U-23: Debiutancki dublet Diallo, koncert Hugilla, Manchester United ograł Liverpool

» 30 stycznia 2021, 15:57 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Liverpoolu z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 6:3. Na listę strzelców po stronie United czterokrotnie wpisał się Joe Hugill, a dwa trafienia dorzucił debiutujący Amad Diallo.
» Amad Diallo zaliczył bardzo udany debiut w rezerwach Manchesteru United
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po wygraniu tylko 1 z 5 ostatnich meczów ligowych. Ekipa The Reds w tym czasie spisała się jeszcze gorzej, bowiem doznała 3 porażek i zanotowała 2 remisy.

Pierwsza niezła szansa padła łupem The Reds po stracie piłki Reece'a Devine'a. Futbolówkę przed polem karnym United przejął Ben Woodburn, a jego strzał ponad bramkę przeniósł Matěj Kovář.

Woodburn miał drugą okazję jeszcze przed upływem 10 minut. Anglik oddał strzał po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych. Tym razem Kovář nie musiał jednak interweniować.

Mimo kilku niezłych szans Liverpoolu, to Manchester United wyszedł na prowadzenie jeszcze w trakcie pierwszego kwadransa. Bramka w całości była zasługą Amada Diallo, który przejął piłkę na połowie rywali i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Manchester United nie zwalniał tempa i 10 minut później strzelił kolejnego gola. Piłkę w środku boiska odzyskał Hannibal Mejbri, sprytnie odegrał ją do Arnau Puigmala, a Hiszpan zaliczył asystę przy bramce Joe Hugilla.

Diallo mógł powiększyć swój dorobek bramkowy po prostopadłym podaniu Mejbriego. Nowy nabytek Manchesteru United próbował sprytnie podciąć piłkę nad bramkarzem, lecz zabrakło mu precyzji.

Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i zdobyli bramkę kontaktową po rzucie wolnym, po którym ładnym uderzeniem błysnął Tyler Morton.

Tuż przed przerwą Liverpool doprowadził do wyrównania wykorzystując chaos w polu karnym United. Na listę strzelców wpisał się Luis Longstaff.

Po przerwie Czerwone Diabły wróciły na prowadzenie za sprawą drugiego gola Joe Hugilla. Asystę w tej sytuacji zanotował Álvaro Fernández.

W 64. minucie Mejbri został sfaulowany w polu karnym gospodarzy, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Hugill, który przy okazji skompletował hat-trick.

Sprowadzony z Sunderlandu napastnik 7 minut później dopadł do piłki przed polem karnym rywali i po raz czwarty wpisał się na listę strzelców.

Jeszcze przed osiągnięciem ostatniego kwadransa spotkania Mejbri po raz drugi został sfaulowany w polu karnym Liverpoolu. Tym razem rzut karny wykorzystał Diallo.

Ostatnim akcentem tej rywalizacji był trzeci gol dla The Reds. Matěja Kovářa z bliskiej odległości pokonał Joe Hardy.

Rezerwy klubu z Old Trafford po tym meczu awansowały na 7. miejsce w tabeli Premier League 2. Następnym rywalem podopiecznych Neila Wooda będzie Blackburn Rovers.

Premier League 2
Liverpool's Academy Ground, Liverpool

Liverpool – Manchester United 3:6 (3:6)
Bramki: Tyler Morton 34', Luis Longstaff 44', Joe Hardy 83' | Amad Diallo 14', 75' (kar.) Joe Hugill 24', 56', 65' (kar.), 71'

Liverpool: Pitaluga - Clayton, Van de Berg, Koumetio, Savage - Clarkson, Woodburn, Morton - O'Rourke (Joe Hardy 43'), Cain, Longstaff (Bearne 71')

Manchester United: Kovář - Williams (McCann 68'), Fish (Neville 46'), Devine, Fernández - Galbraith, Puigmal - Diallo, Shoretire, Mejbri - Hugill (Helm 79')