U-18: Emocjonujący podział punktów na inaugurację sezonu

» 10 sierpnia 2018, 17:40 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Derby County w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się remisem 3:3.
» Mason Greenwood otworzył swoje konto strzeleckie w sezonie 2018/2019
Dwa trafienia po stronie Czerwonych Diabłów zanotował najlepszy strzelec drużyny z poprzedniego sezonu, czyli Mason Greenwood. Jednego gola dołożył Brandon Williams.

Był to pierwszy mecz Neila Ryana w roli szkoleniowca zespołu do lat 18. Jego podopieczni lepiej rozpoczęli to spotkanie i kontrolowali piłkę, stwarzając sobie dogodne szanse do wyjścia na prowadzenie.

W 23. minucie rywalizacji Mason Greenwood, który wziął udział w przedsezonowym tournée pierwszego zespołu, przejął piłkę na środku boiska i wykończył znakomity rajd precyzyjnym strzałem prawą nogą.

Goście doprowadzili do wyrównania po dokładnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, które na bramkę zamienił Alex Matthews.

Jeszcze przed przerwą Dion McGhee został sfaulowany w polu karnym przyjezdnych, ale jedenastki nie potrafił wykorzystać Greenwood.

Pięć minut po wznowieniu gry Largie Ramazani dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka została wybita przed pole karne przez defensywę Baranów. Dopadł do niej Brandon Williams, któremu dopisało szczęście, bowiem rykoszet przy płaskim strzale zmylił broniącego dostępu do bramki Sama Frencha i futbolówka wylądowała w siatce.

Prowadzenie gospodarzy zostało zniwelowane po faulu bramkarza United, Jacoba Carneya i rzucie karnym wykorzystanym przez Morgana Whittakera.

Na dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Ramazani popisał się doskonałym podaniem za plecy obrońcy Derby County. Do piłki dopadł Mason Greenwood, który znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali.

Wydawało się, że gospodarze będą w stanie utrzymać korzystny rezultat do końcowego gwizdka, ale ekipa Baranów i tym razem zdołała skutecznie odpowiedzieć. Rzut karny podyktowany za faul Bena Hockenhulla wykorzystał Morgan Whittaker.

Czerwone Diabły rozegrają następne spotkanie ligowe w sobotę 18 sierpnia. Wówczas United zmierzą się na wyjeździe z Liverpoolem.