Czerwone Diabły w reprezentacjach: Debiut Hendersona, McTominay jedzie na EURO 2020

» 13 listopada 2020, 09:29 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Czwartek był pracowitym dniem dla piłkarzy Manchesteru United występujących w reprezentacjach. Największe powody do zadowolenia miał Scott McTominay, który razem ze Szkotami wywalczył przepustkę na EURO 2020.
» Scott McTominay mógł w czwartek cieszyć się z awansu na EURO 2020
Szkoci w finałowym meczu barażowym zmierzyli się w Belgradzie z Serbią. Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg. Wynik meczu otworzył w 52. minucie Ryan Christie, który popisał się sprytnym uderzeniem zza pola karnego. Serbom do remisu udało się doprowadzić w 90. minucie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Luka Jović i wyrównał stan rywalizacji.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia finalisty EURO 2020 konieczne były rzuty karne. Te lepiej strzelali Szkoci (5:4), a jedną z jedenastek pewnie wykorzystał Scott McTominay. Młody piłkarz Manchesteru United na placu gry przebywał od pierwszej do ostatniej minuty i tak jak w ostatnich spotkaniach Szkotów wystąpił w roli jednego z trzech środkowych obrońców.

Szkoci wezmą udział w pierwszym wielkim turnieju od czasu mistrzostw świata w 1998 roku.

Powody do zadowolenia w czwartkowy wieczór miał także Dean Henderson. Bramkarz Manchesteru United zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Anglii. 23-latek pojawił się na boisku w 46. minucie towarzyskiego spotkania z Irlandią (3:0) na Wembley.

Starcie z Irlandczykami miło wspominał będzie też Harry Maguire. Kapitan Manchesteru United otworzył wynik rywalizacji w 18. minucie, posyłając piłkę do siatki głową. Kolejne gole dla Anglików zdobyli Jadon Sancho i Dominic Calvert-Lewin. Maguire na placu gry przebywał od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Synowie Albionu po meczu z Irlandią poinformowali, że w listopadowych meczach z Belgią i Islandią udziału nie weźmie Marcus Rashford.

W czwartek na boisko wybiegli także Daniel James i Dylan Levitt, którzy wzięli udział w towarzyskim meczu Walijczyków z USA. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Levitt na boisku przebywał do 80. minuty, a James wszedł z ławki w 62. minucie.