PL2: Miłe złego początki, bolesna porażka z Derby

» 6 lutego 2017, 21:59 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Manchester United przegrał 3:5 w wyjazdowym spotkaniu z Derby County w ramach Premier League 2.
» Piłkarze Manchesteru United doznali bolesnej porażki z Derby County
Choć goście wyszli na prowadzenie za sprawą ładnego trafienia Calluma Gribbina z rzutu wolnego, to w dalszej części meczu szalę zwycięstwa na własną korzyść zdołali przechylić gospodarze.

Gribbin wpisał się na listę strzelców już w czwartej minucie spotkania zaskakując bramkarza precyzyjnym strzałem ze stałego fragmentu gry.

Gracze Derby County nie zrazili się jednak utratą bramki i jeszcze w pierwszej połowie zdołali wyjść na prowadzenie. Najpierw w pole karne Czerwonych Diabłów wbiegł Alex Babos, który wykończył akcję precyzyjnym strzałem w górny róg bramki.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie strzałem głową z najbliższej odległości swój zespół na prowadzenie wyprowadził Mason Bennett.

Gospodarze dużo lepiej poradzili sobie z ulewą szalejącą nad środkową Anglią i w drugiej połowie za pomocą szybkich kontrataków raz po raz niepokoili defensywę United.

Wystarczyło zaledwie pięć minut, by do bramki Czerwonych Diabłów trafili kolejno: Timi Elsnik, Kellan Gordon oraz Emil Riis Jakobsen.

Przyjezdni mimo wielu ciosów ze strony rywali, zdołali odpowiedzieć trafieniem z 77. minuty, gdy odbity od słupka strzał do bramki dobił Devonte Redmond.

Wynik rywalizacji na 5:3 dla Derby County ustalił Tosin Kehinde, który po kontrataku wykorzystał doskonałe podanie Calluma Gribbina.

Podopieczni Nicky‘ego Butta będą mieli okazję do rehabilitacji 19 lutego, gdy ich rywalem będzie drużyna Reading.