U-23: Pewne zwycięstwo United nad Middlesbrough

» 23 września 2018, 15:52 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Niedzielne spotkanie Middlesbrough z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 2:0. Bramki zdobyli Tahith Chong oraz Josh Bohui.
» Czerwone Diabły odniosły trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie
Pierwsza połowa rywalizacji na Heritage Park nie przyniosła bramek i nie obfitowała w emocje. Stroną przeważającą były Czerwone Diabły, lecz Brad James nie musiał nadmiernie wykazywać się swoimi umiejętnościami w bramce Boro.

Najbliżej wpisania się na listę strzelców byli Tahith Chong oraz James Garner, którzy próbowali uderzeń z dalszej odległości. W drużynie gospodarzy groźnym, choć niecelnym, strzałem popisał się Stephen Walker.

Podopieczni Ricky'ego Sbragii wyszli na prowadzenie trzy minuty po wznowieniu gry. Tahith Chong popisał się fenomenalnym rajdem przez całe boisko, po czym został sfaulowany przed polem karnym Middlesbrough. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pięknym strzałem lewą stopą pokonał Brada Jamesa.

W 70. minucie przewagę United mogli powiększyć boczni obrońcy. Dośrodkowanie Lee O'Connora trafiło na głowę Tyrella Warrena, lecz strzał tego drugiego okazał się minimalnie niecelny.

Chwilę później Ricky Sbragia zdecydował się na prowadzenie pierwszej korekty w swoim zespole. Na boisku pojawił się DJ Buffonge, któremu miejsca ustąpił Zach Dearnley.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry w drugiej połowie nieporadność defensywy Middlesbrough doprowadziła do utraty drugiej bramki. Futbolówkę w pole karne wstrzelił Angel Gomes, a niezdecydowanie obrońców wykorzystał Josh Bohui.

Dzięki zdobytym trzem punktom, United przesunęli się na pierwsze miejsce ligowej tabeli. Czerwone Diabły pozostają niepokonane w tym sezonie Premier League 2.

Kolejnym rywalem Manchesteru United będzie ekipa Norwich City. To spotkanie zaplanowano na piątek 28 września.