U-18: Manchester United zdemolował Wolverhampton

» 15 października 2017, 13:02 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Manchester United zaprezentował się z wyśmienitej strony w sobotnim spotkaniu z Wolverhampton w ramach Premier League do lat 18. Czerwone Diabły pokonały swojego rywala aż 6:1.
» Mason Greenwood mógł zabrać na pamiątkę piłkę ze spotkania z Wolverhampton
Bohaterem spotkania okazał się Mason Greenwood (na zdjęciu), który zdołał pokonać golkipera gości trzy razy.

Podopieczni Kierna McKenny wyszli na prowadzenie już po upływie ośmiu minut od pierwszego gwizdka arbitra. Cierpliwie budowaną akcję zespołu doskonałym uderzeniem wykończył wówczas Dylan Levitt.

Osiem minut później gospodarze powiększyli swoje prowadzenie za sprawą Masona Greenwooda, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z prawego skrzydła.

Jeszcze przed upływem pół godziny na listę strzelców wpisał się Nishan Burkart, kierując piłkę do bramki z bliskiej odległości.

W 37. minucie ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym Wolverhampton, a rzut karny na bramkę zamienił Aidan Barlow.

Zaledwie trzy minuty później swoje drugie trafienie w tym meczu zanotował Greenwood. Jego gol był wynikiem błyskawicznego kontrataku United po odbiorze piłki w środkowej strefie.

Mason Greenwood skompletował hat-tricka po nieco ponad godzinie gdy, kiedy precyzyjnym podaniem obsłużył go Barlow.

Gości stać było na odpowiedź w 90. minucie. Wówczas rozmiary porażki zmniejszył Austin Samuels.