Oceny: Perth Glory - Manchester United 0:2

» 13 lipca 2019, 16:20 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United pokonał Perth Glory 2:0 (0:0) w pierwszym meczu przed startem sezonu 2019/2020, a nieoficjalne debiuty zanotowali Daniel James i Aaron Wan-Bissaka. Jak piłkarzy Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Manchester United przygotowania do sezonu 2019/2020 zaczął od wygranej 2:0 z Perth Glory
Sergio RomeroSergio Romero
Zepsuł jedno podanie, ale poza tym nie miał absolutnie nic do roboty. Być może dlatego grał w getrach ocieplających nogi.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.39

Diogo DalotDiogo Dalot
Zapuszczał się często do przodu, dawał opcje na skrzydle, ale nie miał znaczącego wpływu na grę.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.36

Axel TuanzebeAxel Tuanzebe
Bez trudu odnalazł się w defensywie United. Gdyby rywale byli bardziej wymagający, to być może byłby to dla niego większy sprawdzian.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.64

Phil JonesPhil Jones
Pokazał spokój, choć mierzył się chyba z najmniej groźnym atakiem w całej swojej karierze.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6

Ashley YoungAshley Young
Był bliski zdobycia bramki po strzale z rzutu wolnego. Nadal prezentował długie podania, które rzadko przynosiły efekt.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.93

Andreas PereiraAndreas Pereira
Miał problem, aby wpływać na grę z linii pomocy. Niewystarczające tempo, ogólnie nie był zbyt szybki.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.32

Nemanja MatićNemanja Matić
Zaprezentował jedno nietypowe zagranie piętką, ale był spacerowiczem. Nie zagrywał wystarczająco dużo piłek do przodu.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.54

Tahith ChongTahith Chong
Przed przerwą pokazał imponujący rajd, ale zawiódł, jeśli chodzi o odznaczenie się czymś w tym spotkaniu. Jego dziwaczne ustawianie się na boisku sprawiło, że środek był zatłoczony.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.86

Jesse LingardJesse Lingard
Jego strzał z dystansu został strącony końcówkami palców przez Liama Reddy’ego. Żywiołowy występ.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.39

Daniel JamesDaniel James
Pomyślny początek. Szybkość była zawrotna, musiał przyjąć trzy faule w pierwszych 25 minutach. Później nieco zniknął z radarów, ale ogólnie był to dobry występ.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.32

Anthony MartialAnthony Martial
Rzadko przekonuje jako środkowy napastnik od czasów swojego pierwszego sezonu w klubie. Znów zawiódł na tej pozycji.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.29

II połowa:

Joel Castro PereiraJoel Castro Pereira
Kilkukrotnie pewnie łapał piłkę.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.14

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Solidny w defensywie, ale mógł być bardziej przebojowy w ofensywie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.75

Chris SmallingChris Smalling
Solidny, choć jego pierwszy kontakt z piłką wciąż się nie poprawił.

Mason GreenwoodMason Greenwood
Był zagrożeniem od samego początku i mógł wpisać się na listę strzelców.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.07

Solskjaer: Pogba może zostać nowym kapitanem
Pomeczowa konferencja prasowa Ole Gunnara Solskjaera

Komentarze (21)

Klimaa: Ocena Matica coś czuje będzie jego zmorą w tym sezonie. Ciekawe czy stać go jeszcze na dobre występy w tym klubie
» 14 lipca 2019, 12:21 #20
miocinho2: James ktory sie niczym nie wyroznil 7 Gomes i Greenwood ktorzy bombardowali bramke Perth Glory srednio co 3 minuty groznymi dosyc strzalami 6.
» 13 lipca 2019, 23:17 #19
kolokolo98: Redaktorzy MEN piszą oceny zawodników jakby robili to na telefonie w autobusie, a redaktorzy devilpage nawet nie zabiorą się za własny opis, tylko robią kopiuj-wklej do Google tłumacz. Sugeruje dodawanie jakichs bardziej rozbudowanych i ciekawszych opisów.
Chociaż przyznaję, że „Schludny gol” poprawił mi humor
» 13 lipca 2019, 21:55 #18
master007: kolokolo98 beautiful point, same here
» 14 lipca 2019, 03:17 #17
YaMU: Smutny87 nie znam cię ale jestem pewien w 100% ze gram lepiej od ciebie i na rl w pile i w fife 19 xd, jestem fanem man utd od 2009r. I uwierz mi że dawno takiej padaki nie widzialem przed pre sozonem.
» 13 lipca 2019, 20:45 #16
Domi420: A co to ma do rzeczy jak ty grasz w fife czy że kibicujesz Diabelkom od 2009 (przypuszczam że masz z 14 lat), niektórzy kibicują Utd dłużej niż ty żyjesz i wiedzą doskonale że w przedsezonowych spotkaniach, najważniejsza nie jest gra i wynik, tylko przygotowanie fizyczne. Jestem ciekaw na którym miejscu według Ciebie zakończy sezon Chelsea, po remisie z Bohemians, będą się bili z nami o utrzymanie? Wyłącz komputer i zacznij się uczyć, bo wakacje niedługo w końcu się skończa i może takie dzieciaki będą mialy mniej czasu na udzielanie się tutaj.
» 13 lipca 2019, 21:24 #15
smutny87: Czyli nie znasz mnie ale jesteś pewny na sto procent? Jakiś niedorozwiniety jesteś albo serio masz te 14 lat a w 2009 to na księdza Zorro wołałeś, zostań przy fifie.
» 14 lipca 2019, 11:03 #14
YaMU: Ojj czuje dół tabeli w przyszłym sezonie już nie środek a klepany parter :(
» 13 lipca 2019, 20:28 #13
smutny87: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.07.2019 20:35

Chłopaki nawet nie w połowie przygotowań a chłop czuje dół tabeli eh ci kibice z jakiejś tam Fify czy czegoś co w życiu kontaktu z piłka nie mieli
» 13 lipca 2019, 20:35 #12
DaroMistrz5: Klasyczny "Janusz" nie znam się ale się wypowiem i do tego negatywnie bo inaczej nie umiem
» 13 lipca 2019, 21:51 #11
QraBrat: Patrząc na niektóre opisy, mam wrażenie ze są tłumaczone Google Translate
» 13 lipca 2019, 19:48 #10
SzarimMusty: Rojo 3 - przecież dwa razy oddał piłkę przeciwnikowi pod własną bramką, do tego bardzo ryzykowne zagranie do bramkarza - przeciwnicy byli blisko.

Jones 5 - Typ dwa razy źle się ustawił i musiał gonić za przeciwnikiem. Nota byłaby podobna do Rojo ale w przeciwieństwie do Argentyńczyka Anglik sam naprawił swoje błędy.

Martial 6 - Przyspieszał grę i on rozpoczynał pressing. Bez jego cofnięć po piłkę cała pierwsza połowa wyglądałaby w stylu /podanie do Jamesa ten leci do linii i podaje do tyłu i powtórka/ oraz /a strzele sobie z 30 metra z nieprzygotowanej piłki/. Francuz cofając się potrafił podaniami rozerwać obronę przeciwnika. Byłby dziś na ustach wszystkich ale... nie wykorzystał 3 okazji, nie najłatwiejszych ale też nie będących niemożliwymi.

Greenwood 7 - Jako jedyny piłkarz MU potrafił pograć na prawym skrzydle, w sumie na lewym też. Jestem ciekawy jak rozwinie się jego kariera bo dzisiaj zagrał z pazurem.

Mecz o dwóch obliczach. Pierwsza połowa to fajny pressing, który mogliśmy założyć dzięki dobrze broniącym piłkarzom. Pereira, Matić oraz szybko doskakujący do przeciwnika ofensywni gracze pozwolili nam zdominować połowę. Niestety brak kreatywności w drugiej linii był wielokrotnie widoczny kiedy to mieliśmy problemy z przejściem na połowę przeciwnika - jak piłka trafiała do obrońców to zaczynało się dłuuuuuuugie granie od tyłu, które chwilami przechodziło w rozpaczliwe.

Druga połowa wyglądał o niebo lepiej w ofensywie ale... w destrukcji też było gorzej. Dużo roboty miał Scott i wydaje mi się, że dobrze wywiązał się z swoich obowiązków ale... przeciwnik słaby i podmęczony więc trzeba poczekać na kolejne mecze.

PS. Gomez i Greenwood dużo bardziej podobali mi się od Jamesa bo poza szybkością coś kręcili. Ale nie zmienia to faktu, że też mieli łatwiej bo kreatywna druga linia dała nam więcej możliwości do atakowania i rozgrywania piłki. Czekam na kolejne mecze i liczę, że młodzi znowu pokażą się z dobrej strony. No i może Greenwood wykorzysta jakieś szanse.
» 13 lipca 2019, 16:57 #9
BemPrawdziwy: Schludny gol. Fajna bramka. Zszedł z boiska komtuzjowany.
Co to są za opisy spotkania?!
Rozumiem, że to nie opisy naszej redakcji, ale może wypadało by pomyśleć nad zmianą tego?
» 13 lipca 2019, 16:39 #8
mordynator: ależ kreatywne opisy drugiej jedenastki
» 13 lipca 2019, 16:32 #7
1996kutno: To samo chciałem napisać, jak dla mnie żenada.
» 13 lipca 2019, 16:37 #6
kckMU: Schludne oceny.
» 13 lipca 2019, 16:31 #5
helupa: Bissaka 6/10 MEN

Kompletnie nie rozumiem tego oceniania.
» 13 lipca 2019, 16:31 #4
maticr7: Bo na MEN się w ogóle nie patrzy.
» 13 lipca 2019, 16:45 #3
vegeto65: Oni oceniają po skrótach meczowych :)
» 13 lipca 2019, 18:49 #2
EmilCioran: Marcus Rashford. Schludny gol. Odkąd oglądam piłkę nożną zawsze zastanawiałem się jak wygląda schludny gol. Teraz już wiem.
» 13 lipca 2019, 16:24 #1