MŚ 2018: Anglia - Panama 6:1. Synowie Albionu gromią, piękny gol Lingarda!

» 24 czerwca 2018, 15:52 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Reprezentacja Anglii pokazała się ze świetnej strony w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w Rosji. Synowie Albionu rozbili Panamę 6:1 (5:0), a jedną z bramek zdobył Jesse Lingard.
» Jesse Lingard zdobył swojego pierwszego gola na mistrzostwach świata w Rosji
Oprócz Lingarda w wyjściowym składzie Anglików znalazło się miejsce dla Ashleya Younga. Marcus Rashford oraz Phil Jones usiedli na ławce rezerwowych.

Piłkarze Garetha Southgate’a bardzo szybko „napoczęli” rywala. Już w 8. minucie wynik spotkania otworzył John Stones, który wykorzystał znakomite dogranie piłki z rzutu rożnego przez Kierana Trippiera i posłał futbolówkę głową do bramki.

Od początku spotkania aktywny był Jesse Lingard. To właśnie po faulu na piłkarzu Czerwonych Diabłów sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Harry Kane. Lingard w roli głównej wystąpił w 36. minucie meczu. Jesse popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego pod samą poprzeczkę i bramkarz Panamczyków był bez szans.

Anglicy nie zatrzymali się na trzech trafieniach i w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie trafili do siatki. Najpierw świetnie rozegrali rzut wolny, po którym do siatki ponownie trafił Stones, a tuż przed przerwą drugi rzut karny wykorzystał Harry Kane.

Napastnik Tottenhamu po zmianie stron skompletował hat-tricka, choć w dość przypadkowych okolicznościach. Strzał zza pola karnego oddał Ruben Loftus-Cheek, piłka odbiła się od pięty Kane’a i zmyliła panamskiego bramkarza. Po szóstej bramce Southgate postanowił oszczędzić swoich zawodników. Z boiska zszedł m.in. Jesse Lingard. Na murawie nie zameldowali się jednak ani Rashford, ani Jones.

Anglicy do końca meczu nie forsowali tempa, a w 78. minucie dali się zaskoczyć przeciwnikom. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pierwszą bramkę w historii występów Panamy na mistrzostwach świata zdobył Felipe Baloy.

Anglicy dzięki wygranej zapewnili sobie awans do fazy play-off mundialu. W ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzą się z Belgią (28 czerwca, 20:00).

Anglia – Panama 6:1 (5:0)