U-23: Druga z rzędu porażka ligowa Manchesteru United

» 2 listopada 2018, 21:56 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Newcastle United w ramach Premier League 2 zakończyła się zwycięstwem gości 4:1. Wszystkie bramki w tym meczu zdobyli gracze z północy Anglii.
» Czerwone Diabły doznały drugiej ligowej porażki z rzędu
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji z trzeciego miejsca w ligowej tabeli. Ekipa Srok zajmowała siódmą lokatę i miała w dorobku o osiem punktów mniej od gospodarzy.

Pierwszy celny strzał w tej rywalizacji padł łupem Tahitha Chonga. Skrzydłowy Manchesteru United próbował wpisać się na listę strzelców po podaniu Aidana Barlowa.

W odpowiedzi bardzo bliski pokonania strzałem głową Matěja Kovářa był Adam Wilson. 18-latkowi zabrakło jednak odrobiny precyzji.

Po upływie pół godziny gry na prowadzenie wyszła ekipa Newcastle. Bramka była rezultatem poważnego błędu Kovářa przy wyprowadzeniu piłki. Pomyłkę bramkarza gospodarzy wykorzystał Elias Sörensen.

35. minuta okazała się niezwykle pechowa dla Lewisa Cassa. Prawy obrońca Srok doznał groźnie wyglądającej kontuzji kostki po tym, jak nieszczęśliwie wpadł na niego Josh Bohui.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie niezwykle blisko doprowadzenia do wyrównania był Aidan Barlow. Pomocnik United oddał precyzyjny strzał sprzed pola karnego, który z najwyższym trudem obronił Freddie Woodman.

Chwilę później nieco więcej szczęścia miał Angel Gomes. Anglik odważnie wbiegł z piłką w pole karne, z jego uderzenie odbiło się od Seana Longstaffa i piłka poszybowała do siatki nad głową bezradnego Woodmana. Piłkarze schodzili więc na przerwę przy wyniku 1:1.

Pięć minut po wznowieniu gry groźnym strzałem głową po rzucie rożnym błysnął środkowy obrońca Newcastle, Stefan O'Connor.

W 56. minucie swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Elias Sörensen. Duński napastnik wykorzystał fantastyczne dogranie Calluma Robertsa.

Sześć minut w poprzeczkę soczystym strzałem z okołu siedemnastu metrów bramkę próbował zdobyć Sean Longstaff. Kopnięta przez niego piłka odbiła się od poprzeczki bramki Kovářa.

W 80. minucie nadzieje graczy Manchesteru United na korzystny wynik zgasił Roberts, który trafił do siatki mocnym strzałem lewą stopą.

Ostatnią szansę na zmniejszenie strat miał Regan Poole, lecz jego strzał z 89. minuty odbił się od poprzeczki.

Zamiast tego, swojego czwartego gola strzelili goście. Wynik rywalizacji ustalił Kelland Watts.

Na kolejne spotkanie ligowe Manchesteru United w ramach Premier League 2 będzie trzeba poczekać do 23 listopada. Wówczas podopiecznych Ricky'ego Sbragii czeka wyjazdowe starcie z West Bromwich Albion.