Statystyki: Manchester United - Bournemouth 5:2

» 4 lipca 2020, 18:08 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United pokonał Bournemouth 5:2 (3:1) w 33. kolejce Premier League. Dwie bramki w sobotnie popołudnie zdobył Mason Greenwood, a po jednej dołożyli Marcus Rashford, Bruno Fernandes i Anthony Martial.
» Manchester United pokonał Bournemouth 5:2 w 33. kolejce Premier League
Spotkanie na Old Trafford zaczęło się od szybko straconego gola przez Czerwone Diabły. Davida de Geę, strzałem w krótki róg i po założeniu „kanału” Harry’emu Maguire’owi, pokonał Junior Stanislas.

Czerwone Diabły w pierwszej połowie zdołały odrobić straty z nawiązką. Najpierw ładną akcję strzałem zakończył Mason Greenwood. Później do bramki z rzutu karnego trafił Marcus Rashford. Najładniejszego gola przed przerwą zdobył natomiast Anthony Martial – Francuz posłał piłkę zza szesnastki w okienko bramki Aarona Ramsdale’a.

Drugą połowę United zaczęli od kontrowersyjnego rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki barkiem przez Erica Bailly’ego na linii pola karnego. Jedenastkę na bramkę zamienił Joshua King.

Odpowiedź Czerwonych Diabłów była zdecydowana. Bramki Masona Greenwooda i Bruno Fernandesa dały drużynie komplet punktów.

Oto najważniejsze statystyki meczu Manchesteru United z Bournemouth.

MANCHESTER UNITED – BOURNEMOUTH 5:2 (3:1)
Posiadanie piłki: 70% – 30%
Strzały łącznie: 19 – 7
Strzały celne: 10 – 3
Strzały niecelne: 4 – 2
Strzały zablokowane: 5 – 2
Celność podań: 88,4% – 74,8%
Rzuty rożne: 8 – 3