Liga Narodów UEFA: Gol Rashforda nie pomógł, Anglicy nie zagrają w finale

» 6 czerwca 2019, 23:22 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Marcus Rashford wpisał się na listę strzelców w meczu pomiędzy Anglią a Holandią. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa Synów Albionu. Oranje wygrali po dogrywce 3:1 i zagrają z Portugalią w finale Ligi Narodów.
» Marcus Rashford otworzył wynik spotkania, ale z końcowego zwycięstwa cieszyli się Holendrzy
Kto wygra niedzielny finał Ligi Narodów?
Rashford trafił do siatki w 32. minucie, kiedy to bardzo pewnie wykorzystał rut karny podyktowany po faulu na nim przez Matthijsa de Ligta. Napastnik Manchesteru United na placu gry przebywał do końca pierwszej części. Z powodu kontuzji w przerwie zastąpił go Harry Kane.

Po godzinie na boisku pojawił się Jesse Lingard. Anglik w 82. minucie posłał piłkę do siatki, lecz jego radość z trafienia nie trwała długo. Sędzia po analizie VAR uznał, że Lingard w momencie prostopadłego podania z głębi pola był na pozycji spalonej.

Holendrzy wyrównali stan rywalizacji w 73. minucie. Bramkę głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wpakował De Ligt, którego w szesnastce nie upilnował żaden z defensorów Synów Albionu.

Do końca regulaminowego czasu gry żaden z zespołów nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść i o awansie do pierwszego w historii finału Ligi Narodów musiała decydować dogrywka. Tę lepiej zaczęli Holendrzy. W 97. minucie fatalny błąd pod bramką popełnił John Stones. Po chwili strzał Memphisa Depaya obronił Jordan Pickford, który strącił piłkę do swojego prawego boku, ale tam z dobitką pospieszył Quincy Promes. Holendra zablokować próbował Kyle Walker, piłka odbiła się od gracza City i wpadła do siatki.

W 113. minucie awans Holendrów przypieczętował Promes. Akcja znów zaczęła się od błędu Anglików. Tym razem popełnił go w defensywie Charles Barkley, który zamiast do Pickforda podał do Depaya. Był gracz United wyłożył piłkę do niepilnowanego Promesa i ten ustalił wynik spotkania.

Finał Portugalia – Holandia odbędzie się 9 czerwca o godzinie 20:45. Tego samego dnia Anglicy zagrają o trzecie miejsce ze Szwajcarią (15:00).