U-23: Szóste ligowe zwycięstwo United z rzędu

» 9 grudnia 2019, 21:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Manchesteru United z West Bromwich Albion w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Largie Ramazani, D'Mani Mellor oraz Angel Gomes.
» Czerwone Diabły z nawiązką odrobiły straty w rywalizacji z West Bromwich Albion
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po pięciu kolejnych ligowych zwycięstwach z rzędu. Ekipa Drozdów w tym czasie cztery razy triumfowała i zanotowała jeden remis.

Równo z upływem pierwszego kwadransa goście wyszli na prowadzenie. Znakomitym dośrodkowaniem z lewej strony pola karnego popisał się George Harmon, a stopę do piłki we właściwy sposób przyłożył Jamie Soule.

W 23. minucie doskonała interwencja DiShona Bernarda uratowała Manchester United przed stratą drugiej bramki. Podopieczni Neila Ryana starali się dłużej utrzymywać przy piłce i cierpliwie budować swoje akcje, lecz mieli trudności z powstrzymywaniem szybkich kontrataków swoich rywali.

Pięć minut później doskonała zespołowa akcja Czerwonych Diabłów niemal zakończyła się wyrównaniem. Piłkę w polu karnym otrzymał Angel Gomes, lecz jego strzał został zablokowany przez obrońców West Bromu.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy stojący w bramce United Matěj Kovář wygrał pojedynek sam na sam z rywalem. Chwilę później Ethan Galbraith wybił z linii bramkowej strzał głową po rzucie rożnym dla West Bromu.

Ethan Laird wykazał się znakomitą grą obronną w 55. minucie meczu. Prawy obrońca Manchesteru United nadstawił głowę i zablokował groźny strzał z linii pola karnego.

Czerwone Diabły zdołały doprowadzić do wyrównania jeszcze przed upływem godziny gry. Dośrodkowanie z rzutu karnego Tahitha Chonga ostatecznie wylądowało pod nogami Largiego Ramazaniego, a najlepszy strzelec United w tym sezonie skrzętnie wykorzystał tę szansę.

Ramazani szybko stracił pozycję bohatera gospodarzy, gdyż w 60. minucie wyciął we własnym polu karnym Chrisa Willocka. Arbiter, po konsultacji z asystentem, zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Matěj Kovář.

W 68. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą nietypowej bramki zdobytej przez D'Maniego Mellora. Piłkarze West Bromu starali się wyprowadzić akcję krótkimi podaniami, co zakończyło się nabiciem piłką Mellora przez bramkarza gości, Bradleya House'a. Napastnikowi United dopisało szczęście, bowiem futbolówka wylądowała w siatce.

Ostatni cios West Bromwich Albion zadał kapitan Manchesteru United, Angel Gomes. Angielski pomocnik dobił piłkę do pustej bramki po świetnym dograniu Mellora.

Do końcowego gwizdka arbitra rezultat nie uległ już zmianie i gracze Neila Wooda mogli cieszyć się z dziesiątej wygranej w tym sezonie ligowym. Po dwunastu rozegranych meczach Manchester United zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do West Hamu.

Młode Czerwone Diabły wrócą do zmagań w lidze 16 grudnia. Wówczas ich rywalem będzie ekipa Reading.