Martial najlepszym piłkarzem United w meczu ze Spurs

» 25 lipca 2019, 18:23 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Kibice Manchesteru United wybrali Anthony’ego Martiala najlepszym piłkarzem konfrontacji z Tottenhamem Hotspur (2:1) w ramach International Champions Cup.
» Anthony Martial zanotował dobry występ w meczu z Tottenhamem Hotspur
Martial może być zadowolony ze swojej postawy w meczu, który odbył się na stadionie w Szanghaju. Francuz już w 4. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, ale po tym jak urwał się defensywie Spurs trafił tylko w słupek. W 21. minucie wykorzystał natomiast dobre podanie Andreasa Pereiry i posłał piłkę do bramki. Na placu gry przebywał do 45 minuty. W przerwie został zastąpiony przez Marcusa Rashforda.

Martial w internetowym głosowaniu za pośrednictwem oficjalnej aplikacji Manchesteru United zgarnął 45% wszystkich głosów fanów. Na drugim miejscu uplasował się Angel Gomes (31%), a trzeci był Scott McTominay (24%).

Francuz w spotkaniu z Tottenhamem oddał łącznie trzy strzały, miał dziewięć podań i 19 kontaktów z piłką.

Martiala po meczu pochwalił Ole Gunnar Solskjaer: – Zagrał dobrze. W kilku sytuacjach miał pecha, tak jak wtedy, kiedy trafił w słupek. Nie sądzę też, że faulował rywala, kiedy wychodził na czystą pozycję. Świetny trening w wykonaniu Anthony’ego, jestem z niego zadowolony.