Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Lukaku: Solskjaer widział po mnie, że nie chcę dłużej zostać w United

» 23 listopada 2019, 13:07 - Autor: matheo - źródło: Corriere dello Sport
Romelu Lukaku w ostatnim wywiadzie dla Corriere dello Sport wyjawił, że zdecydował się na odejście z Manchesteru United po meczu z West Hamem United, w którym wystąpił w roli skrzydłowego.
Lukaku: Solskjaer widział po mnie, że nie chcę dłużej zostać w United
» Romelu Lukaku latem zamienił Manchester United na Inter Mediolan
Lukaku pytany o moment, w którym podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości, stwierdził: – To było po meczu z West Hamem u siebie. Solskjaer zdecydował się wówczas na wystawienie mnie na prawym skrzydle, bardzo szeroko.

– Doświadczenia z Manchesteru sprawiły, że moja głowa jest teraz mocniejsza. Nie wszystko szło po mojej myśli. Nie wygrałem tego na co liczyłem. Moje występy nie były tylko pozytywne, nie czułem się nawet w 100% chciany. Nie chodzi o sztab szkoleniowy czy o kolegów, ale o ludzi dookoła.

– Po meczu z Chelsea, 28 kwietnia, trener zadzwonił do mnie i poprosił o spotkanie. Powiedziałem mu wówczas, co myślę i, że chcę odejść.

– Solskjaer widział po mnie, że nie chcę tutaj zostać dłużej i powiedział, że nie zamierza trzymać nikogo siłą. Rozumiał mój punkt widzenia i zapewnił mnie, że zrobi wszystko, aby osiągnąć satysfakcjonujące rozwiązanie.

– Solskjaer ma mój szacunek i nie miałem z nim problemów. Nawet zarząd był dla mnie pomocny. Rozmawiałem z Edem Woodwardem i Mattem Judgem, każdy wiedział, dlaczego chcę odejść.

– To były szczere i uczciwe rozmowy. Nie było żadnej wojny. To dlatego zarząd Manchester United i Ole Gunnar Solskjaer będą mieć u mnie szacunek na zawsze – dodaje Lukaku.


TAGI


« Poprzedni news
Christian Eriksen wybierze grę dla Juventusu?
Następny news »
RB Lipsk może kupić Haalanda po atrakcyjnej cenie

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (45)


Czarny82r: Szybko mu się odwidziało ale nie ma najmniejszego sensu trzymać kogoś na siłę. Jeszcze sprawa z Pogbą musi się szybko wyjaśnić.
» 24 listopada 2019, 20:17 #43
awe: Widocznie za pozno powiedzial to trenerowi bo nie mial czasu nikogo kupic
» 24 listopada 2019, 18:27 #42
Lokator23: Sorry wole ogladac Martiala w ataku niz Lukaku. Martial jest lepszy w kazdym aspekcie. Ma wykonczenie o ktorym Lukaku moze marzyc ,techniki to nawet nie ma co porownywac bo u Lukaku to nie ma jej w ogole. Zrobilismy swietny interes ze udalo nam sie go sprzedac za takie pieniadze bo Inter to nawet polowy tego nie odzyska patrzac na to co prezentuje Lukaku
» 23 listopada 2019, 16:16 #41
pOLEw: Kolejna bzdura w Twoim wykonaniu. Martial jest wolniejszy, mniej pracowity , nie potrafi grać głowa, pierwszy lepszy obrońca wygrywa z nim pojedynek siłowy a połowa jego dryblingów kończy się na pierwszym obrońcy.
» 23 listopada 2019, 16:51 #40
SzarimMusty: Sezon 2018/2019
Lukaku 32 mecze - 12 goli - 1 asysta i 15 zmarnowanych "Big Chances"
Martial 27 meczy - 10 goli - 3 asysty i 5 zmarnowanych dogodnych okazji.

Żeby nie było to minuty gry Lukaku 2130 - 1623 Martial.

Gole Lukaku przeciwko top 6 - 0 ale 1 asysta przeciwko MC.
Gole Martiala przeciwko top 6 - 4 (2 Chelsea, 1 MC, 1Arsenal) - brak asyst w tych meczach.

Dodam tylko, że Tony większość meczy (25) rozegrał jako lewo skrzydłowy. Na moje gołym okiem widać kto jest lepszy i nie jest to Belgijski mistrz przyjęcia.
» 23 listopada 2019, 17:06 #39
Szaman0: Ładny research :)
» 23 listopada 2019, 18:32 #38
pOLEw: Ten research to śmiech na sali wzięty pod uwagę jeden sezon i to ten w którym Lukaku miał najsłabszy sezon w karierze. Nie bierz się za coś jeśli nie potrafisz tego zrobić. Łącznie w United w WSZYSTKICH MECZACH I ROZGRYWKACH

Martial 53 bramki w 184 meczach = 0,29 bramki na mecz
Lukaku 42 bramki w 96 meczach = 0,44 bramki na mecz
Rashford 54 bramki w 187 meczach = 0,29 bramki na mecz
» 23 listopada 2019, 19:30 #37
d3zet: @pOLEw, chyba logiczne, że bierzemy po uwagę AKTUALNĄ formę strzelecką. Podałeś suche dane, bez żadnych szczegółów. Alexis też kiedyś zachwycał, czyli rozliczajmy go za ostatnie 5 lat kariery, a nie tylko ostatni sezon? Logiczne.
» 23 listopada 2019, 21:53 #36
pOLEw: Podałem dane w których są brane pod uwagę 2 sezony Lukaku u nas i 4,5 sezonów Martiala i Rasha.

Jeśli podam Ci aktualne dane to wyskoczysz z tekstem ze serie a to nie premier league ale proszę bardzo, w wszystkich rozgrywkach tego sezonu:

Lukaku 9 bramek w 15 meczach = 0,6 bramki na mecz
Rashford 9 bramek w 17 meczach = 0,53 bramki na mecz
Martial 5 bramek w 9 meczach= 0,56 bramki na mecz

Wciąż jest skuteczniejszy. Weź tylko pod uwagę ze Lukaku dopiero ogrywa się w nowej lidze z nowymi kolegami. Kończą wam się argumenty
» 23 listopada 2019, 23:49 #35
SzarimMusty: Doborowe zrównanie 2 sezonów w wykonaniu Lukaku. Oczywiście masz rację Lukaku strzelił więcej goli w ostatnich dwóch latach niż Martial czy Rashford. Tylko zapominasz o jednym. Lukaku grał we wszystkich meczach jako ŚN a wspomniany duet rywalizował ze sobą o pozycję. Dlatego dodałem taki ważny malutki element jak minuty gry. No i nie wychodziłbym poza premier league.

2017-2019 w MU
Lukaku 66 meczy - 28 goli - 4999 minut na boisku - gol co 178,5 minuty.
Martial 57 meczy - 19 goli - 3205 minut na boisku - gol co 168,7 minuty

Z tego wynika że jednak Lukaku jest ciut mniej bramkostrzelny od Martiala.
Ważne fakty
- Lukaku grał w wszystkich meczach jako ŚN, Martial jako skrzydłowy
- Lukaku strzelił 1 bramkę w meczach z top6/Martial strzelił takich 5.
- Lukaku miał 24/25 lat w tych sezonach/ Martial 21/22

Czyli jednak Martial ciągle jest lepszy.
» 24 listopada 2019, 10:27 #34
Fenek: Przyjęcie piłki jak u żelbetonowego odlewu, technika strzału jak u bramkarza z 30 letnim stażem, marnowanie sety za setą aż kwaśnieski płakał, do tego chciał odejść z klubu. Za czym tu płakać? Jedyny błąd był taki, że trzeba było belga sprzedać szybciej albo sprowadzić kogoś na jego miejsce prędzej. Gdybyśmy w lato kupili bramkostrzelnego napadziora to nikt teraz nie spoglądał by z utęsknieniem na Lukaku.
» 23 listopada 2019, 15:35 #33
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2019 16:08

tak jakby Lukaku nie był bramkostrzelny :D odmawianie mu cech klasowego napastnika jest nieco niepoważne
» 23 listopada 2019, 16:08 #32
Lokator23: Klasowym napastnikiem to jest Lewandowski czy Aguerro bo jak ktorys z nich idzie sam na sam to wiesz ze jest gol. Jak Lukaku szedl sam na sam to czlowiek sie modlil zeby w pilke trafil to moze bedzie bramka
» 23 listopada 2019, 16:22 #31
chemik: ruffecky
Czy ty człowieku dzieci masz jakieś porobione z lukaku , że walczysz o niego jak o niepodległość. niektórzy tutaj nie komentują w ogóle bieżących spraw związanych z klubem tylko wylewają łzy z lukaku i mou jakby nie byli kibicami united tylko fanbyami wyżej wymienionych. to że lukaku strzela bramki to nie znaczy że był piłkarzem którego warto było trzymać w klubie. tym bardziej że a) był słabszy od martiala i rasha, b) zarabiał kupę kasy, c) znalazął się na niego 1 (słownie) jeden zdeserowany chętny który pozwolił odzyskać większość z utopionych funtów. już pomijam inny fakt, że facet któy zarabiał 250-300 tys /tydzień się spasł i strzelał fochy. jak w ogóle można kogoś takiego bronić. na kopach by wyleciał gdyby ferguson mył managerem
» 23 listopada 2019, 16:31 #30
pOLEw: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2019 16:58

Chemik ten słaby Lukaku mimo swoich wad strzelił w 2 sezony tyle bramek co Rash w 5 :) tyle w temacie Twojego trollowania. Z faktami nie wygrasz. Szkoda tyle ze nie potrafisz napisać o nim nic pozytywnego mimo ze Belg zapewnił nam wiele kluczowych bramek i pięknych momentów.
» 23 listopada 2019, 16:54 #29
Stoperdo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2019 17:21

Jest ruffnecky jest i jego drugie konto polew:

To są piękne momenty z gry Lukaku w United https ://www .youtube.com/watch?v=z3b8Hbm9Dr4
Dziadzio Ibrahimovic dawał więcej drużynie taka prawda.
Rashford u Mourarza grał na pozycji wahadłowego ofensywnego obrońcy
» 23 listopada 2019, 17:20 #28
chemik: @polew
"strzelił w 2 sezony tyle bramek co Rash w 5 :)" haha ale porównanie. rash grał głównie na skrzydle jest o 4 lata młodszy .to tak jakbym ja napisał że rash w jeden mecz strzelił więcej bramek co grennwood przez cały sezon. co to w ogóle za porównanie. Lukaku sam się z tego klubu wyrzucił swoją postawą , nieprofesjonalną. prawda jest taka że on zarabiał 250-300 tys na tydzień kosztował 75 mln funtów a się obrażał, spasł i człapał . Lukaku to solidny napastnik gwarantujący kilkanaście bramek , fajny jako zmiennik lub jako piłkarz do średniaka ale pewnych ograniczeń nie przeskoczy no i musi mieć pod siebie ustawiony cały zespół.
» 23 listopada 2019, 17:32 #27
chemik: @stoperdo.
Fajnie że podlinkowałeś ten filmik. człowiek niby wiedział ale chyba od czasów rasiaka nie miałem takie ubawu z jednego grajka. to jest piłkarz na którego wydano roczny budżet transferowy
» 23 listopada 2019, 18:19 #26
pOLEw: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2019 19:42

Ale co mnie to obchodzi gdzie kto grał. Porównujesz zawodników z dwóch różnych pozycji a teraz gdy brakuje Ci argumentów to zaczynasz się tym bronić? Żałosny jesteś.

Rashford miał pod bramka rywala tyle samo sytuacji co Lukaku i marnował je na potęgę. Taki filmik w sieci możecie znaleźć o każdym grajki i jest wart tyle co wasze bzdurne argumenty. Marcus pokazał na początku tego sezonu jaki z niego „killer” na szpicy. Z tego wszystkiego znów wylądował na skrzydle bo się pod bramkę nie nadaje.
» 23 listopada 2019, 19:36 #25
chemik: wuffy
różnica między rashem a lukaku jest taka że na 9 są na podobnym pozimie tylko lukaku już swój max osiągnął i nie mzienił się na przestrzeni ostnich 2-3 lat a max rasha jest przed nim .poza tym rush moze grać na skrzydle a lukaku nie. i na koniec. lukaku się spasł i wypiął na wszystkich bo jest roszczeniowy jaka każdy... i robi z siebie ofiarę.
» 23 listopada 2019, 21:28 #24
pOLEw: Lukaku swój max zdążył pokazać w pierwszym sezonie u nas strzelając 25+ bramek w wszystkich rozgrywkach. Po raz pierwszy przekroczył jednak barierę 20 bramek będąc w wieku Rasha i to w dużo słabszym klubie w którym nie miał obok siebie gwiazd. Rash od odejścia Ibry stoi w miejscu, nie pokazuje na boisku nic prócz szybkości i mnóstwa bezsensownych strzałów z dystansu z których pada jeden/dwa gole na sezon.

Gdybys nie zauważył Lukaku zarabiał 250 tys funtów bo przychodząc do nas miał za sobą kilka lat w których strzelał 20+ bramek na sezon i był w czołówce strzelców w lidze.

Rash zarabia 200 tys , Martial 250 tys mimo ze ledwo dobijają do granicy 15 bramek na sezon i to od 4 lat. Przez 4 lata nie rozwinęli się ani trochę!

Pogódź się z tym ze przez braki w kreatywności nie potrafiliśmy w pełni wykorzystać możliwości Lukaku a naiwność Ole i forsowanie wychowanków sprawiło ze zawodnik nie widział tu dla siebie miejsca i chciał odejść. Czemu miał tu zostać skoro będąc lepszym napastnikiem był rzucany na skrzydło ?
» 24 listopada 2019, 00:01 #23
NicPozytywnego: Taknz innej beczki odlew nie może być z zelbetonu :)
» 24 listopada 2019, 00:44 #22
chemik: @polew
pogódź się z tym że lukaku stracił formę po pierwszym sezonie w united drugi był przeciętny a połowa trzeciego katastrofalna (do tego ważył z 15 kg za dużo) . gdy przyszedł ole właściwie nie miał innego wyjścia jak posadzić lukaku na ławce.
Poza tym lukaku to jednowyamiry ciężki ,mało zwrotny klocek ze słabą techniką (i tylko nie piszcie że jest dobra bo owszem jak na tak wielkiego chłopa jest ok ale generalnie jak na piłkarza jest średnia. to tak jakby ktoś pisał że dysponuje najbardziej zwrotnym wśród tirów ale trzeba pamiętać że to nadal tir i nie można go porównywać do normalnych samochodów pod względem zwrotności czy szybkości).
Poza tym musisz pamiętać że za lukaku baaaardzo przepłaciliśmy. to prawdopodobnie jeden z najdorższych piłkarzy w historii piłki nożnej. za piłkarza z rocznym kontraktem zapłaciliśy 75 mln i daliśy mu 250-300 tys tygodniówki. trudno mi sobie wyobrazić jaki obecnie piłkarz by tyle kosztował mając rok do końca kontraktu. zoże musiał mieć ogromne parcie na tego grajka i to też pokazuje jak wielkie miał u edda chody skoro edd to sfinansował. do tego między bajki można włożyć historie że edd nie chciał kupować zoże jego zabawek. ja gdybym wydał 300 mln w dwa lata to na miejscu edda też bym nie ufał już zoże w jego wybory. bailly,lindeloff,matic,pogba,lukaku ,sanchez, fred, same niewyapły. a z drugiej strony gdyby było tak jak tweirdzi zoże to ja na jego miesjcu powiedziałbym bym że nie chcę np. freda i niech sobie schowa te 50 mln. bo oczywistym jest że jak je wydasz teraz to później nie dostaniesz kolejnych. i szczerze dużo szybciej bym uwierzył w taki obrót sprawy gdyby zoże powiedział. "ten piłkarz nie jest tyle wart nie biorę tego transferu na siebie a ty się później edd tłumacz że nie kupiłeś mi latem żadnego piłkarza"
» 24 listopada 2019, 13:43 #21
awe: Jest Lukaku jest chemik, ten woz z weglem jest obecnie jednym z najlepszych 9 na swiecie, ale co tam, mial slaba koncowke w united gdzie wuef.... Solskiaer idzie na rekord przegranych meczow ehh
» 24 listopada 2019, 18:25 #20
chemik: @awe
Przestań się człowieku ośmieszać z tą "jedną z najlepszych" wymienie przynajmniej 10 lepszych na tej pozycji.
i jak piszesz o tym, że miał gorszą końcówkę sezonu...on nie miał żadnej końcówki. facet się niemal toczył. przebiegl 100 metrów i się pocił. on miał tylko dobry pierwszy sezon w united.drugi już był przeciętny a trzeci był katastrofą. nie ma tematu. w lidze włoskiej i ja by błyszczał .on błyszczy ,sailing błyszczy, matic będzie błyszczal. myślę że pereira by tam niszczył a lingard byłby królem asyst. dobra szkoda gadać. facet był nieszczęśliwy bo ole go wystawił na skrzydle i on wpadł w depresję. śmiech na sali. gość zarabiał 1 mln zł tygodnio i miał smuteczki. on miał smuteczki, moutinho miał smuteczki i sanchez też. smutny był depay,di maria, falcao , smutny jest pogba. coś łączy tych panów.(oprócz tego że wszyscy przyznali że byli smutni) przyszli tu dla kasy. myśleli że przyjdą sobie pokopać. można z tych smutnych panów zrobić całą 11. do tego jeszce fred był smutny i gdyby nie fakt że ole musiał przymknąć oko na jego słabości to nadal byłby smutny. smutne były też rezultaty. tylko wypłaty nie był smutne. teraz przyszedł ole i pozbywa się tych smutnych leniwych panów. myślę że martilala też się pozbędzie bo smutny. i wszscy w końcu zaczną zapie.ć jak na piłkarzy tego klubu przystało. tylko smutni pozostaną fanboye zoże, lukaku i podobnych.
» 25 listopada 2019, 19:46 #19
Stoperdo: Kupiliśmy w dobrej wadze o idealnych parametrach motorycznych Lukaku z Evertonu, otrzymaliśmy dopakowaną wersje Romelu która zapomniała jak przyjąć piłke a start do piłki na pierwszych 5-10 metrach miała bardzo wolny...
Wersja klocka była zbyt statyczna. W samym Interze kibice na niego mocno narzekają, jedyne bramki przeciwko tradycyjnie tuzom z dolnych rejonów tabeli. Bardzo przewidywalny napastnik z jednym dniem konia przeciwko PSG.
» 23 listopada 2019, 15:21 #18
pOLEw: Lukaku nie po to gral przez tyle lat na szpicy i zdobywal tam brakmi (róznież dla nas) zeby zapychac nim dziury podczas gdy w jego miejsce wstawiani sa zawodnicy ktorzy radzą sobie slabiej. Moim zdaniem to jest troche poniżające i trudno sie dziwic ze poprosil o odejście.
» 23 listopada 2019, 15:18 #17
Lokator23: Prosil.o odejscie?? Odstawili go od skladu bo jest slaby i tyle w temacie. Bez przyjecia , bez wykonczenia. Jest slaby i tyle. Mialem okazje obejrzec kilka meczow interu i kalectwo Lukaku az razilo w oczy.
» 23 listopada 2019, 16:10 #16
pbskarpy: "trener zadzwonił do mnie i poprosił o spotkanie."
"Powiedziałem mu wówczas, co myślę i, że chcę odejść."

A po co trener go zaprosił?
» 23 listopada 2019, 14:51 #15
6quarg: @sisinho jak to było? "Nikt nie jest ważniejszy niż klub"? Jeśli gościu ma problem grać tam gdzie to trener wystawi, to znaczy, że nie chce grać dla United, proste.
» 23 listopada 2019, 14:29 #14
pOLEw: No jesli De Gee zaczniemy wystawiac na szpicy to tez nie bedzie chcial tam grac i poprosi o odejście. Proste :)
» 23 listopada 2019, 15:17 #13
sisinho: @6quarg

Argument byłby fajny gdyby nie fakt że postawiliśmy wyżej Pogbę niż klub i Trenera tylko po to bo jest medialny :)
» 23 listopada 2019, 15:59 #12
cantona007: A niektórzy dalej tu będą palić się, że Lukaku chciał zostać w United
» 23 listopada 2019, 13:26 #11
Olo13: Bo chciał. Tylko trener wychowania fizycznego go nie chciał.
» 23 listopada 2019, 13:46 #10
jaratkow: @Olo: to nie jrst tak, że trener nie chciał Romelu. Trener oczekiwał od niego określonych postaw czego piłkarz nie zamierzał spełnić. Po tym jak piłkarz wyraził chęć odejścia trener go na siłę nie trzymał
» 23 listopada 2019, 14:02 #9
DailySmoker: Olo sam Lukaku powiedział (i to w tym artykule...), że nie chciał być dłużej w United, więc czego Ty nie rozumiesz pisząc te bzdety?? Czy gównoburze chcesz koniecznie wywołać. "bo chciał" - lepiej wiesz od niego?
» 23 listopada 2019, 14:12 #8
sisinho: @DailySmoker

"Lukaku pytany o moment, w którym podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości, stwierdził: – To było po meczu z West Hamem u siebie. Solskjaer zdecydował się wówczas na wystawienie mnie na prawym skrzydle, bardzo szeroko."

Nie każdy lubi być rzucany jak łajno po polu. Jest napastnikiem i tam powinien grać a skoro ktoś mu szuka zastępczych pozycji to chłop wolał odejść.
» 23 listopada 2019, 14:24 #7
UnitedWeStand: @DailySmoker
Widzę, że czytanie ze zrozumieniem, to u Ciebie leży i kwiczy.
» 23 listopada 2019, 14:46 #6
pOLEw: DailySmoker przeczytal jedno zdanie i bedzie przy nim trwał :)
» 23 listopada 2019, 15:13 #5
DailySmoker: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2019 15:29

Przeczytałem cały i w odniesieniu do całego artykułu nie widzę jakiejkolwiek wzmianki o tym, że Lukaku chciał zostać, ani o tym, że go trener nie chciał. I tylko o to chodziło w tym co ja napisałem, a wy się doszukujecie nie wiadomo czego. Nie poruszylem tematu dlaczego chciał odejść tylko CZY tego chciał i odniosłem się do komentarza @Olo. W artykule jest napisane co go skierowalo w strone wyjścia z United, ale tego tematu nie poruszylem i wszystko było z mojej strony odnośnie komentarza Olo
» 23 listopada 2019, 15:27 #4
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2019 16:13

problemem był fakt, 9tka żyje z podań a nasze tuzy w pomocy oddawały więcej strzałów na bramkę niż Lukaku.
W trakcie wielu meczy to było wręcz żenujące, jak ignorowano Sancheza i Lukaku na czystych pozycjach. Na marginesie, Lukaku zaliczył w United kilka fenomenalnych asyst.
morał nasze gwiazdeczki zwolniły trenera, a pośrednio Sancheza i Lukaku. Pewnie dlatego teraz "stawiamy na anglików" ;)
» 23 listopada 2019, 16:12 #3
jaratkow: Było minęło. Po co do tego wracać?
» 23 listopada 2019, 13:10 #2
adamII: bo prawdziwi fani lubia znac zakulisowe zajscia.
» 23 listopada 2019, 15:40 #1