Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Byli piłkarze United oceniają występ Martiala: Był jak Ferrari!

» 11 sierpnia 2020, 09:31 - Autor: matheo - źródło: BT Sport, ManUtd.com
Owen Hargreaves, Paul Scholes i Robin van Persie chwalą występ Anthony’ego Martiala w ćwierćfinałowym meczu Manchesteru United z FC Kopenhagą (1:0) w Lidze Europy.
Byli piłkarze United oceniają występ Martiala: Był jak Ferrari!
» Anthony Martial rozegrał bardzo dobre spotkanie przeciwko FC Kopenhadze
Francuz nie wpisał się na listę strzelców w Kolonii, ale wywalczył rzut karny, który w dogrywce na bramkę zamienił Bruno Fernandes. Martial zaprezentował także kilka efektownych dryblingów.

– Każdy ma swoją opinię na temat Anthony’ego Martial. Moim zdaniem jest jak Ferrari. Wyglądał na piłkarza wartego 100 milionów funtów! – mówi Hargreaves na antenie BT Sport.

Z Hargreavesem zgodził się Paul Scholes. – Martial w każdym meczu, który oglądam, zmienia się w coraz lepszą dziewiątkę – stwierdza Anglik.

Poprawę w grze Martiala dostrzega również Van Persie. – Martial zawsze widzi swoich kolegów i to odróżnia go od innych. To właśnie dlatego jest zawodnikiem światowej klasy – mówi Holender.


TAGI


« Poprzedni news
5 ciekawostek po meczu Manchester United - FC Kopenhaga 1:0
Następny news »
Lindelof: Dodatkowy dzień na odpoczynek może się przydać

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (23)


chemik: pytanie kto byłby lepszą 9. rash gdyby dostał tyle czasu czy martial i czy przypadkiem nie jest tak, że chcąc dogodzić każdemu upychamy rasha na skrzydle gdzie on nie dysponuje dryblingiem a na 9 martiala który z kolei bardziej pasje na skrzydłowego. w efekcie niebawem rash nie będzie się nadawał ani na skrzydło a na naukę bycia 9 będzie już za stary. moim zdaniem powinno sie rasha i martiala zamianić pozycjami
» 11 sierpnia 2020, 11:27 #23
Saftmi: Nie dysponuje dryblingem? Przecież on ma świetny drybling najwięcej dziurek założone w lidze i nie raz sam miał świetną indywidualną akcję i wystawiał piłkę do strzału na pustaka
» 11 sierpnia 2020, 11:34 #22
MiSt: Rash nie jest może aż tak dobrym dryblerem jak Martial, ale grubo przesadziłeś. Teraz po prostu nie ma formy. Jestem pewien, że w końcu wróci do optymalnej dyspozycji.
» 11 sierpnia 2020, 11:50 #21
chemik: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.08.2020 12:27

@saftmi, mist
tu nie chodzi o to czy on ma formę czy jej nie ma. rash nie jest typem skrzydłowego. jest za wysoki i dość mało zwrotny jak na skrzydło i nie chodzi o to że sobie radzi, bo faktycznie jak jest w formie radzi sobie dobrze, ale przede wszystkim na skrzydle ma dwie zalety (tylko): szybkość i uderzenie z dystansu po zejściu do środka boiska, ale to nieco za mało jak na klasowego skrzydłowego w takim klubie. obawiam się, że niebawem okaże się że rash osiągnął już swój szczyt na tej pozycji i pewnych ograniczeń nie przeskoczy i za sezon lub dwa wiekszość powie że jest za słaby na ten klub. moim zdaniem on nie miałby tych ograniczeń grając na 9 z kolei dokładnie odwrotnie jest w przypadku tonego. on jest nieco za niski na 9 (chodzi o grę głową) i brak mu tego instynktu (wczorajsza 100 tuż prad karnym to kryminał). nie zrozumcie mnie źle nie twierdzę ,że martial jest słaba 9 a rash słabym skrzydłowym, ale uważam , że zespół a także oni zyskaliby gdyby zamienić ich pozycjami. w przeciwnym wypadku być może za 2 lata obydwaj będą skazani na rolę zminników. martiala wygryzie greenwood (jeśli tutaj coś złego się nie wydarzy na etapie jego rozwoju) a na lewe skrzydło będziemy musli kogoś kupić. takie moje zdanie.
» 11 sierpnia 2020, 12:23 #20
Atlantic: Śmiem się z Tobą niezgodzić. Nie bez powodu Rashy gra na skrzydle a Antho na 9. Mourinho tez twierdzi, ze pozycja Rashforda to skrzydlowy schodzący do środka. Rashford i Martial obaj mają dobry drybling, ale robią to inaczej. Martial umie świetnie dryblować w małych przestrzeniach z piłką blisko nogi, a Rashy bardziej z rozpędu, robiąc zwroty, zwody. Marcus też lepiej dośrodkowuje. Widziales kiedys dosrodkowująceyo Martiala? On gra piłką po ziemii. Na dodatek w tym sezonie Martial na 9 coraz lepiej gra plecami do bramki, z meczu na mecz lepiej przyjmuje plecami do bramki i utrzymuje piłke. Widać, że nad tym pracuje i obecnie chyba tylko Pogba i Ighalo potrafią to lepiej. Poza tym, oni nie są przyspawani do swoich pozycji. Wczoraj byly dlugie okresy gdzie Martial operowal po lewej, a Marcus byl na szpicy. Mimo to, to Antho zrobił tam wieksze wrazenie i to co gral w dogrywce to byla poezja.
» 11 sierpnia 2020, 14:33 #19
chemik: @atlantic
ja nie twierdzę, że są miedzy nimi znaczące różnice...w tej chwili. ja raczej patrzę na to pod kątem ich dalszego rozwoju. podzielam opinię , że rash lepiej prezentuje się gdy ma więcej wolnej przestrzeni...problem w tym , że taka gra miała sens za mourinho, gdy graliśmy z kontry. obecnie w większości przypadków zamykamy przeciwnika na 20 metrze i dlatego też kolejny raz rashford jest zupełnie niewidoczny i dlatego własnie w tej sytuacji dużo lepiej na skrzydle radziłby sobie martial jako piłkarz (jak sam zauważyłeś) potafiący dryblować na małej przestrzeni. uważam, że zmiana pozycji powinna następować gdy faktycznie gramy z kontry z silnymi przeciwnikami (nie bez powodu właśnie wtedy rash prezentował się najlepiej).
i faktycznie martial gra coraz lepiej na 9 ale on sie tej pozycji uczy mając 24 i będąc w klubie 4 rok. obaiwam się tylko tego , że chcąc pogodzić i jednego i drugiego w składzie żaden z nich nie rozwinie się na miarę swojego potencjału. moim zdanie rash juz osiągnął szczyt swoich umiętności na skrzydle (nie będzie miał już lepszej koordynacji z racji wzrostu i budowy ciała, nie nauczy się dryblowac na małej przestrzenni) a tym samym za rok lub dwa nie będzie kluczowy na tej pozycji. martial również z racji swoich warunków nie przeskoczy pewnych ograniczeń i za rok zastapi go greenwood. a my w rezutlacie możemy nie mieć z nich pożytku zarówno na skrzydle jak i na 9. to oczywiście to tylko moje wnioski na bazie tego co widze i faktycznie prześmiewcze nazynaie rasha drugim welbeckiem może okazać się prorocze i marcus podzieli los dannego który również z 9 został mianowany na skrzydłowego po czym okazało się że na skrzydło jest za wysoki i za mało zwrotny a gry na pozycji numer 9 nie mógł już sie uczyć.różnica polega na tym że starszy z wychowanków miał nieporónywalnie większą konkurencje w składzie a do tego jego rozwój przyhamowały kontuzje , niemniej wciąż coraz bardziej droga rasha przypomina tą wczesniej wytyczną przez welbecka
» 11 sierpnia 2020, 15:25 #18
awe: chemik po co ci te refleksje ? ty juz dawono sprzedales Martiala. Raschford gral juz na 9 i byl kiepski
» 11 sierpnia 2020, 15:51 #17
chemik: @awe
ty juz dawno zwolniłeś wuefiste a my spadliśmy z ligi więc o czym mowa.
co do martiala to wciąż mnie jego gra nie przekonuje jako 9 , ja bym go widział na skrzydle a rasha na 9.
twój komentarz dotyczący rasha na 9 skwituje milczeniem.
ja nie wiem że niektórym na tej stronie tak łatwo przychodzi plucie na wychowanków np. rash , plucie na ogsa jednoczesnie tak zaciekle bronią muo, lukaku, pogby, martiala. gdzie zaangażowanie i profesjonalizm tych trzech ostatnich bardzo często było poddawane pod wątpliwość przez komentatorów. zastanawiam skąd to się bierze. w przypadku runfeckiego się wyjaśniło że gość jest fanem czelsi i mourinho ciekaw jest kiedy wyjaśni się w przypadku jego podobnych ...np. gość o ksywce @awe.
» 11 sierpnia 2020, 16:31 #16
adamII: mysle ze zakoncze dyskusje przypominajac ze Rashford zagral sporo meczow na 9 i co mnie ogromnie zdziwilo, totalnie sie tam nie odnajdywal.
» 11 sierpnia 2020, 19:17 #15
chemik: @adamll
naprawdę uważasz że kilka meczów to wyznacznik? martial też miał przeciętne występy na szpicy jest u nas 4 lata i dobry miał pierwszy sezon grając na lewym szkydle i dobry miał obecny sezon a dwa przeciętne. kosztować między 50 a 60 mln funtów. naprawdę nie trzeba go bronić na siłę i deprecjonować rasha aby coś udowodnić. ja uważam po prostu że lepiej by się sprawdzili obydwaj gdyby ich zamienić pozycjami. marcus na lewej gdy zamianierzamy grać z kontry a martial gdy wiemy że będziemy prowadzić grę z prawdopodobnie będziemy zamykać przeciwnika na 20 metrze.
» 11 sierpnia 2020, 19:26 #14
awe: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.08.2020 19:46

chemik kto pluje na Rashforda? Bo napisalem, ze na 9 gral slabo ? Kazdy normalny to widzial, Martial cisles i to doslownie za tak gre bo mial tez gorsze okresy, a napisac że Marcus sie nie sprawdzil na 9 to juz dal ciebie obelgi, dalej probujesz jakis zagrywek, standardowo wzmianka o Mou i Lukaku to juz przemilcze, ale ten Pogba ? Jak go nawet nie lubie, wiec jak juz chcesz tak pajacowac to sie troche bardziej postaraj
» 11 sierpnia 2020, 19:38 #13
Litosci: Przecież oni praktycznie non stop wymieniają się z Martialem pozycjami, a na i na prawa stronę Marcus często schodzi. Problemem nie jest to, ze rashford gra na skrzydle, a to, ze od powrotu po kontuzji ma problem żeby dobrze strzelić z lecącej piłki. No i często tez brakuje mu tych kilku cm żeby ja tracić do bramki.
» 11 sierpnia 2020, 19:58 #12
chemik: @awe
nagle czytam, "że się nie sprawdził" od "trash" ów to oczywiście wyzywali go kibice czelsi...oh wait
a wzmianka o mou stąd że ole był beee choć to on z racji swojego statusu powinien mieć kredyt zaufania i być przede wszystkim szanowany. za to mou za to jaki śmietnik po sobie zostawił jest tutaj nadal broniony bo wygrał ligę europy...do samego finału pokując jakieś amatorskie zespoły. a co do lukaku to również wspomniałem o nim ponieważ jego nadwaga był widziana niemal z kosmosu i tylko jego wyznawcy tego nie widzieli. poza tym sam to przyznał że się spasł ale dopiero po przejściu do interu wcześniej się oburzał że ktoś śmie podważać jego profesjonalizm. pogba podobnie. od początku jego pobytu tutaj bardzo w kratkę lub wręcz przeciętnie, później kwas z mourino a teraz cały niemal sezon na l4. noż sami profejonaliści. co do martiala to powtarzam od jakiegoś czasu. kosztował między 50-60 mln funtów. był swego czasu chyba najdoższym piłkarzem w tak młodym wieku a w pierwszym sezonie grając na skrzydle prezentował się lepiej niż przez kolejne dwa sezony. ten sezon jest lepszy ale czy znowu jakiś wybitny...?moim zdaniem nadchodzący sezon dla niego, de gei i pogby może być ostatnim jak pewników przy ustalania składu. i serio nie chce mi się dyskutować o tym.czas pokaże.
» 11 sierpnia 2020, 20:14 #11
awe: widze bardzo duzo wiesz o kibicach chelsea pierwszy raz czytam o czym takim jak "trash" miasz wiecej wspolnego z kultura cheslea niz jego fani ...
szybko tylko odniose do tego ze Mourinho:
"do samego finału pokując jakieś amatorskie zespoły." a teraz za Ole to co my tam pokonalismy ? Dopiero Sevilla to dobry srawdzian, tyle ze taki ktos jak ty po przegranej w LM z nimi za Mou pisze o kompromitacji, a w przypadku odpadniecia z LE z ta sama druzyna nie bedziesz widzial problemu
» 12 sierpnia 2020, 15:25 #10
pbskarpy: Ja uważam, że Rash "obniżył loty" bo nie gra na szpicy. A jeśli się nie mylę to tam dawał drużynie najwięcej.
» 11 sierpnia 2020, 10:58 #9
prochuuu: Właśnie Rash słabo radził sobie na 9. Cały ten czas przed pandemią i kontuzją, kiedy ciągnął naszą drużynę grał na skrzydle, ewentualnie wymieniając się pozycjami z Martialem.
» 11 sierpnia 2020, 11:38 #8
Klierek7: tego nie widać gołym okiem ale martial sam przyznał jest w doskonałej dyspozycji fizycznej i nigdy nie czuł się lepiej.
» 11 sierpnia 2020, 10:55 #7
Dejfmi: Ej bez kitu ale Martial ostatnio naprawdę robi wrażenie
» 11 sierpnia 2020, 10:40 #6
Dawidlademann: Ostatnio Martial bardzo się zmienił wg mnie dużo pracuje na boisku , drybluje, podaje , strzela jest progress a jak nie strzeli gola w meczu to widać na jego twarzy że jest mega wQrzony... Wcześniej nie widziałem takiego zaangażowania u niego jak ostatnio OLE dobrze wpłynął na naszych piłkarzy ;)
» 11 sierpnia 2020, 10:27 #5
levy181: Wczoraj widzieliśmy w Martialu to co najlepsze i to co potrafi robic. Piękny strzał ale tez i efektowna parada. Dryblingi Martiala wczoraj przypominały mi te które robi Messi. Szkoda ze w końcowej fazie chcial jeszcze minąć zawodnika zamiast próbować strzelać. Ale jakby nie było pomimo że nie wpisal się na listę strzelców to prezentował się bardzo dobrze. Tak jakby OGS go odblokował, widac w nim pewność siebie oraz radość. Mam tylko nadzieje ze bedzie tak dalej i się to juz nie zmieni.
» 11 sierpnia 2020, 10:05 #4
Alibaba: Tu chyba jest mała szpila w rashforda bo strasznie obniżył loty ostatnio mam nadzieje ze się odbuduje GGMU!!
» 11 sierpnia 2020, 09:46 #3
Manutdkevin7: Wątpię by to była szpila, każdemu się zdarza słabszy okres i nie jest to powodem do wbijania szpilek. Ostatnio rash faktycznie gorzej się spisuje ale widać że się stara.
» 11 sierpnia 2020, 09:56 #2
vieeeri: Na słabszy moment Martiala czeka już Ighalo, Greenwood czy Rashford. Sorry, ale Rash ma dziś konkurencję na swojej pozycji jedynie w postaci Jamesa .. stąd też ten gość musi czuć presję i Grealish jest do tego idealnym kandydatem. Oczywiście, za rozsądne pieniądze lub w transakcji wiązanej