U-23: Cztery gole i podział punktów w derbach Manchesteru

» 13 grudnia 2020, 15:56 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Niedzielne spotkanie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach Premier League 2 zakończyło się remisem 2:2. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Ethan Galbraigh oraz Facundo Pellistri.
» Czerwone Diabły podzieliły się punktami z lokalnym rywalem
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji o odniesieniu 4 zwycięstw w 5 ostatnich kolejkach ligowych. Ekipa The Citizens miała za sobą 3 wygrane, remis i porażkę.

To goście lepiej rozpoczęli tę rywalizację wychodząc na prowadzenie już w 7. minucie. Na listę strzelców wpisał się James Mcatee, który wykorzystał precyzyjne dogranie z lewego skrzydła.

Podopieczni Neila Wooda niemal natychmiast odpowiedzieli na stratę bramki. Hannibal Mejbri został sfaulowany w polu karnym City, a jedenastkę na gola zamienił Ethan Galbraigh.

W 25. minucie Facundo Pellistri sprytnie obsłużył podaniem Anthony'ego Elangę, lecz napastnik United był zbyt blisko bramkarza i nie zdołał ominąć go swoim strzałem.

Jeszcze w pierwszej połowie drużyna gości grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał Adrián Bernabé, który sfaulował Ethana Galbraigha.

Czerwone Diabły niemal natychmiast skorzystały z przewagi liczebnej. United na prowadzenie wyprowadził Facundo Pellistri, który skierował futbolówkę do bramki po podaniu Ethana Lairda.

W drugiej połowie osłabiony zespół gości doprowadził do wyrównania. Piłkę do bramki United skierował Taylor Harwood-Bellis, który wykorzystał niepewne wyjście z bramki Paula Woolstona.

The Citizens odzyskali wiarę w uzyskanie dobrego rezultatu, czego wynikiem była bardzo groźna sytuacja z 65. minuty. Dwoma wspaniałymi interwencjami popisał się wówczas Woolston.

Mimo kilku niezłych sytuacji, żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. Rywalizacja zakończyła sie zatem podziałem punktów.

Rezerwy Manchesteru United wrócą do zmagań ligowych 18 grudnia. Rywalem Czerwonych Diabłów będzie wówczas Chelsea.

Premier League 2
Leigh Sports Village, Leigh

Manchester United - Manchester City 2:2 (2:1)
Bramki: Ethan Galbraigh 13', Facundo Pellistri 39' | James Mcatee 7', Taylor Harwood-Bellis 53'

Manchester United: Woolston - Laird, Devine (Fernández 77'), Fish, Williams - Puigmal, Galbraigh - Shoretire, Mejbri, Pellistri (Hugill 64') - Elanga

Manchester City: Slicker - Dionkou, Harwood-Bellis, Mbete-Tatu, Bernabe - Gomes, Mcatee, Doyle - Palmer (Edoze 89'), Nmecha (Egan-Riley 37'), Delap (Rogers 82')