Mourinho tłumaczy zmianę Zlatana w meczu z Burnley

» 27 grudnia 2017, 10:06 - Autor: matheo - źródło: MEN
Jose Mourinho po meczu z Burnley (2:2) wyjaśnił, dlaczego w przerwie meczu zdecydował się ściągnąć z boiska Zlatana Ibrahimovicia.
» Zlatan Ibrahimović w meczu z Burnley opuścił plac gry po 45 minutach
Czerwone Diabły do przerwy przegrywały z The Clarets 0:2. Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się Jesse Lingard i Henrich Mychitarian.

– Tak, to była po prostu taktyczna zmiana – mówił Mourinho.

– Zmieniliśmy taktykę na tylko jednego środkowego obrońcę, bo wiedzieliśmy, że Burnley zazwyczaj nie miało piłki i grało bezpośrednie podania. Zdecydowaliśmy się zostawić tylko Phila Jonesa do pojedynków jeden na jednego.

– To było ryzyko i Jones to zaakceptował. Nemanja Matić był z tyłu, aby wyprowadzać piłki z całkowicie wolnych pozycji. Wprowadzał wiele podań do pomocy. Później, zamiast pozycyjnych zawodników takich jak Zlatan, zdecydowałem się na Henricha Mychitariana, Jessego Lingarda i Juana Matę. Cała trójka grała za plecami Lukaku.

– Można powiedzieć, że był to jakiś sukces, ale uważam, że było wiele piłek zagrywanych w pole karne, sporo dośrodkowań niskich i wysokich, których nie atakowaliśmy. Nie mieliśmy też szczęścia przy dobitkach. Jestem zadowolony z wysiłku zawodników, zadowolony z ich osobowości, jestem zadowolony, że nie przegraliśmy, choć oczywiście straciliśmy dwa punkty.

– W drugiej połowie niemożliwe było, abyśmy stracili gola, bo Burnley nie przekraczało linii pomocy. Nie potrafili wymienić dwóch czy trzech podań z rzędu. Druga połowa była naprawdę nasza, całkowicie nasza, ale mimo to strzeliliśmy tylko dwie bramki.

– Powtarzam, że dobra obrona to jakość, a Burnley dobrze broniło. Szacunek więc dla nich, że stracili tylko dwa gole przy tak silnej presji – dodaje Mourinho.

Fellaini: Nie wiem, czy zaakceptuję ofertę United
Dybala na celowniku United. Klub zaoferuje 60 mln funtów

Komentarze (12)

Klimaa: Zlatan zagrał bardzo słabo zatem nic dziwnego ze szedł. Ogólnie nie ma sensu aby jednocześnie na boisku był Lukaku i Zlatan gdyż są to zawodnicy zbyt podobni do siebie. Zlatan przemęczy się z nami pół roku a potem odejdzie, aktualnie jest nam niepotrzebny.. Mając Lukaku potrzebujemy zawodników szybkich i zwrotnych.
» 29 grudnia 2017, 10:47 #12
TomekG: Ibra może i słaby jest w tej chwili, ale mimo wszystko musiała go zaboleć ta zmiana, bo Ibry się pewnie nie zmienia w przerwie. ;) Trochę zaskoczenia było, że Zlatan w pierwszym składzie, chociaż rozumiem zamysł. On fajnie pod tym względem wyglądał w pierwszym meczu po kontuzji, wszedł na chwilę, ale wrzucił fajnie piłkę, strzelał. To było chyba typowe takie wejście na pewnego typu świeżości, potem to zanika i trzeba się naprawdę odbudować. W różnych sytuacjach w życiu po przerwie można to odczuć. Jak to się stanie, to przynajmniej w pewnych meczach będzie jeszcze przydatny. Pod tym względem szkoda pucharu ligi, bo to były mecze do ogrywania.
» 27 grudnia 2017, 15:43 #11
DevoMartinez: Zamist pozycyjnych zawodnikow...ja bym powiedzial zamiast statycznych zawodnikow. ;) Zlatan na szpice ok ale upychanie go na sile bo juz niby moze grac odbije sie na calym zespole niestety. Wiec albo Mou cos wymysli innego albo bedziemy bic glowa w mur przeciwikow bo ci prawie zawsze zdaza sie ustawic w defensywie. Odzyskiwanie piłki wysoko tez bedzie problemem bo Ibra nie ma takiej szybkosci zeby doskoczyc raz dwa do przeciwnika albo np sprintem przyatakowac bramkarza by ten posłał lage. Niestety wiek + ciezka kontuzja robia swoje. Na szpice ok ale zeby grac na 10tce to musimy miec mrowie ruchliwych zawodnikow a my nie mamy nawet prawego skrzydla :) Takze mam nadzieje, ze ten eksperyment Ibra na #10 sie juz skonczyl.
» 27 grudnia 2017, 12:11 #10
Kuntakinte: czego sie tłumaczyć zmiana to zmiana kim on tu jest ,że sie trener musi tłumaczyć ze zmiany. Gość grał mega piach nie zrobił nic żadnej dobrej piłki przez 45 min to go zdjął, życie. ..
» 27 grudnia 2017, 10:59 #9
EdWoodward: Widząc skład na ten mecz ze Zlatanem w roli głównej złapałem się za głowę i od razu zadzwoniłem do Mourinho. Oczywiście odebrał dopiero za piątym razem i kazał mi się nie wtrącać do ustaleń, przy tym mieszając mnie z błotem w znanym dla siebie stylu. Jeszcze jeden taki wybryk jego i poleci.
» 27 grudnia 2017, 10:46 #8
Fenek: Cała taktyka przed meczem była kiepska. Lukaku i Ibra to dwaj bardzo podobni stylem zawodnicy, jaki jest sens dawać ich razem, kiedy nie ma ani rozegrania ani skrzydeł. W drugiej połowie pozostawienie Maty na boisku było kolejną wtopą. Hiszpan o ile aktywny w pierwszej połowie, w drugiej chyba usiadł przy linii bocznej, trzeba było go zmienić na Herrerę i dać go do środka pomocy, co pozwoliłoby na przesunięcie Pogby bardziej do przodu. Francuz marnuje się ciągle wracając pod własne pole karne. Mecz z bristol przegraliśmy bo niektórym ciapom nie chciało się grać, z lisami bo 3x 100% sytuacje to za mało, a wczoraj bo taktyka była jak za Moysa albo vG.
Mam nadzieję, że to co powiedział Portugalczyk o tym, iż nadal buduje drożynę to prawda. Oby tylko budował ją szybciej i skuteczniej bo w tym tempie to niczym na budowie u pana zenka, robota rozgrzebana i skończyć nie ma komu. Nie spodziewam się zwolnienia Mou bo była by to kompromitacja zarządu i klubu ale o ile jeszcze kilka tygodni temu większość patrzyła z przerażeniem na newsy łączące Mou z PSG, tak teraz wiele osób pewnie z nadzieją czeka na kolejne tego typu newsy.
» 27 grudnia 2017, 10:28 #7
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 27.12.2017 10:27

Ibra too nadaje sie teraz tylko i wylacznie do sztabu, a jesli chce faktycznie jeszcze kopac pilke to niech odejdzie do Chin czy MLS, bo niestety Szwed juz nie wroci do swojej formy sprzed kontuzji juz chyba czas na pilkarska emeryture . No chyba ze chce grac to tak jak napisalem wyzej MLS czy inne Chiny . Juz zima chyba potrzebujemy kogos na skrzydlo i wtedy mam nadzieje ze Rash czy Martial beda grali na 9tce . Moglby Mourinho sprobowac czegos takiego i zaczac na kogos z tej dwojki stawiac na szpice . Ewentualnie kupno DEmbele z Celticu tez niebylby glupim pomyslem ale dla mnie to sensu nie ma i wystarczy dokupic skrzydlowego i typowa 10tke
» 27 grudnia 2017, 10:25 #6
United710: No wiec właśnie... Sporo dośrodkowań których nie atakowaliśmy. Mocno się to rzucało w oczy. Lukaku praktycznie w ogole nie atakuje przy dośrodkowaniach pierwszego słupka. Za każdym razem stoi na długim słupku i czeka na wysokie dośrodkowanie żeby wygrać głowę. Najwiecej bramek z dośrodkowań wpada z pierwszego słupka gdy napastnik wyprzedza obrońcę. Lukaku jest zbyt statyczny w polu karnym. Swoją droga United Fergusona mogło mieć słabsza pomoc, nawet obronę ale atak mieliśmy zawsze mocno obsadzony 3 a czasem nawet 4 prawie ze równorzędnymi napastnikami. A teraz?
» 27 grudnia 2017, 10:13 #5
mario93: Tevez Berbatov Rooney Ronaldo, wczesniej RVN Smith Saha, ostatnie lata Fergusona Chicharito RVP Rooney Welbeck, w miedzyczasie Owen, Forlan czy Larsson, obecnie Lukaku Ibra Rashford Martial... a sporo wczesniej jeszcze Solskier, Sheringham, Cole, Yorke. Niekoniecznie wszystkie nazwiska z ery Fergusona to wielcy snajperzy ale on potrafił nimi zarządzać i nadawać odpowiedni status. Solskier czy Chicha to pilkarze, którzy często nie grali od początku, a zawsze dawali sporo goli. Zazwyczaj byli tez 2 napastnicy, którzy strzelili 25+ goli w sezonie. Teraz tylko Lukaku moze tyle strzelić bo Rashford i Martial nie maja statystyk Salaha. Tak czy inaczej tylko City ma więcej goli w lidze niż my.
» 27 grudnia 2017, 10:28 #4
bucior907: "Tak czy inaczej tylko City oraz Liverpool* mają więcej goli strzelonych w lidze niż my".
My mamy bilans bramek lepszy niż LFC.
» 27 grudnia 2017, 14:47 #3
RedFerguson: Powinnien wytłumaczyć,wpuszczenia Szweda od pierwszych minut,co prawdopodobie kosztowało nas mecz.
» 27 grudnia 2017, 10:13 #2
Altacet: Czemu nie przyzna wprost że Ibra jest obecnie słaby... Ibra jest jak taki pocieszny dziadek, który kiedyś był postrachem a teraz budzi jedynie uśmiech w oczach rywali, jest taką maskotką jakby ...
» 27 grudnia 2017, 10:09 #1