UYL: Manchester United - Benfica 1:1

» 31 października 2017, 18:33 - Autor: Rio5fan - źródło: uefa.com
Wtorkowe spotkanie Manchesteru United z Benficą w ramach UEFA Youth League zakończyło się remisem 1:1.
» Czerwone Diabły pozostają bez porażki w młodzieżowej Lidze Mistrzów
Pierwsza rywalizacja obu zespół również przyniosła podział punktów po remisie 2:2.

Mecz rozgrywany na boisku w Leigh Sports Village rozpoczął się doskonale dla Czerwonych Diabłów. Już w trzeciej minucie Ethan Hamilton odebrał piłkę Gedsonowi Fernandesowi w pobliżu pola karnego gości i bez większych problemów pokonał Daniela Azevedo.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Benfica doprowadziła do wyrównania. Wówczas składną akcję drużyny z najbliższej odległości skutecznie wykończył João Félix.

W drugiej połowie oba zespoły stworzyły sobie dużo mniej sytuacji do strzelenia gola. Dłużej w posiadaniu piłki utrzymywała się ekipa przyjezdnych, która bardziej potrzebowała zdobyczy punktowej. United zdołali jednak utrzymać remis do końcowego gwizdka, dzięki czemu nadal zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie.

Czerwone Diabły zgromadziły osiem punktów po czterech kolejkach fazy grupowej. Mają oczko przewagi nad FC Basel i dwa nad Benficą. Najsłabsza w grupie CSKA Moskwa nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu.