U-23: Porażka z Wolverhampton na zakończenie sezonu

» 26 kwietnia 2019, 21:56 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Wolverhampton Wanderers w ramach Premier League do lat 23 zakończyło się zwycięstwem gości 3:2. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Mason Greenwood oraz Angel Gomes.
» Czerwone Diabły zakończyły zmagania ligowe w sezonie 2018/2019
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po efektownym zwycięstwie nad Newcastle. Ekipa Wilków również miała za sobą triumf i walczyła z Reading oraz Southampton o tytuł mistrzowski.

W 8. minucie Angel Gomes wbiegł w pole karne rywali i został przewrócony po starciu z rywalem. Prowadzący to spotkanie Leigh Doughty nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego. Goście mieli dwie niezłe sytuacje do zdobycia gola w pierwszym kwadransie. Oba wynikały z niepotrzebnych wyjść z bramki Paula Woolstona.

Po kwadransie gry nad obiektem Leigh Sports Village rozpętała się prawdziwa ulewa, co miało wyraźny wpływ na poczynania zawodników obu drużyn,

Czołową postacią w atakach Czerwonych Diabłów był posiadacz opaski kapitańskiej, czyli Angel Gomes. Anglik był bliski wpisania się na listę strzelców w 26. minucie, lecz jego strzał sprzed pola karnego okazał się minimalnie niecelny.

Chwilę później swoimi umiejętnościami musiał wykazał się Woolston. Sprowadzony z Newcastle bramkarz instynktownie obronił nogami płaskie uderzenie Ryana Gilesa.

Po upływie pół godziny swoją szansę miał Mason Greenwood. Najskuteczniejszy zawodnik zespołów młodzieżowych United podszedł do rzutu wolnego, ale nie zdołał powtórzyć swojego wyczynu z niedawnej rywalizacji z Newcastle.

Anglik nie zraził się niepowodzeniem i skutecznie wykończył akcję swojego zespołu niedługo potem. Było to trzydzieste trafienie Greenwooda w sezonie 2018/2019. Asystę na konto zapisał Angel Gomes.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy przyniósł bardzo otwartą grę z dobrymi sytuacjami pod obiema bramkami. Na dwie minuty przed przerwą dwoma znakomitymi interwencjami popisał się Paul Woolston.

Druga część gry rozpoczęła się od trzech wybornych sytuacji Tahitha Chonga. Pierwszy i trzeci strzał młodzieżowego reprezentanta Holandii obronił Andreas Söndergaard, natomiast drugi wylądował na bocznej siatce.

19-latek nie zamierzał osiadać na laurach i chwilę potem jego rajd w pole karne Wolverhampton przyniósł faul i rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Angel Gomes.

W 61. minucie Paul Woolston popisał się następną fantastyczną interwencją nogami. Bramkarz Manchesteru United chwilę potem ucierpiał po starciu z kolegą z zespołu, Mattem Olosunde. Ricky Sbragia był zmuszony do wprowadzenia do gry Alexa Fojtíčka.

Pięć minut później plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić też Luca Ercolani. W jego miejsce pojawił się Tyrell Warren.

W 79. minucie niezwykle bliski zdobycia bramki kontaktowej był Pedro Gonçalves. 20-letni pomocnik posłał mocny strzał na bramkę United, lecz futbolówka odbiła się od słupka.

Ekipa Wilków dopięła swego na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugiej połowy. Rzut rożny doprowadził do rozpaczliwej interwencji Lee O'Connora, który skierował piłkę do własnej bramki.

Przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania w 88. minucie. Składną akcję swojego zespołu precyzyjnym uderzeniem sfinalizował Niall Ennis.

Tuż po tym, jak arbiter techniczny oznajmił doliczenie ośmiu minut, Mason Greenwood doszedł do dośrodkowania z prawego skrzydła i oddał strzał na bramkę. Piłkarze Manchesteru United sugerowali, że futbolówka przekroczyła linię bramkową, lecz sędziowie pozostali głusi na ich prośby.

Chwilę potem fani Wolverhampton wybuchnęli radością po bramce, którą zdobył Sadou Diallo. Do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie. Rezerwy United zakończyły sezon 2018/2019 na szóstym miejscu w tabeli.