U-23: Remis z Reading, tylko 54 minuty Marcosa Rojo

» 14 września 2018, 21:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowa potyczka Manchesteru United z Reading w ramach Premier League 2 zakończyła się remisem 1:1. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Ben House, na którego trafienie w drugiej połowie odpowiedział Josh Bohui.
» Marcos Rojo przebywał na murawie 54 minuty
Czerwone Diabły przystąpiły do konfrontacji z ekipą The Royals po dwóch zwycięstwach i dwóch remisach. Goście przed pierwszym gwizdkiem mieli w dorobku o jeden punkt mniej.

W wyjściowej jedenastce Ricky'ego Sbragii, zgodnie z zapowiedziami José Mourinho, pojawili się Marcos Rojo oraz Diogo Dalot.

Pierwszym ważnym wydarzeniem tego spotkania była żółta kartka, jaką w dziesiątej minucie obejrzał Josh Bohui. Atakujący gospodarzy pozwolił wyprzedzić się obrońcy gości i podstawił mu nogę w środkowej części boiska.

Minutę później drużyna Reading zdołała wyjść na prowadzenie. Niezła indywidualna akcja Calluma Harriotta doprowadziła do strzału na bramkę Matěja Kovářa w wykonaniu Danny'ego Loadera. Tor lotu futbolówki głową zmienił jeszcze Ben House. Defensywa United oczekiwała odgwizdania spalonego, ale powtórka udowodniła, iż arbiter słusznie uznał gola.

Jeszcze przed upływem kwadransa goście mieli kolejną znakomitą szansę na strzelenie gola. James Garner sfaulował rywala tuż przed linią własnego pola karnego, co przełożyło się na rzut wolny dla Reading. Na strzał zdecydował się Harriott, lecz tym razem Kovář pewnie złapał piłkę.

W 21. minucie do notesu arbitra trafił Darren Siddel, który w kole środkowym powalił na murawę Zachary'ego Dearnleya.

Niedługo potem Dearnley był bliski doprowadzenia do wyrównania mocnym strzałem sprzed pola karnego. Na wysokości zadania stanął jednak broniący dostępu do bramki Reading Luke Southwood.

Statystykę strzałów celnych Manchesteru United powiększył także Ethan Hamilton, który próbował wpisać się na listę strzelców po podaniu Angela Gomesa.

Publiczność zgromadzona na Old Trafford oklaskiwała również brawurową solową akcję Tahitha Chonga, który oddał niecelny strzał po rozegraniu akcji z Gomesem.

Ekipa The Royals powinna prowadzić 2:0 w 35. minucie rywalizacji. Najpierw pojedynek sam na sam z Kovářem przegrał Ben House, a dobitkę Harriotta zablokował Ro-Shaun Williams.

Do gwizdka na przerwę rezultat nie uległ już zmianie. Reading wyszło na prowadzenie po okresie niezłej gry. Manchester United, będąc na debecie, atakował z większą odwagą, ale nie zdołał wyrównać w pierwszej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się od świetnej dwójkowej akcji Gomesa i Chonga zakończona strzałem tego drugiego. Futbolówka nieznacznie ominęła jednak okienko bramki przyjezdnych.

Po drugiej stronie boiska poważny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Matěj Kovář. Czeski bramkarz musiał się ratować wygranym pojedynkiem sam na sam z rywalem. Była to druga tego typu pomyłka golkipera United w tym spotkaniu.

W 52. minucie doszło do zmiany arbitra. Davida Richardsona zastąpił arbiter techniczny, Jake Topp. Powodem tej roszady była kontuzja kostki głównego sędziego. W rolę arbitra technicznego wcielił się członek ekipy MUTV.

Niedługo potem Regan Poole zameldował się na murawie, a swój udział w spotkaniu zakończył Marcos Rojo. Zejście prosto do szatni mogło sugerować, że Argentyńczyk nabawił się urazu.

Kilka minut później z niezłej strony pokazał się Diogo Dalot, który podłączył się do akcji zaczepnej i oddał strzał, który zatrzymał się na bocznej siatce.

W 63. minucie żółtą kartkę za przytrzymywanie rywala obejrzał kapitan Manchesteru United, Angel Gomes.

Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Josh Bohui. 19-latek strzelił swojego pierwszego gola na tym poziomie po znakomitej kontrze United i dograniu Dearnleya.

W 78. minucie James Garner ustąpił miejsca na boisku Aidanowi Barlowowi. Na murawie pojawił się również DJ Buffonge, który zmienił Zacha Dearnleya.

Po upływie pięciu minut bliski zdobycia bramki był Ben House. Napastnik Reading oddał strzał z odległości siedmiu metrów od bramki, ale trafił tylko w poprzeczkę.

W 86. minucie swój zespół musiał ratować Williams wybijając piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Jacka Nolana.

Mimo kilku niezłych szans Reading w końcowych minutach meczu, ostatecznie obie drużyny powiększyły swój dorobek o jeden punkt.

Na kolejny mecz rezerw United przyjdzie poczekać do 23 września. Wówczas Czerwone Diabły wybiorą się na północ Anglii, by zmierzyć się z Middlesbrough.