U-23: Siódme ligowe zwycięstwo United z rzędu

» 16 grudnia 2019, 21:55 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Reading z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 4:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Mark Helm, Aliou Traore, Tahith Chong oraz Dillon Hoogewerf.
» Czerwone Diabły wywiozły trzy punkty z Madejski Stadium
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po odniesieniu sześciu kolejnych ligowych zwycięstw. Ekipa The Royals w tym czasie doznała trzech porażek, raz zremisowała i dwa razy wygrała.

Gospodarze konfrontacji na Madejski Stadium mieli znakomitą szansę do wyjścia na prowadzenie już w po upływie 3 minut od pierwszego gwizdka. Nieudane wyprowadzenie akcji przez United zakończyło się szybką kontrą i fatalnym strzałem niepilnowanego Adama Liddle'a.

Pierwsza niezła szansa dla Czerwonych Diabłów miała miejsce równo z zakończeniem pierwszego kwadransa. Bramkarz Reading, Jökull Andrésson, wybił piłkę prosto pod nogi Tahitha Chonga, a skrzydłowy Manchesteru United miał szansę oddać strzał z linii pola karnego. Piłka poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką bramki.

Kolejne minuty przyniosły kilka groźnych strzałów ze strony podopiecznych Neila Wooda. Bramce Królewskich zagrozili Aliou Traore i Tahith Chong.

Bliski wpisania się na listę strzelców był również Largie Ramazani. Belg, który w tym meczu pełnił rolę wysuniętego napastnika, doszedł do strzału głową po nieudanym wyjściu z bramki Andréssona. 18-latek posłał jednak piłkę obok lewego słupka.

Goście dopięli swego na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Andrésson ponownie dostarczył piłkę pod nogi Chonga, który znalazł podaniem Arnau Puigmala. Sprowadzony z Espanyolu pomocnik z impetem wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza mocnym strzałem prawą stopą.

Graczom Neila Wooda nie udało się utrzymać prowadzenia do przerwy. Stały fragment gry w doliczonym czasie przyniósł zamieszanie w polu karnym United, z którego skorzystał Liddle.

United wystarczyły dwie minuty po wznowieniu gry, by poważnie zagrozić bramce Reading. Najpierw w poprzeczkę trafił Aliou Traore, a dobitkę Chonga odbił bramkarz The Royals.

W ramach błyskawicznej odpowiedzi akcja Reading przyniosła strzał Ryana Easta, po którym futbolówka odbiła się od słupka.

Równo z wybiciem 60. minuty kapitan United, Matěj Kovář, popisał się świetną interwencją po uderzeniu Adama Liddle'a z bliskiej odległości.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Reading w 64. minucie gry. Dynamiczna akcja Tahitha Chonga na prawym skrzydle poprzedziła dogranie w pole karne, gdzie obrońcę wyprzedził wyróżniający się w tym spotkaniu Traore.

Manchester United nie zamierzał zwalniać tempa i trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Chong, który skorzystał z trzeciego błędu Jökulla Andréssona przy wyprowadzeniu piłki.

Ostatnie trafienie w tym meczu było dziełem rezerwowych Czerwonych Diabłów. Szybki atak spod własnej bramki wyprowadził Hannibal Mejbri, a bramkarza gospodarzy pokonał Dillon Hoogewerf.

Manchester United znów zbliżył się na zaledwie jeden punkt do prowadzącego w tabeli West Hamu. To właśnie ekipa Młotów będzie pierwszym ligowym rywalem Czerwonych Diabłów w 2020 roku.