Man Utd - Astana 1:0. Reakcje piłkarzy w social media

» 20 września 2019, 10:28 - Autor: matheo - źródło: instagram.com
Piłkarze Manchesteru United zgarnęli komplet punktów na inaugurację sezonu 2019/2020 w Lidze Europy. Czerwone Diabły pokonały Astanę 1:0 na Old Trafford. Kilku zawodników zdecydowało się podzielić spostrzeżeniami na temat tego meczu w mediach społecznościowych.
» Manchester United w czwartek zgarnął komplet punktów w meczu z Astaną
Zwycięskiego gola dla Manchesteru United zdobył Mason Greenwood, który w drugiej połowie w świetnym stylu minął jednego z graczy Astany, a następnie posłał piłkę między nogami bramkarza. Dla Anglika była to pierwsza bramka w seniorskim futbolu.

– Cieszę się, że strzeliłem mojego pierwszego gola dla Manchesteru United w meczu o stawkę – napisał krótko Mason.

Zwycięskiej bramki młodszemu koledze pogratulował Harry Maguire. Anglik przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, bo parę stoperów utworzyli Phil Jones i Axel Tuanzebe.

Mecz z Astaną był pierwszym występem w tym sezonie dla Diogo Dalota. Portugalczyk leczył ostatnio uraz biodra. W czwartek zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. – Cieszę się z pierwszych oficjalnych minut w tym sezonie, a co ważniejsze, ze zwycięstwa. Czas na regenerację i przygotowania do Premier League – napisał Dalot.

Jesse Lingard dodał: – Robota wykonana, 3 punkty. Gratulacje dla Masona za pierwszego gola dla klubu.

W meczu z Astaną funkcję kapitana Manchesteru United pełnił Nemanja Matić. Serb po raz pierwszy wybiegł na murawę z opaską.

– Pierwszy raz jako kapitan Manchesteru United w oficjalnym meczu. Olbrzymi zaszczyt. A do tego wygrana z Astaną. Kontynuujmy serię w następnych meczach – stwierdził Matić.

Manchester United w kolejnym meczu zmierzy się z West Hamem United. Początek spotkania z Młotami 22 września o 15:00.