PL2: Deszczowe starcie Chelsea z United na remis

» 18 września 2017, 22:19 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Poniedziałkowe spotkanie piątej kolejki Premier League 2 pomiędzy Chelsea i Manchesterem United zakończyło się remisem 2:2.
» Czerwone Diabły wywiozły z Londynu cenny punkt
Czerwone Diabły dały się dogonić The Blues, mimo że jeszcze w drugiej połowie prowadziły różnicą dwóch bramek.

W pierwszej części gry to gospodarze dominowali i stwarzali sobie dużo lepsze sytuacje do wyjścia na prowadzenie. Najjaśniejszą postacią w ekipie Chelsea był Callum Hudson-Odoi, który sprawiał ogromne problemy defensywie gości.

To właśnie angielski pomocnik popisał się doskonałą solową akcją lewym skrzydłem, ogrywając Joe Rileya i pokonując z piłką kilkadziesiąt metrów. 16-latkowi zabrakło jednak zimnej krwi, ponieważ piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Ten sam gracz mógł wpisać się na listę strzelców jeszcze przed przerwą, lecz źle przyłożył stopę do piłki po precyzyjnym dośrodkowaniu kolegi z prawego skrzydła.

Manchester United cierpliwie czekał na swoje szanse, co przyniosło efekt w 38. minucie spotkania. Wówczas świetnym strzałem z dystansu popisał się Tosin Kehinde.

Na przebieg drugiej połowy meczu ogromny wpływ miały opady rzęsistego deszczu, które utrudniały piłkarzom poruszanie się po murawie z piłką przy nodze.

Szybciej do tych trudnych warunków przyzwyczaili się podopieczni Ricky'ego Sbragii, którzy za sprawą skutecznego uderzenia futbolówki głową przez Jamesa Wilsona powiększyli swoje prowadzenie.

Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni, czego efektem było kontaktowe trafienie Isaaca Christiego-Daviesa, który z impetem wpadł w pole karne i pokonał Kierana O'Harę strzałem przy bliższym słupku.

Rezultat spotkania ustalił wspomniany wcześniej Callum Hudson-Odoi, wykorzystując prostopadłe podanie kolegi i podcinając piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem Manchesteru United.

Warto dodać, iż swój debiut w zespole do lat 23 zaliczył Jake Kenyon, który w 84. minucie zastąpił Tosina Kehinde.

Zdobyty punkt sprawił, że United aktualnie plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem pięciu punktów po pięciu rozegranych meczach. Kolejnym rywalem Czerwonych Diabłów będzie zamykająca ligową klasyfikację ekipa Derby County.