U-23: Pewne zwycięstwo United nad Sunderlandem

» 22 listopada 2019, 21:55 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Sunderlandem w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Na listę strzelców wpisali się Largie Ramazani oraz Ethan Galbraith.
» Czerwone Diabły bez większych problemów poradziły sobie z ekipą Sunderlandu
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po czterech ligowych zwycięstwach z rzędu. Ekipa Czarnych Kotów przyjechała na Old Trafford w fatalnych nastrojach związanych z dziesięcioma kolejnymi ligowymi porażkami.

Podopieczni Neila Wooda od pierwszej minuty przystąpili do zdecydowanych ataków. Defensywa Sunderlandu została złamana po upływie pierwszego kwadransa. Genialne podanie Dylana Levitta znalazło Largiego Ramazaniego w polu karnym gości, a delikatny rykoszet dodatkowo zmylił stojącego w bramce Anthony'ego Pattersona.

Zdobyta bramka nie zmieniła obrazu gry. United wciąż dominowali, dłużej utrzymywali się przy piłce i dużo częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Próby przyjezdnych ograniczały się do długich podań do wysuniętego napastnika, który musiał walczyć z dwoma środkowymi obrońcami.

W 37. minucie doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Teden Mengi. Środkowy obrońca zgubił krycie przy rzucie rożnym i miał okazję uderzyć z pięciu metrów. Stoper Manchesteru United nieczysto przyłożył jednak stopę do futbolówki i posłał ją wysoko nad poprzeczką.

Dwie minuty później sprytnym strzałem popisał się Dylan Levitt. Kapitan gospodarzy zauważył wysuniętego bramkarza i spróbował pokonać go uderzeniem z większej odległości. Patterson w ostatniej chwili zdołał zatrzymać piłkę na drodze do siatki.

Tuż przed przerwą świetna solowa akcja Ethana Lairda na prawym skrzydle zakończyła się dograniem piłki przed pole karne, gdzie czekał na nią Ethan Galbraith. Strzał pomocnika United okazał się zbyt mocny i precyzyjny dla bramkarza, dzięki czemu Czerwone Diabły schodziły do szatni z dwoma bramkami przewagi.

Na kwadrans przed końcem niezłą sytuację do wpisania się na listę strzelców miał aktywny w ofensywie Reece Devine. Lewy obrońca United dopadł do dośrodkowania, lecz musiał oddawać strzał z ostrego kąta, to ułatwiło interwencję bramkarzowi.

Chwilę potem uderzenie z identycznej pozycji oddał D'Mani Mellor. Tym razem piłka odbiła się od poprzeczki.

W 88. minucie meczu rzut rożny dla Sunderlandu zamienił się w błyskawiczny kontratak, który wyprowadził i skutecznie wykończył Largie Ramazani.

Do ostatniego gwizdka sędziego rezultat nie uległ już zmianie i United mogli cieszyć się z dziewiątego zwycięstwa ligowego w tym sezonie. Następnym rywalem Czerwonych Diabłów będzie ekipa West Bromwich Albion.