Oceny pomeczowe: Manchester United vs Astana FK 1:0

» 19 września 2019, 23:17 - Autor: Bart - źródło: MEN, DevilPage.pl
Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera w rezerwowym składzie wywalczyli 3 punkty w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Czy Norweg ma jednak powody do zadowolenia? Na pewno nie ze wszystkich zawodników. Sprawdź, jak piłkarzy Manchesteru United ocenili dziennikarze Manchester Evening News oraz użytkownicy DevilPage.pl!
» Mason strzelił swojego pierwszego oficjalnego gola w seniorskiej karierze w Manchesterze United
Sergio RomeroSergio Romero
Pewny przez cały mecz, chociaż nie miał wiele do roboty. Czujny przy kontratakach Astany.
MEN: 6 DevilPage.pl: 6.45

Diogo DalotDiogo Dalot
Otrzymywał wskazówki od Ole, aby częściej podłączał się do ofensywy. Poza jedną sztuczką, był niezdarny i tracił wiele podań. Bez pewności siebie.
MEN: 4 DevilPage.pl: 5.59

Axel TuanzebeAxel Tuanzebe
Zatrzymał kluczowe podanie na początku meczu, a potem grał pewnie i spokojnie. Zaliczył również bardzo udany wślizg.
MEN: 7 DevilPage.pl: 6.57

Phil JonesPhil Jones
Musiał zachować czujność podczas kontrataków Astany. Nie popełnił raczej żadnego błędu.
MEN: 7 DevilPage.pl: 5.61

Marcos RojoMarcos Rojo
Ciężko przypomnieć sobie, kiedy tak dobrze zagrał na lewej obronie. Odważny występ i solidny powrót do kadry.
MEN: 6 DevilPage.pl: 7.43

Nemanja MatićNemanja Matić
Podejmował niepotrzebne ryzyko. Został na murawie do końca tylko ze względu na swoje doświadczenie i status kapitana.
MEN: 5 DevilPage.pl: 5.43

FredFred
Najlepszy zawodnik United. Nieszczęśliwie trafił tylko w poprzeczkę w pierwszej połowie. Grał szybko, strzelał i zaliczył asystę.
MEN: 8 DevilPage.pl: 6.53

Tahith ChongTahith Chong
Gubił się zarówno na lewej jak i prawej flance. Był zestresowany pierwszym występem w podstawowej jedenastce, mógł zejść wcześniej.
MEN: 3 DevilPage.pl: 3.35

Angel GomesAngel Gomes
Błyskotliwy i szybki na starcie, lecz potem zniknął.
MEN: 6 DevilPage.pl: 5.78

Mason GreenwoodMason Greenwood
Był bliski gola w pierwszej połowie. Po przerwie przesunął się bardziej na środek ataku. Precyzyjnie wykonał strzał dał United gola i komplet punktów.
MEN: 8 DevilPage.pl: 6.96

Marcus RashfordMarcus Rashford
Zmarnował dwie stuprocentowe okazje i często wbiegał w ślepe uliczki. Pokazał, że nie jest typowym numerem 9.

Komentarze (30)

MU4everMU: Rojo gdyby mu ktoś poukładał w głowie i chłopak przestałby wjeżdżać na chama i dośrodkowywać rabonami to byłby z niego solidny grajek, Rashford trochę mnie martwi bo nie potrafi wykorzystać prostych sytuacji patrzy tylko jak ładnie trafić z wolnego ala CR7, Fred pozytywnie może kilka minut więcej i się chłopak poukłada szkoda że ten pierwszy strzał nie siadł byłby gol kolejki, Gomes jak dla mnie chłopak wkłada serducho w to co robi powinien dostawać więcej szans, Greenwood zasłużony MOTM reszta raczej przeciętnie lub słabo
» 20 września 2019, 20:43 #30
Czarny82r: Rojo dałbym wyższą ocenę, Fred fajnie zagrał.
» 20 września 2019, 17:45 #29
Widmo: No proszę ile jeden słupek może zmienić. Po wejściu na boisko Mata rozruszał grę robiąc zdecydowanie więcej niż Lingard, który do oddania strzału był nie widoczny i właściwie zaraz po nim znów zniknął
» 20 września 2019, 09:19 #28
ax1d: Tak z ciekawości - co to jest to "zdecydowanie więcej"? Bo moim zdaniem to i Mata, i Lingard dali kiepskie zmiany, na porównywalnie słabym poziomie. Mata w zasadzie wyróżnił się w jednej sytuacji, w której mógł wypuścić Rashforda na wolne pole, ale wolał kręcić kółeczka na środku boiska i odegrać do tyłu. Nie pamiętam ani jednej korzyści z tej zmiany. Lingard chociaż oddał groźny strzał, a oprócz tego moim zdaniem zagrali podobnie.
Dlatego jestem ciekaw, co to jest to "zdecydowanie więcej", które rzekomo zrobił Mata.
» 20 września 2019, 09:32 #27
donmielon: "Prawie strzelił gola." A prawie nie strzelił. Brak opisu byłby lepszy.
» 20 września 2019, 09:16 #26
SajminatoR: Nie rozumiem oceny Gomesa. Lubię chłopaka i bardzo mu kibicuje ale wczoraj zjadła go tremai wiekszosc meczu zwyczajnie chował się za obrońcami nie pokazywał się do rozegrania a jak dostał już piłkę to praktycznie zawsze i odrazy odgrywał do tyłu. Wiem że jest jeszcze bardzo młody i to jego pierwszy mecz w podstawie ale w takim klubie zwyczajnie nie wypada chować się przed podaniami kiedy dostajesz szansę na grę.
» 20 września 2019, 09:11 #25
Tomwk1988: Widziałem tylko drugą połowę i jeśli jeszcze raz ktoś zapyta czemu Gomes nie gra w wyjściowym składzie albo czemu Chong nie dostaje szans to odsyłam do obejrzenia tej połowy w meczu z Astana. Grali tragicznie.
» 20 września 2019, 08:46 #24
ax1d: Nie sądziłem, że kiedyś to napiszę - Rojo MOtM
» 20 września 2019, 08:00 #23
ax1d: Na plus Greenwood, Gomes, Matic, Axel. Na minus Jones, Chong, Lingard, Mata. Reszta przeciętnie. Freda za całościową grę dałbym na minus, ale asystą się obronił.
» 20 września 2019, 08:51 #22
Dzik17: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.09.2019 12:35

Haha to samo miałem mówić . Najlepsze spotkanie rojo chyba jakie rozegrał tej pory w tych barwach, po prostu całkiem przebojowy. Wpuscil bym go za shawa na parę spotkań
» 20 września 2019, 12:33 #21
damianmufc: Jones 7 a Rojo 6 Hahaha dobre!! Chyba inny mecz oglądali.

Dla mnie Jones 5 a Rojo 8 świetne dogrywał i żeby Rash był trochę skyteczniejszy to skanczyl z dwoma asystami
» 20 września 2019, 07:28 #20
majkeleiro: Napisane, że Jones nie popełnił błędu.. Była sytuacja w której z rywalem na plecach, piłka nad nim przekozłowała i gracz Astany wyszedł sam na sam (tak wiem wrócił Jones i zablokował, ale tylko dlatego że gracz z Kazachstanu był za wolny). Według mnie dał się ograć jak junior, nie takich kwiatków się oczekuje od tak doświadczonego obrońcy i to w meczu z mistrzem Kazachstanu..
» 20 września 2019, 06:41 #19
MikeMU: Gdyby babka miała wąsy byłaby dziadkiem. Jones wrócił i zatrzymał atak biegł za napastnikiem jak szalony, to jest ważne. Porównaj to z lindelofem który po stracie zawsze jest 5 metrów za napastnikiem
» 20 września 2019, 07:21 #18
Chestnut: "Nie popełnił RACZEJ żadnego błędu."
» 20 września 2019, 08:20 #17
sliceum: Rojo bez czerwonej kartki - zdecydowanie na plus :-)
» 20 września 2019, 05:58 #16
reggieynot: Co się dzieje, jaka średnia ocena Rojo ;)
Jones na tym zdjęciu podobny zupełnie do nikogo xd
» 20 września 2019, 00:37 #15
Klimaa: Matic nawet przeciwko Astanie zagrał kiepsko - cień dobrego zawodnika sprzed kilku sezonów. Jak dla mnie wielki plus dla Rojo - dzisiaj grał z bardzo dużym zaangażowaniem!
» 20 września 2019, 00:11 #14
ruffnecky: można odnieść wrażenie, że reprezentanci Anglii mają na MEN +1 oczko ;)
» 20 września 2019, 00:08 #13
Fipek: Fred to bestia :)
» 19 września 2019, 23:44 #12
EmilCioran: O dziwo, oceny z DP jak dla mnie bardziej trafne niż te od MEN, a zazwyczaj jest odwrotnie.
» 19 września 2019, 23:26 #11
nani17801: Rojo dzisiaj bardzo dobrze 1 z najlepszych na boisku :)
» 19 września 2019, 23:24 #10
KS8: Patrząc subiektywnie to Rashford nie spełnia nawet 10% nadziei jakie w nim pokładałem 2 lata temu.

» 19 września 2019, 23:21 #6
artix206: Jones nie popełnił żadnego błędu? Sam się ograł i rywal wychodzil sam na sam.
» 19 września 2019, 23:20 #5
DaroMistrz5: Kiedy bo mi chyba coś uciekło?
» 19 września 2019, 23:28 #4
artix206: Nie pamiętam, przysypiało mi się. Na pewno pierwsza połowa, chyba ok. 15-20 minuty.
» 19 września 2019, 23:29 #3
DaroMistrz5: A to nie widziałem. Musiałem gdzieś przeoczyć. Zaraz skróty to sobie odswierze
» 19 września 2019, 23:39 #2
Qcu91: Tak było. gdyby to wpadło to byłby prezent dla rywali wczoraj.
» 20 września 2019, 09:53 #1