Martial przerwał hat-trickową klątwę Manchesteru United

» 25 czerwca 2020, 09:44 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Anthony Martial w meczu 31. kolejki Premier League z Sheffield United (3:0) trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Francuz został tym samym autorem pierwszego ligowego hat-tricka Manchesteru United od 2013 roku.
» Anthony Martial w meczu z Sheffield United zdobył swojego pierwszego hat-tricka w seniorskiej piłce
Ostatnim piłkarzem Czerwonych Diabłów, który mógł cieszyć się ze zdobycia trzech bramek w ligowym meczu był Robin van Persie. Holender ustrzelił hat-tricka w kwietniowym spotkaniu z Aston Villą w 2013 roku.

Martial mecz z Sheffield United będzie wspominał bardzo miło. Wynik rywalizacji otworzył już w 7. minucie, a do siatki po raz drugi trafił tuż przed przerwą. Francuz hat-tricka skompletował po zmianie stron. W 74. minucie wykończył zespołową akcję Czerwonych Diabłów, efektownie podcinając piłkę nad wychodzącym z bramki Simonem Moore’em.

Trzy bramki zdobyte przez Martiala pozwoliły mu także zrównać się pod względem liczby goli z Marcusem Rashfordem. Piłkarze mają w sezonie 2019/2020 po 19 trafień we wszystkich rozgrywkach.

Od czasu odejścia sir Alexa Fergusona na menadżerską emeryturę kibice Manchesteru United nie mieli zbyt wielu okazji, aby cieszyć się z hat-tricków swoich zawodników. W 2017 roku w rozgrywkach Ligi Europy trzy bramki drużynie Saint-Etienne zaaplikował Zlatan Ibrahimović. Dwa lata wcześniej hat-tricka w eliminacjach Ligi Mistrzów z Club Brugge ustrzelił Wayne Rooney, a w 2014 roku trzy razy do siatki Olympiakosu w Lidze Mistrzów trafił Robin van Persie.

Najwięcej hat-tricków w historii Manchesteru United ma na swoim koncie Denis Law. Szkot, który grał w Czerwonych Diabłach w latach 1962 – 1973, aż 18 razy mógł cieszyć się ze strzelenia przynajmniej 3 bramek w jednym meczu.