Oceny pomeczowe: Manchester United vs AZ Alkmaar 4:0

» 12 grudnia 2019, 23:29 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United wygrał z AZ Alkmaar 4:0 (0:0) na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej Ligi Europy. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Manchester United pokonał AZ Alkmaar 4:0 (0:0) w 6. kolejce Ligi Europy
Sergio RomeroSergio Romero
Nie miał zbyt wiele pracy w pierwszej połowie, pewnie łapał wszystkie strzały. W drugiej części zanotował klasową interwencję i pomógł zachować czyste konto.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.25

Ashley YoungAshley Young
W pierwszej połowie nie był to inspirujący występ. Pozostał natomiast zdeterminowany i z ostrego kąta otworzył wynik spotkania. Później został zmieniony.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.16

Axel TuanzebeAxel Tuanzebe
Kolejny start w Lidze Europy na jego koncie. Apelował o większą koncentrację, kiedy United remisowali 0:0 w pierwszej połowie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.06

Harry MaguireHarry Maguire
Stabilny występ na środku defensywy w wieczór, w który raczej spodziewał się, że znajdzie się na trybunach. Zdjęty z boiska po godzinie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.09

Brandon WilliamsBrandon Williams
Chwilami pochopne decyzje w pierwszej połowie. Jego występ odzwierciedlał postawę zespołu. Dużo bardziej pewny siebie, kiedy United prowadzili 1:0.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.61

Nemanja MatićNemanja Matić
W pierwszej połowie wyglądał jak 31-letni piłkarz, który był poza grą niemal przez dwa miesiące z powodu kontuzji. Po zmianie stron dobrze współpracował z kolegami.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.09

James GarnerJames Garner
Wywalczył piłkę przy drugim golu Masona Greenwooda, choć trzeba przyznać, że był to faul. Wyglądał dużo bardziej komfortowo u boku Dylana Levitta w Kazachstanie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.28

Juan MataJuan Mata
Zmarnował dobre sytuacje na otworzenie wyniku spotkania w pierwszej połowie. Wpisał się na listę strzelców po zmianie stron. Asysta przy golu Younga i gol z karnego.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.12

Andreas PereiraAndreas Pereira
Nieuważny przed przerwą, ale dużo lepszy po zmianie stron. Zachwycał kibiców efektownymi sztuczkami.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.52

Mason GreenwoodMason Greenwood
Najlepszy z całej stawki w pierwszej połowie. Po zmianie stron strzelił dwa gole i wywalczył karnego. Fani Manchesteru United w nadchodzących sezonach będą oglądać go coraz częściej.
MEN: 9/10 DevilPage.pl: 9.12

Anthony MartialAnthony Martial
Martial
Grał tak, jakby chciał mieć w czwartkowy wieczór wolne. Został zmieniony po godzinie gry, bo Solskjaer postanowił oszczędzić go na mecz z Evertonem.

Zmiennicy:

Tahith ChongTahith Chong (za Martiala 59’)

Komentarze (13)

Czarny82r: Jestem zachwycony Masonem Greenwoodem, a chłopak ma niespełna 19 lat. Razem z Rashem będą w przyszłości stanowić siłę ofensywną United.
» 13 grudnia 2019, 16:21 #13
HarryBrown: Mnie się wczoraj podobała gra Tuanzebe. Chłopak jest mniej elektryczny od Lingarda i lepiej kontroluje piłkę. Pozytywnie też należy ocenić Garnera. Jeszcze widać u niego brak doświadczenia na poziomie seniorskim ale jest pracowity, waleczny i stara się również wspierać ofensywę. A Greenwood ma papiery by stać się bardzo dobrym piłkarzem. To może być taki drugi Shearer.
» 13 grudnia 2019, 08:53 #12
IMMM: A co ma Tuanzebe do elektryczności Lingarda?
» 13 grudnia 2019, 10:30 #11
Wiciubope: No właśnie.
» 13 grudnia 2019, 11:59 #10
decykos: Mata miał również udział przy 4 bramce.
» 13 grudnia 2019, 06:34 #9
LowcaBramek: Dla mnie ocena 7 dla Maty to jest smiech na sali. Statystycznie ladnie to wyglada bo gol i asysta. Tylko ze gol z karnego a asysta przypadkowa. Poza tym bardzo slaby wystep.
Na plus Pereira bo mimo kilku nieudanych zagran staral sie ciagnac gre do przodu i szukal nieszablonowych rozwiazan
» 13 grudnia 2019, 06:20 #8
Extratime: Akurat ta ,,przypadkowa" asysta to już nie jego wina. Piłkę zagrał idealnie, tak jak powinien zagrać, a to, że w polu karnym jak zwykle nie było napastnika, który by to dobił to już nie problem Maty, a bolączka całego zespołu. Moim zdaniem zagranie w pełni świadome i odpowiednio wyważone.
» 13 grudnia 2019, 10:40 #7
Wiciubope: Chciałbym żeby Greene rósł w siłę, tą mentalnalą i tą fizyczną.
Świetna lewa noga, ten styl poruszania się, gracja. Przypomina mi on w stylu poruszania się pewnego Holendra.
» 13 grudnia 2019, 05:50 #6
Pawlo: Już coraz bardziej nie wiem co sądzić o Martialu. Niby z nim w składzie nasze skrzydła wyglądają dużo lepiej, niby miewa dobre mecze i bramki, ale dość często ma mecze, że jest niemal całkowicie niewidoczny albo notuje strata za stratą. Coraz więcej Francuz daje argumentów Ole, aby zakupić rasową 9-tkę.
» 13 grudnia 2019, 00:07 #5
Wiciubope: Też uważam że napastnik to pozycja którą należy wzmocnić. Martial potrzebuje konkurencji. Wiem jest Greene, ale nie można liczyć na to że on wyskoczy w buty Martiala i będzie dawał tyle co Tony gdy ma dzień. Jednak taki klub, na tym poziomie, potrzebuję zawodnika REGULARNEGO, który w każdym meczu coś ustrzeli, nawet z pół akcji. Inna sprawa że na rynku nie ma kogoś kto mógłby się od razu sprawdzić, jak kiedyś RvP. Chyba że postaramy się o Wernera. Tylko czy on chce u nas grać. Teraz wychodzi na to, że mamy tyle talentów w akademii, którzy pukaja do drzwi pierwszego składu, że moze wcale nie trzeba nikogo kupować. W końcu któż inny chce być tak bardzo częścią United jak wychowanek? Podobał mi się Garner wczoraj, mimo wszystko. Miał kilka dziwnych pomysłów. Szczególnie podoba mi się jego styl podłączania się do pressingu. W kilku akcjach przyniosło to dobry efekt. Przejął piłkę po czym padł gol. Imponuje mi ambicją i zadziornoscia. Rośnie nam kolejny talent, oby.
Taka dygresja.
» 13 grudnia 2019, 05:47 #4
jaratkow: Zwróć uwagę na fakt, że ten "nieodgadniony" Martial gra lepiej gdy ma obok Rashgordap, tak samo jak w pomocy Fred jest zupełnie "innym" graczem u boku McTominaya. Mamy mimo wszystko dość młody i mało doświadczony zespół. Ten brak doświadczenia w kilku przypadkach przekładać się może na "odporność" na niektóre ustawienia. To tylko moja teoria. Nie ulega natomiast wątpliwości, że potrzebujemy jak najszybszych wzmocnień w ataku i pomocy.
» 13 grudnia 2019, 07:28 #3
trakol: Ja mysle, ze takie dostal instrukcje od Ogsa, zeby sie w tym meczu nie przemeczac i unikac kontuzji
» 13 grudnia 2019, 08:10 #2
Pawlo: Zgadza się, że relacja Rashford-Martial daje obopólne korzyści, nie mniej Francuzowi dużo częściej zdarzają się mecze, że nie tyle gra słabo, co w ogóle go nie widać i w takich meczach przydałaby się jakaś alternatywa w postaci klasycznego napastnika. Co do Wernera to też mam wątpliwości, bo też on grywa na boku, a nie potrzeba nam kolejnego pół-napastnika, tylko kogoś takiego jak RvP jak wspomniałeś, ale o to ciężko teraz. Myślę, że dobrym pomysłem byłby Haland, który dobry byłby do rotacji z Martialem.
» 13 grudnia 2019, 12:27 #1