PLC: Manchester United wywalczył awans do ćwierćfinału

» 8 grudnia 2018, 13:52 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Chelsea w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej Premier League Cup zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Na listę strzelców wpisali się D'Mani Mellor, Di'Shon Bernard oraz Brandon Williams.
» D'Mani Mellor w spotkaniu z Chelsea pełnił rolę wysuniętego napastnika
Czerwone Diabły oraz ekipa The Blues podeszły do tej konfrontacji po wygraniu dwóch pierwszych meczów w grupie. Regulamin rozgrywek determinuje, że do ćwierćfinałów awansuje sześciu zwycięzców grup oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w jedenastej minucie. Dobrym podaniem został obsłużony Mason Greenwood, który bez większych problemów poradził sobie z obrońcą, lecz podcinka nad bramkarzem okazała się niecelna.

Gracze Chelsea chcieli rozegrać piłkę od obrony, co zakończyło się pomyłką Sama McClellanda. Błąd defensora łatwo wykorzystał D'Mani Mellor.

Podopieczni Neila Ryana szybko poszli za ciosem i dziesięć minut później prowadzili już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Di'Shon Bernard, a asystę precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego zanotował Arnau Puigmal.

Piłka wpadła do siatki The Blues po raz trzeci na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Trafienie Masona Greenwooda nie zostało uznane, ponieważ w chwili przyjęcia piłki Anglik znajdował się na spalonym.

Asystent arbitra nie miał za to zastrzeżeń chwilę później, gdy Greenwood wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne Brandona Williamsa. Kapitan Manchesteru United precyzyjnie przymierzył w prawy róg bramki i tym samym pokonał Ethana Wady'ego.

Dziesięć minut po wznowieniu gry gospodarze przeprowadzili fantastyczny kontratak zakończony podaniem Mellora do Aliou Traore. Środkowy pomocnik United miał sporo czasu na oddanie strzału, lecz zabrakło mu precyzji i posłał piłkę nad poprzeczką bramki Chelsea.

Sytuacja gości dodatkowo pogorszyła się w 83. minucie. Boisko z kontuzją opuścił Thierno Ballo. Trzy zmiany zostały już jednak wykorzystane, więc The Blues kończyli to spotkanie w dziesiątkę.

Zwycięstwo Manchesteru United oznacza, iż to właśnie Czerwone Diabły ukończyły zmagania w grupie F na pierwszym miejscu, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.