Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Walsh: Ostrzegałem Mourinho przed transferem Lukaku

» 18 listopada 2019, 09:16 - Autor: matheo - źródło: The Athletic
Steve Walsh w rozmowie z The Athletic przyznał, że odradzał Jose Mourinho transfer Romelu Lukaku do Manchesteru United.
Walsh: Ostrzegałem Mourinho przed transferem Lukaku
» Romelu Lukaku w 96 występach w Manchesterze United zdobył 42 bramki
Walsh pracował z Mourinho podczas pierwszego pobytu Portugalczyka w Chelsea. W 2017 roku, kiedy Manchester United zgłosił się po Romelu Lukaku, pełnił rolę dyrektora sportowego Evertonu.

– Nie chodzi o zbieranie piłkarzy, a o jasny plan i strategię, w jaki sposób chcesz grać – mówi Walsh w rozmowie z The Athletic.

– Kiedy Jose kupował Romelu Lukaku z Evertonu, to pamiętam, że wtedy mu powiedziałem: „Musisz uważać z Lukaku. Wiesz, to duży dzieciak”.

– Jose odparł, że sobie z nim poradzi. Nie sądzę, aby przeciągnął mentalnie Lukaku na swoją stronę, co trzeba zrobić. Tak jest z nim i Paulem Pogbą. Nie są to piłkarze w moim typie. Chodzi im bardziej o własne dobro, niż interes zespołu. Nigdy bym ich nie kupił. To, że są dobrymi piłkarzami nie oznacza, że będzie to korzystne dla zespołu – dodaje Walsh.

Manchester United ostatniego lata sprzedał Romelu Lukaku do Interu Mediolan za 72 miliony funtów.


« Poprzedni news
Dalot coraz bliższy powrotu do gry w United
Następny news »
Barcelona dostała pierwszą ofertę za Rakiticia


REKLAMA

REKLAMA


Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (21)


Dexter3: Steve Walsh to inteligentny profesjonalista w dziedzinie piłki nożnej ,który w sposób dyplomatyczny przedstawił wartość futbolową Lukkaku i pogby. Ja widzę w nim realistę bez cienia naiwności .
» 18 listopada 2019, 23:20 #21
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.11.2019 19:11

92 mecze 46 bramek - rzeczywiście totalne dno... ;)
lubię takich mądrych po fakcie...
» 18 listopada 2019, 19:07 #20
chemik: jak już to 42 bramki w 96 meczach...
» 18 listopada 2019, 22:44 #19
ruffnecky: czyli wg takich szpeców jak ty to totalne dno, a Mourinho nikt nie zatrudni bo jest wypalonym trenerem :D
» 20 listopada 2019, 18:56 #18
awe: Gosc nie lubi takiego typu pilakrzy (zresztą, malo kto lubi) ale potrafi przyznac, ze to dobry pilkarz, a taki chemik z DP zrobi z niego inwalide byleby pocisnac po pilkarzu Mourinho...
Swoja droga, to Jose i Lukaku dogadywali sie switenie jeden i drugi stali za soba murem, dlatgo nie rozumiem skad te zwatpienie u dyrektora sportowego Evertonu
» 18 listopada 2019, 16:12 #17
chemik: awe, widzę że masz obsesję na moim punkcie :D
nie robię z niego inwalidy. dla mnie to solidny średniak. powtarzam to od lat. dla takiego klubu to co najwyżej rezerwowy choć mając w składzie martiala i rasha to właściwie 3 napastnik. nie pojmuję tylko jak ktoś mógł za niego zapłacic 75 mln i dać prawie 300 tys. tyg. do tego facet totalnie stracił formę i to jeszcze zanim przyszedł ole. jego sprzedaż za taką kasę to mistrzostwo edda i zrehabilitował się w moich oczach. a to że zoże lubi takich piłkarzy to wiadomo nie od dziś. do tego dodajmy felę i matica i można grać lagę w każdym meczu. taka myśl szkoleniowa sprzed 10-15 lat.
tak jak pisałem wielokrotnie. właściciele glazery którzy kupili klub jak kupili na prezesa wybrali finansitę bez pojęcia o piłce ktróy z kolei zatrudnił największego z najemników a ten z kolei wybiera sobie podobnych sobie jak pogba,lukaku , sanchez. wszyscy nieszczęsliwi, biedni, wiatr w oczy, świat przeciwko nim. taka mentalność. nic to dobrze , że powoli ten klub zaczyna wychodzić z tego bagna pozbywa się płaczków a kupuje ludzi którym się chce grać w piłkę a nie tylko płakac jaki to świat niesprawiedliwy. ferguson takich nieudaczników pozbywał się bez żalu. przyjście ole sprawiło nagle że i edd zaczął mieć nosa do transferó ;-) i nagle anglików zaczęto kupować , i celować w młodych piłkarzy. można by pomyśleć że to nie była wina edda tylko trenerów którzy wybierali jak wybierali .van gaal bastiana,dimarie,depaya, falcao a zoże lukaku,matica,sancheza itd. nagle przyszedł trener z inną wizją i przestał sprowadzać tu gwiazdki .
» 18 listopada 2019, 18:28 #16
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.11.2019 19:16

gdzie powtarzasz to od lat, bo konto masz tutaj od czerwca? ;)
Na marginesie, gdzie ty byłeś 9 lat temu jak Mourinho niczym underdog wygrywał Ligę Mistrzów z Interem?
» 18 listopada 2019, 19:08 #15
chemik: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.11.2019 19:20

rufecky
no widzisz. przez 10 lat pisałem na innej stronie ale zniknęła...
9 lat to w piłce cała wieczność. mourinho wypalił się w realu.kompleks guardioli i jazda w dół. chcesz dyskutować o tym jakim zoże jest managerem?zwolniony z realu,czelsi i united. z czołowych klubów nikt go nie chce a w teorii taki bayern powinien się po niego zgłosić.
» 18 listopada 2019, 19:16 #14
awe: to nie obsesja po prostu niegdy nie zrozumiem i nie bede chcial rozumiec ludzi, ktorzy musza wszystko wyolbrzymiac, przesadnie hejtowac, byleby trzymac sie swojej ideologi (nie wiem czy to nie za powazne slowo na ten przyklad) juz na starcie piszesz, ze to solidny sredniak i dalej nie czytam, Lukaku to nie sredniak, nie uwazam, ze jego sprzedaz to blad chociaz troche mi go szkoda, ale jesli ma byc rewolucja to moze i dobrze sie stalo, ale to sie okaze, ale nie mozesz pisac o gosciu ktory od lat udaowania swoja wartosc w kazdy klubie ktorym gral, ze to sredniak przy tym broniac Raschforda, ktory ma jeszcze wiele do udowodnienia, Lukaku to nie Suarez czy Cavani, ale lepszych napastniko to tylko najwieksze naziwska na swiecie a Rom w formie nie wcale gorszych statystyk od nich... eh mialem sie nie rozpisywac, ale trudno
» 18 listopada 2019, 19:27 #13
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.11.2019 19:33

chemik: nie wiem co osiągnąłeś w swoim fachu, profesji, o ile jakiś masz
(bo zaryzykuje stwierdzenie żeś Max Kolonko co najwyżej student, ale wypowiadanie się bez szacunku o ludziach, którzy w swoim fachu są jednymi z najlepszych na świecie jest po prostu szczeniackie :)
» 18 listopada 2019, 19:32 #12
chemik: @awe
Nie no ,wiesz. jak ktoś na forum wzywa do tablicy kogoś innego tak zupełnie od czapy to trochę już jednak zastanawiające.
co do hejtowania. dla mnie zatrudnienie mou to od początku była pomyłka a każdy jego transfer tylko to potwierdzał i pokazywał że to ślepa uliczka. jak pisałem .szkoda że edd nie pozwolił mu dokończyć sezonu albo lepiej...nie pozwolił mu dokończyć kontraktu.ciekawe jakby sobie poradził.
co do lukaku. dla mnie to wyrobnik z nim nie przeskoczysz pewnego poziomu. tak, z racji tego że jest ciężki i wielki zawsze się przepchnie zastawi i jest gwarantem może kilkunastu goli ale nie daje szansy kombinacyjnej, szybkiej gry którą chce zaimplementować ole. no i na koniec musisz pamiętać o jednym. luakaku juz w swoim drugim sezonie zaliczył zjazd. w trzecim sezonie jeszcze zanim przyszedl ole belg był ociężałym wolnym przeciętniekiem na ktorego grę nie dało się patrzeć.rash ma swoje wady ale czy różnica między nim a lukaku to 70 mln funtów które klub odzyskał sprzedajac belga. moim zdaniem gdyby lukaku tu został i grał na siłę to oni martial ani rash by się nie rzowinęli i za 2 lata mielibyśmy 3 bardzo słabych napastników.tak jak pisałem. lukaku to piłkarz pokroju andego carrola, croucha , bendtnera czy giround i taki fellaini w ataku. fajny rezerwowy gdy trzeba zminić taktykę, system gry poszukać gola przy stałych fragmentach ale czy wyobrażasz go sobie w jakimś czołowym klubie jak city, liverpool,barca czy real? gdyby nie desperacja united, prehistoryczne podjeście do piłki mourinho to lukaku do dziś by kopał w evertonie i nikt by nie dał za niego nawet 50 mln .
» 18 listopada 2019, 19:44 #11
chemik: @rufecky
nie muszę szanować mourinho. wybacz ale nie jest kimś kto budzi mój szacunek. dla mnie jest to mały,zakompleksiony człowiek z przerośniętym ego który sam na siebie mówi że jest wyjątkowy. ja napisałem o tym że go zwolniono z 3 klubów. dla mnie jest trenerem wypalonym ,który przestał się rozwijać dekadę temu i żyje przeszłością podobnie jak jego wyznawcy. wiem , że to ostre słowa ale ja tak go widzę. nie wyzywam, nie używam wulgaryzmów . piszę co widzę od wielu lat. zresztą chyba nie tylko ja, bo jak widać nie ma kolejki chętnych by go zatrudnić. gdyby zdesperowane united z finasista za sterami nie zatrudniło go 3 lata temu to pewnie też by nie znalał nigdzie roboty. on teraz już tylko żeruje na tym że ma kartę na ręku i jest do wzięcia od teraz.ale już nikt się na to nie nabierze. jak wspomniałem w teorii jest idealnym kandydstem do bayernu i na pewno by się zgodził bo nie bayern to marka i liga niemiecka w której zoże jeszcze nie był.widać jednak że w monachium niepopełnią tego błedu co w manchesterze, ale fakt jest taki że w jego wieku nie powinien mieć problemu ze znalezieniem klubu a jednak coś jest nie tak. powtórzę, i nie piszę tego z jakąś przesadą. dla mnie to jest wypalony trener arogancki ,toksyczny który prędzej niż później wprowadzi do szatni zamęt , jest humorzasty i wszędzie widzi spiski a z siebie robi ofiarę powtarzając jednocześnie jakie to on nie jest wyjątkowy. winę zwala na zawodników a sam tweirdzi że chodzi po wodzie bo przecież "the special one"
» 18 listopada 2019, 19:55 #10
ruffnecky: Dzień później: Poche zwolniony, Mourinho nowym trenerem Totenhamu z kontraktem na trzy lata... Może to Cię nauczy więcej szacunku i powściągliwości w ferowaniu wyroków ;)
» 20 listopada 2019, 13:20 #9
Czarny82r: Dobre porównanie :-)
» 18 listopada 2019, 12:04 #8
Psikuta: A kto oglądal film "Duże dzieci" ? Bardzo dobra komedia , polecam obejrzeć zamiast dalej żyć etapem LUKAKU . Juz Tutaj nie zagra , koniec .
» 18 listopada 2019, 12:01 #7
Fenek: Duże dzieci, w punkt.
» 18 listopada 2019, 11:14 #6
DevoMartinez: Akurat przy naszym mizernym wyprowadzaniu piłki od obrony i mało ruchliwej wówcza pomocy - Pogba - Matic to często musieliśmy grać lage na wysokiego z przodu czy to od bramkarza czy pod presingiem rywala i tu Lukaku się spradzał, do tego dorzucał sporo bramek przynajmniej w pierwszym sezonie na OT. Potem MS, brak okresu przygotowawczego, złapanie kg i wiemy jak to się skończyło.
» 18 listopada 2019, 09:56 #5
KacperskyMu: Do stylu Mourinho pasował . Laga do przodu
» 18 listopada 2019, 09:50 #4
mikon70: Jak się miało beznadziejny środek pola z jednym Pogba na poziomie to się nie ma co dziwić
» 18 listopada 2019, 12:00 #3
ruffnecky: Oct 2018: Xavi criticises Mourinho's defensive football.
Xavi who is Al-Sadd's manager, has now conceded 23 goals in their last 7 games. Won 2 & lost 5. Al-Sadd fans were chanting "Xavi out."

Mourinho: "There are lot of poets in football but they don't win titles."
» 18 listopada 2019, 19:11 #2
Dejfmi: ,,To, że są dobrymi piłkarzami nie oznacza, że będzie to korzystne dla zespołu" - wszystko w temacie