Czerwone Diabły w Lidze Narodów: Gol Van de Beeka, czerwona kartka Maguire'a

» 15 października 2020, 09:44 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
W środę dziesięciu zawodników Manchesteru United brało udział w meczach swoich reprezentacji. Jak poszło zawodnikom Czerwonych Diabłów w ostatnich spotkaniach podczas październikowego zgrupowania?
» Reprezentacja Anglii w środę przegrała na Wembley z Danią 0:1
Frustrujący wieczór zanotowali Anglicy, którzy w Lidze Narodów przegrali z Danią 0:1. O meczu na Wembley będzie chciał szybko zapomnieć Harry Maguire, który po 31. minutach gry wyleciał z boiska za dwie żółte kartki.

W spotkaniu z Duńczykami do 72. minuty na boisku przebywał Marcus Rashford. Piłkarz United został zmieniony przez Dominica Calverta-Lewina. Dean Henderson spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

W dobrym humorze ze zgrupowania swojej reprezentacji wróci natomiast Donny van de Beek. Holender wpisał się na listę strzelców w zremisowanym 1:1 meczu z Włochami w Bergamo. Pomocnik Manchesteru United wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy i mocnym strzałem pod poprzeczkę wpakował piłkę do siatki. 23-latek przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Do bezpośredniego starcia zawodników Manchesteru United doszło w meczu Portugalia – Szwecja (3:0). W ekipie gospodarzy do 88. minuty na placu gry przebywał Bruno Fernandes, a w drużynie Trzech Koron spotkanie w pełnym wymiarze rozegrał Victor Lindelof.

Drugie zwycięstwo w ciągu czterech dni odniosła Szkocja ze Scottem McTominayem w składzie. Tym razem Szkoci pokonali Czechów (1:0). McTominay po raz kolejny w kadrze zanotował występ w roli środkowego obrońcy.

Ponad godzinę w meczu Francji z Chorwacją na boisku przebywał Anthony Martial. Napastnik Manchesteru United nie wpisał się na listę strzelców w Zagrzebiu. W 74. minucie na boisko wszedł natomiast Paul Pogba, który miał swój wkład w zwycięską bramkę Kyliana Mbappe. Trójkolorowi wygrali 2:1.

W spotkaniu Walii z Bułgarią w Sofii udział wzięło dwóch zawodników Manchesteru United. Daniel James zaczął mecz w podstawowym składzie i został zdjęty w 54. minucie. W 72. minucie na boisku pojawił się natomiast Dylan Levitt. Walijczycy wygrali 1:0 dzięki bramce Jonathana Williamsa w końcówce spotkania.