PLC U-18: City lepsze w derbach Manchesteru

» 16 lutego 2019, 14:44 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotni pojedynek Manchesteru City z Manchesterem United w ramach półfinału młodzieżowego Pucharu Ligi zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0.
» Czerwone Diabły nie sprostały lokalnemu rywalowi w młodzieżowym Pucharze Ligi
W składzie Czerwonych Diabłów zabrakło między innymi kontuzjowanego Masona Greenwooda oraz Tahitha Chonga, który znajdzie się w kadrze pierwszego zespołu na poniedziałkową rywalizację z Chelsea.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 17. minucie, za sprawą Felixa Nmechy, który pokonał Jamesa Thompsona strzałem z 23 metrów.

Jeszcze w pierwszej połowie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić kapitan United, Brandon Williams. Obrońca został sfaulowany trzykrotnie w krótkich odstępach, jednak żaden z zawodników City nie obejrzał za to żółtej kartki.

Dziesięć minut po wznowieniu gry The Citizens zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Fisayo Dele-Bashiru.

Wynik spotkania na dziesięć minut przed końcem drugiej połowy ustalił Nmecha. Rywalem City w finale rozgrywek będzie zwycięzca pojedynku Middlesbrough z Derby County.