruno 10, powyżej 8 - 6 graczy, powyżej 7 - 6 graczy a jedynie van Beek poniżej 7. Na oceny MEN nawet nie ma co patrzeć.
» 3 lutego 2021, 00:13 #6
LTMek: No ale wlasnie, WS nie bierze pod uwage, ze caly mecz gralismy w przewadze... ;)
» 3 lutego 2021, 06:55 #5
DevoMartinez: Wynik 9-0 też nie bierze tego pod uwagę bo za rok dwa nikt o tym kto w ilu grał pamiętać nie będzie. Ale wynik raczej tak ;)
» 3 lutego 2021, 10:13 #4
LTMek: Ok, ale oceniamy wynik czy grę poszczególnych graczy? :D
Martwi, że mało brakowało, a stracilibyśmy 2 bramki (spalony taki z d), wiec znow zabraklo koncentracji...
» 3 lutego 2021, 10:37 #3
SkilledHydra16: Nie rozumiem oceny Freda. Wiem, że kilka razy stracił piłkę i nie miał żadnej bramki/asysty, ale razem ze Scottem przez cały mecz trzymali środek pola.
» 2 lutego 2021, 23:48 #2
ax1d: A oglądałeś mecz? Bo w drugiej połowie to Fred nawet nie grał w środku pola :D
» 3 lutego 2021, 09:02 #1