U-23: Pierwsza bramka Pellistriego w koszulce United

» 5 grudnia 2020, 12:17 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Southampton w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Anthony Elanga, Facundo Pellistri oraz Arnau Puigmal.
» Rezerwy Manchesteru United odniosły czwarte ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021
Podopieczni Neila Wooda przed konfrontacją ze Świętymi zanotowali cztery zwycięstwa w pięciu kolejkach ligowych. Goście radzili sobie dużo gorzej, bowiem na pięć prób triumfowali tylko raz.

Strzelanie na obiekcie Leigh Sports Village rozpoczął Anthony Elanga. 18-letni Szwed w 39. minucie skutecznie dobił swój strzał z rzutu wolnego, który początkowo zatrzymał się na graczach ustawionych w murze.

Czerwone Diabły tuż po przerwie zadały rywalom drugi cios. Shola Shoretire wspaniale wyłożył piłkę do Pellistriego, a letni nabytek klubu z Old Trafford wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Piłkarze Southampton nie zamierzali jednak składać broni i w 52. minucie złapali kontakt za sprawą gola strzelonego przez Michaela Obafemiego.

Rezultat spotkania w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ustalił będący w świetnej formie Arnau Puigmal.

Rezerwy United wrócą do zmagań w lidze już 13 grudnia. Manchester United czeka wówczas rywalizacja w derbach miasta z City.

Premier League 2
Leigh Sports Village, Leigh

Manchester United - Southampton 3:1 (1:0)
Bramki: Anthony Elanga 39' Facundo Pellistri 46', Arnau Puigmal 90'+4' | Michael Obafemi 52'

Skład United: Woolston - Bejger (Devine 52'), Fish, Mengi, Fernández - Helm, McCann (Hoogewerf 71'), Puigmal, Pellistri - Shoretire, Elanga