PLIC: Bezbramkowy remis Manchesteru United z PSV

» 17 stycznia 2019, 21:52 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Czwartkowe spotkanie rezerw Manchesteru United i PSV Eindhoven w ramach Premier League International Cup zakończyło się bezbramkowym remisem.
» Czerwone Diabły nie znalazły sposobu na defensywę PSV Eindhoven
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po remisie 1:1 z Derby County w pierwszej kolejce fazy grupowej. Ekipa PSV musiała uznać wyższość Baranów, lecz zdołała pokonać rezerwy Paris Saint-Germain.

Pierwsza dobra sytuacja do zdobycia bramki miała miejsce w trzynastej minucie. PSV rozegrało ładną akcję na połowie United, która zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne i celnym strzałem głową Joëla Piroe.

Podopieczni Ricky'ego Sbragii w 23. minucie sprytnie wykonali rzut wolny. DJ Buffonge błyskawicznie otrzymał podanie od Aidana Barlowa, lecz jego strzał poszybował nad poprzeczką bramki Youriego Roulauxa.

Po upływie pół godziny gry stojącego w bramce United Paula Woolstona próbował zaskoczyć jeden z wyróżniających się graczy w ekipie gości, Mauro Júnior. Jego uderzenie ominęło jednak lewy słupek bramki Czerwonych Diabłów.

Júnior był bliski zanotowania asysty na siedem minut przed końcem pierwszej połowy. Brazylijczyk inteligentnie zagrał piłkę wzdłuż bramki Manchesteru United. Futbolówki nie sięgnął Woolston i na jego szczęście, podanie okazało się zbyt mocne również dla graczy PSV.

Najlepszą szansą dla gospodarzy był rzut wolny, jaki na osiemnastym metrze od bramki wywalczył Matthew Willock. Do piłki podszedł Buffonge, którego przed wpisaniem się na listę strzelców powstrzymała skuteczna interwencja Roulauxa.

Pięć minut po wznowieniu gry Manchester United wyprowadził groźną akcję. Piłkę na połowę PSV wprowadził Lee O'Connor, ostatecznie znalazła się ona pod nogami Zacha Dearnleya, a ten oddał celny strzał.

Pierwszym rezerwowym, który zameldował się do gry po stronie United, był Largie Ramazani. Swój udział w tym spotkaniu po 64 minutach zakończył DJ Buffonge.

83. minuta mogła przynieść bramkę dla drużyny gości. Strzał zmierzający do bramki Paula Woolstona w ostatniej chwili zablokował Ro-Shaun Williams.

Ostatecznie obaj bramkarze zakończyli rywalizację z czystym kontem bramkowym. Podział punktów oznacza, że Manchester United w ostatnim meczu grupowym będzie musiał pokonać Paris Saint-Germain, by zająć miejsce premiowane awansem.