U-18: Czerwone Diabły nie sprostały Stoke City

» 8 grudnia 2019, 14:15 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie Manchesteru United ze Stoke City w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Jedynego gola dla United strzelił Ayodeji Sotona.
» Młode Czerwone Diabły okazały się zbyt gościnne dla Stoke City
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po przegranym starciu z West Bromwich Albion. Ekipa The Potters miała za sobą dwa zwycięstwa z rzędu.

Rywalizacja rozpoczęła się doskonale dla gości, którzy wyszli na prowadzenie już w 9. minucie. Skrzydłowy Stoke, Soiyir Sanali, został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Adam Porter.

Warto dodać, iż ekipa gości na przestrzeni pierwszych sześciu minut gry mogła zdobyć trzy bramki. Znakomicie w bramce Manchesteru United spisywał się jednak Ondrej Mastny.

Sotona, który zawinił przy rzucie karnym dla rywali, zrehabilitował się nieco po upływie pół godziny spotkania. 16-latek wpisał się na listę strzelców po ładnej solowej akcji i precyzyjnym strzale lewą nogą.

Później przewagę osiągnęli jednak rywale graczy Neila Ryana. Jeszcze w pierwszej połowie do bramki United trafił Josh Ireland.

Gospodarze liczyli na pozytywne rozpoczęcie drugiej połowy, jednak ich nadzieje na odniesienie zwycięstwa zostały poważnie ograniczone przez bramkę Andre Godfrinne.

Trzy trafienia wystarczyły Stoke City do wywiezienia trzech punktów z Manchesteru. Czerwone Diabły będą miały okazję do rehabilitacji 18 grudnia. Wówczas dojdzie do starcia United z Liverpoolem.