Manchester United poznał rywala w półfinale Ligi Europy

» 11 sierpnia 2020, 23:03 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Manchester United we wtorkowy wieczór poznał rywala w półfinale Ligi Europy. Czerwone Diabły zmierzą się z Sevillą, która pokonała Wolverhampton Wanderers 1:0.
» Manchester United w półfinale Ligi Europy zmierzy się z Sevillą
Czerwone Diabły awans do półfinału zapewniły sobie w poniedziałek, pokonując po dogrywce FC Kopenhagę 1:0. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera z niecierpliwością czekali więc na rozstrzygnięcie konfrontacji pomiędzy Wolverhampton a Sevillą.

Andaluzyjczycy zameldowali się w półfinale Ligi Europy dzięki bramce Lucasa Ocamposa. Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców w 88. minucie meczu, wykorzystując podanie od Evera Banegi.

Wilki mogą czuć niedosyt, bo w 13. minucie spotkania miały rzut karny. Uderzenie Raula Jimeneza z jedenastu metrów obronił Yassine Bounou.

Półfinałowe spotkanie Ligi Europy pomiędzy Manchesterem United a Sevillą zaplanowano na niedzielę 16 sierpnia na 21:00. Mecz odbędzie się w Kolonii i podobnie jak w przypadku ćwierćfinału nie zostanie rozegrany rewanż. W drugim półfinale Ligi Europy zagrają Inter Mediolan oraz Szachtar Donieck.

Manchester United w swojej historii grał z Sevillą dwukrotnie w europejskich pucharach. Drużyny spotkały się ze sobą w sezonie 2017/2018 w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły zremisowały wówczas wyjazdowe spotkanie 0:0, a na Old Trafford przegrały 1:2 i pożegnały się z rozgrywkami.