EFL Trophy: Inauguracyjne zwycięstwo Czerwonych Diabłów

» 6 sierpnia 2019, 21:55 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Wtorkowe spotkanie Rotherham United z Manchesterem United w ramach EFL Trophy zakończyło się zwycięstwem gości 2:0. Na listę strzelców wpisali się Ethan Laird oraz Largie Ramazani.
» Czerwone Diabły rozpoczęły przygodę z EFL Trophy od zwycięstwa
Pierwsza realna szansa na zdobycie bramki miała miejsce w 8. minucie. Angel Gomes doskonale obsłużył podaniem Tahitha Chonga, ale młodzieżowy reprezentant Holandii przegrał pojedynek sam na sam z Lewisem Price'em.

W odpowiedzi gospodarze wyprowadzili groźny atak zakończony celnym strzałem Freddiego Ladapo. Futbolówka leciała jednak prosto w ręce Matěja Kovářa.

Po upływie 20 minut Gomes, który pełnił rolę kapitana Czerwonych Diabłów, miał szansę zaskoczyć bramkarza bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Anglikowi zabrakło jednak precyzji, dlatego piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszych dwóch kwadransów Kovář musiał wykazać się swoimi umiejętnościami po groźnej sytuacji w polu karnym, gdy najbliższej wpisania się na listę strzelców był Ladapo.

W 32. minucie Angel Gomes został wycięty tuż przed polem karnym Rotherham, a arbiter bez wahania podyktował rzut wolny. Do futbolówki podszedł sam poszkodowany, lecz minimalnie chybił.

Najgroźniejszy po stronie gospodarzy Freddie Ladapo na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy nieźle dograł piłkę do Jamiego Lindsaya, który nieczysto trafił piłkę i nie był w stanie stworzyć większych problemów Kovářowi.

Chwilę potem sam Ladapo posłał płaski strzał, po którym piłka nieznacznie ominęła bramkę gości. Była to ostatnia dobra szansa w pierwszej połowie zakończonej bezbramkowym remisem.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy Matěj Kovář popisał się fenomenalną interwencją po strzale Carltona Morrisa.

Czerwone Diabły zdołały wyjść na prowadzenie w 69. minucie. Rzut rożny przyniósł precyzyjne podanie Brandona Williamsa i znakomity strzał Ethana Lairda, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

Zaledwie cztery minuty później Largie Ramazani przeprowadził solową akcję, podwyższając na 2:0.

Ostatnią doskonałą szansę na zwiększenie rozmiarów zwycięstwa miał Dylan Levitt, po strzale którego piłka trafiła w słupek.

Kolejne spotkanie Manchesteru United w ramach EFL Trophy zaplanowano na 27 sierpnia. Będzie to wyjazdowa konfrontacja z Lincoln City.