U-18: United pokonują Liverpool i obejmują prowadzenie w tabeli

» 5 grudnia 2020, 14:21 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Liverpoolem w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:3. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Charlie Wellens, Charlie McNeil oraz dwukrotnie Joe Hugill.
» Joe Hugill dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu Manchesteru United z Liverpoolem
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po serii pięciu ligowych zwycięstw. Ekipa The Reds miała za sobą cztery wygrane i jedną porażkę.

Podopieczni Neila Ryana szybko wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Charliego Wellensa. Pomocnik Manchesteru United miał łatwe zadanie, bowiem musiał tylko dobić piłkę do bramki z bliskiej odległości po precyzyjnym dograniu Noama Emerana.

Goście mieli okazję do szybkiego wyrównania po rzucie wolnym podyktowanym za faul Isaka Hansena-Aarøena. Piłka po uderzeniu Dominica Cornessa odbiła się jednak od słupka.

W 29. minucie Radek Vítek uratował Czerwone Diabły przez stratą bramki fantastycznie odbijając strzał z bliskiej odległości.

W odpowiedzi mocny strzał na bramkę Jakuba Ojrzyńskiego oddał Charlie McNeil. Polak poradził sobie z tym uderzeniem, dzięki czemu goście wciąż tracili do United tylko jedną bramkę.

Gospodarze jeszcze przed przerwą po raz drugi pokonali defensywę The Reds. Na listę strzelców wpisał się Charlie McNeil, a drugą asystę w tym spotkaniu zanotował Emeran.

10 minut po wznowieniu gry bardzo bliski pokonania Ojrzyńskiego był Joe Hugill. Środkowy napastnik Manchesteru United uderzał z bliskiej odległości, lecz trafił prosto w bramkarza.

Przyjezdni zdobyli bramkę kontaktową tuż przed upływem godziny gry. Futbolówkę do siatki posłał Leyton Stewart.

Defensywa Czerwonych Diabłów nie potrafiła się otrząsnąć i po pięciu minutach na tablicy świetlnej widniał remis. Błąd przy dośrodkowaniu popełnił Vitek, a skrzętnie skorzystał z tego Tyler Morton.

The Reds poszli za ciosem i w 74. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą drugiej bramki Stewarta. Znakomitą akcją i asystą błysnął młodzieżowy reprezentant Polski, Mateusz Musiałowski.

Nie był to jednak koniec emocji, bowiem chwilę poźniej Joe Hugill doprowadził do wyrównania dzięki skutecznej dobitce po strzale Emerana.

Sprowadzony z Sunderlandu napastnik po raz drugi pokonał Ojrzyńskiego w 85. minucie spotkania. Manchester United ponownie znalazł się zatem na prowadzeniu.

Drużyna United do lat 18 zdołała utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka i tym samym objęła prowadzenie w tabeli ligowej. Kolejnym przeciwnikiem Czerwonych Diabłów będzie kipa Wolverhampton.

Premier League do lat 18
Aon Training Complex, Manchester

Manchester United - Liverpool 4:3 (2:0)
Bramki: Charlie Wellens 7', Charlie McNeil 42', Joe Hugill 79', 85' | Leyton Stewart 59', 74', Tyler Morton 66'

Manchester United: Vitek - Hughes (Jurado 91'), Bennett, Hardley, Pye - Hansen-Aarøen, Šviderský - Wellens (Garnacho 86'), McNeil (Savage 77'), Emeran - Hugill

Liverpool: Ojrzyński - Wilson, Quansah, Koumetio (Musiałowski 46'), Norris - Morton (Blair 82'), Corness, Balagizi - Stewart, Woltman (Stephenson 82'), Franuendorf